27 czerwca, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Światowe akcje widzą pierwszy tygodniowy wzrost od ośmiu tygodni, dolar spada na najniższym poziomie od miesiąca Przez Reuters

Światowe akcje widzą pierwszy tygodniowy wzrost od ośmiu tygodni, dolar spada na najniższym poziomie od miesiąca Przez Reuters
2/2
© Reutera. Mężczyzna noszący maskę ochronną podczas pandemii koronawirusa (COVID-19) mija ekran pokazujący Shanghai Composite Index, Nikkei Index i Dow Jones Industrial Average poza domem maklerskim w Tokio w Japonii, 14 lutego 2022 r. REUTERS /KIM

2/2

Napisane przez Caroline Cohn i Stellę Keough

LONDYN/PEKIN (Reuters) – Światowe akcje osiągnęły w piątek pierwszy tygodniowy wzrost od ośmiu tygodni ze względu na bardziej optymistyczne prognozy zysków, podczas gdy dolar osiągnął jednomiesięczne minimum po protokole z posiedzenia Rezerwy Federalnej, które sugerowało, że może ograniczyć gwałtowne wzrosty cen. Korzyść. później tego roku.

Pozytywna prognoza zarobków z dnia na dzień w USA od operatora domu towarowego Macy’s Inc (NYSE:) i sieci dyskontowych Dolar General Corporation Akcje (NYSