30 czerwca, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Uber obniży koszty, traktuj zatrudnienie jako „przywilej”: e-mail prezesa

Uber obniży koszty, traktuj zatrudnienie jako „przywilej”: e-mail prezesa

Uber Dyrektor generalny Dara Khosrowshahi powiedział pracownikom w e-mailu otrzymanym od CNBC, że ograniczy wydatki i skupi się na staniu się mniejszą firmą, aby zająć się „sejsmiczną zmianą” nastrojów inwestorów.

„Po zarobkach spędziłem kilka dni na rozmowach z inwestorami w Nowym Jorku i Bostonie” – powiedział Khosrowshahi w e-mailu wysłanym pod koniec niedzieli. „Rynek wyraźnie przechodzi zmiany sejsmiczne i musimy odpowiednio zareagować”.

Akcje technologii mają ostro Ze szczytu pandemii koronawirusa inwestorzy obawiają się bowiem końca ery taniego pieniądza, która zdefiniowała historyczną hossę. ten Kompozyt Nasdaq W zeszłym tygodniu odnotował piąty z rzędu tydzień spadków, najdłuższą serię tygodniowych strat od 2012 roku.

Aby odpowiedzieć na zmianę nastrojów gospodarczych, powiedział Khosrowshahi, Uber obniży wydatki na marketing i zachęty oraz będzie traktował zatrudnianie jako „przywilej”.

„Musimy upewnić się, że nasza ekonomia jednostek działa, zanim staniemy się wielcy” – napisał szef Ubera. „Najmniej efektywne wydatki marketingowe i motywacyjne zostaną wycofane”.

„Będziemy traktować zatrudnianie jako przywilej i rozważymy, kiedy i gdzie zwiększyć zatrudnienie. I będziemy bardziej ostrożni w kwestii kosztów”.

To sprawia, że ​​gigant rezerwacji samochodów jest najnowszą firmą technologiczną, która ostrzega przed spowolnieniem w zatrudnianiu. Facebook powiedział pracownikom w zeszłym tygodniu, że to zrobi zatrzymaj się lub zwolnij Tempo dodawania ról średniego lub wyższego szczebla, podczas gdy Robinhood jest Zmniejszenie około 9% siły roboczej.

Khosrowshahi powiedział, że Uber skupi się teraz na osiągnięciu rentowności w oparciu o wolne przepływy pieniężne, a nie skorygowaną EBITDA (zysk przed odsetkami, opodatkowaniem, amortyzacją i amortyzacją).

„Zrobiliśmy duży postęp pod względem rentowności i wyznaczyliśmy sobie cel w wysokości 5 miliardów dolarów skorygowanej EBITDA w 2024 r., ale cele się zmieniły” – powiedział Khosrowshahi. „Teraz chodzi o swobodny przepływ gotówki. Możemy (i powinniśmy) szybko się tam dostać”.

Przychody Ubera wzrosły ponad dwukrotnie do 6,9 miliarda dolarów w pierwszym kwartale, ponieważ popyt na działalność transportową odbił się dzięki złagodzeniu ograniczeń Covid. Firma w dużym stopniu polegała na swoim dziale dostarczania żywności, aby zwiększyć sprzedaż podczas pandemii.

READ  Akcje europejskie spadają po tym, jak dane z Chin przyczyniły się do problemów ze wzrostem

Jednak Uber również opublikował plik Strata 5,9 miliarda dolarów W okresie odnotowuje spadek inwestycji w akcje.

„Obsługujemy wielomiliardowe rynki, ale wielkość rynku będzie nieistotna, jeśli nie przełoży się to na zysk” – powiedział.

Chociaż inwestorzy są „zadowoleni” z rozwoju Uber Eats wyłaniającego się z pandemii, powiedział Khosrowshahi, segment „powinien rosnąć szybciej”. Dodał, że działalność spedycyjna firmy jest szansą na rozwój, która „trzeba zwiększyć skalę”.

Zakończył notatkę wołaniem do personelu: „Zróbmy to legendarne. Śmiało i zdobądźmy to!”

Przeczytaj pełną wiadomość poniżej:

Zespół Ubera –

Po zarobkach spędziłem kilka dni na rozmowach z inwestorami w Nowym Jorku i Bostonie. Oczywiste jest, że rynek przechodzi wstrząsy sejsmiczne i musimy odpowiednio działać. Moje spotkania były bardzo proste i chciałem podzielić się z wami kilkoma przemyśleniami. Czytając proszę miej na uwadze, że inwestorzy nie prowadzą firmy, ale są jej właścicielami i powierzają nam jej dobre prowadzenie. Musimy opracować strategię i podejmować decyzje, ale musimy to robić w sposób, który ostatecznie służy naszym akcjonariuszom i ich długoterminowym interesom.

1. W czasach niepewności inwestorzy szukają bezpieczeństwa. Zdają sobie sprawę, że jesteśmy stopniowym liderem w naszych kategoriach, ale nie znają wartości tego. Reżyserując Jerry’ego Maguire’a, musimy pokazać im pieniądze. Osiągnęliśmy duży postęp pod względem rentowności, wyznaczając cel skorygowanej EBITDA w wysokości 5 miliardów USD w 2024 r., ale cele się zmieniły. Teraz chodzi o swobodny przepływ gotówki. Możemy (i powinniśmy) szybko tam dotrzeć. Będą firmy, które chowają głowę w piasek i powoli się obracają. Trudna prawda jest taka, że ​​wielu z nich nie przeżyje. Przeciętny pracownik Ubera ma niewiele ponad 30 lat, co oznacza, że ​​spędziłeś swoją karierę w długim i bezprecedensowym wyścigu. Nadchodzący okres będzie inny i będzie wymagał innego podejścia. Zapewniamy, że nie schowamy głowy w piasek. Spotkamy się na chwilę.

READ  Koszmar inflacyjny jest coraz gorszy: ceny producentów psują się. Zasady mentalności inflacyjnej

2. Inwestorzy w końcu rozumieją, że jesteśmy zupełnie innym zwierzęciem niż Lyft i inne platformy tylko do jeżdżenia. Są niesamowicie podekscytowani tempem naszych innowacji, szybkością powrotu do zdrowia oraz ogromnymi możliwościami rozwoju, takimi jak Hailables i Taxi. Choć przyznają, że wygraliśmy, nie znają jeszcze „wysokości nagrody”. Ich pytania krążą wokół całej serii „Czy ktoś inny oprócz Ciebie zarabia na transporcie na żądanie?” Do „Ridesharing istnieje już od jakiegoś czasu, dlaczego nikt inny nie wygrywa?” Widzą wielkość TAM, nie rozumieją, jak przekłada się to na duże zyski i wolne przepływy pieniężne. Musimy im pokazać.

3. Inwestorzy są zadowoleni ze wzrostu dostaw wynikającego z pandemii i widzą, że poradziliśmy sobie lepiej niż wielu innych zwycięzców pandemii. Muszę przyznać, że mnie to zaskoczyło, ponieważ mocno wierzę, że poród powinien rosnąć szybciej. Kluczowymi pytaniami były: „Czy dostawa to dobry biznes i dlaczego?” i „Co się stanie, jeśli wejdziemy w recesję?” Musimy odpowiedzieć na te dwa pytania z niezaprzeczalnie dobrymi wynikami.

4. Inwestorzy, którzy pytają o wysyłkę, kochają wysyłkę. Jednak pytało o to mniej niż 10% z nich. Żegluga musi wzrosnąć, aby inwestorzy zdali sobie sprawę z jej wartości i pokochali ją tak samo jak ja.

5. Spotkanie z chwilą oznacza dokonywanie kompromisów. Wzrosła bariera dla naszych inwestycji, a to oznacza, że ​​niektóre inicjatywy wymagające znacznego kapitału ulegną spowolnieniu. Musimy upewnić się, że ekonomia naszej jednostki działa, zanim będziemy mogli odnieść duży sukces. Mniej efektywne wydatki marketingowe i motywacyjne zostaną wycofane. Zatrudnienie potraktujemy jako przywilej i rozważymy, kiedy i gdzie zwiększyć zatrudnienie. Będziemy bardziej ostrożni w kwestii kosztów.

6. Zaczynamy demonstrować siłę platformy, cechę strukturalną, która nas wyróżnia. Jak wiecie, nasza strategia jest prosta: zachęcać klientów do działania lub nawiązywać kontakty, zachęcać ich do wypróbowania siebie nawzajem i łączyć wszystko razem dzięki atrakcyjnemu programowi członkowskiemu. Przewaga tutaj jest oczywista, ale musimy pokazać wartość platformy w realnych dolarach. Obsługujemy rynki warte wiele bilionów dolarów, ale wielkość rynku nie będzie miała znaczenia, jeśli nie przełoży się na zysk.

READ  Czy 4% to „magiczna liczba” dla oprocentowania kredytów hipotecznych uderzających w rynek mieszkaniowy (i akcje)?

7. Musimy wykonać wszystkie powyższe czynności, jednocześnie zapewniając najwyższej jakości wrażenia konsumentom i osobom zarabiającym. Niezależnie od tego, czy ktoś rezerwuje letnie wycieczki z przyjaciółmi, czy świeżo upieczony rodzic, który polega na Uber Eats we wszystkim, od artykułów spożywczych po obiady i pieluchy, musimy zadbać o to, aby każda interakcja była doskonała. To samo dotyczy każdego, kto przychodzi do Ubera, aby zarabiać pieniądze. Zareagowaliśmy na pandemię, skupiając się na dochodach w sposób, którego nie robiliśmy wcześniej. Wprowadzamy innowacje dla osób zarabiających, głęboko zastanawiamy się nad ich doświadczeniem i stawiamy się na ich miejscu – dosłownie – jeżdżąc samochodem, dostarczając i robiąc zakupy. Dzięki setkom ulepszeń w tym obszarze ludzie, którzy chcą teraz elastycznie zarabiać, przychodzą do Ubera w pierwszej kolejności, korzystając z naszej skali, różnorodności i naszego zaangażowania w traktowanie ich z szacunkiem.

Nie byłem bardziej przekonany, że wygramy. Ale będzie to wymagało tego, co najlepsze w naszym DNA: innowacji, która definiuje szum, twardość i klasę. W niektórych miejscach będziemy musieli się wycofać, aby pobiec do przodu. Z pewnością będziemy musieli zrobić więcej za mniej. To nie będzie łatwe, ale będzie epickie. Pamiętaj, kim jesteśmy. Jesteśmy Uberem, firmą jedyną w swoim rodzaju, która naprawdę stała się i zmieniła świat na zawsze. Napiszmy kolejny rozdział naszej historii, pracując razem jako #OneUber i czyniąc go legendarnym.

Idź weź to!

Dom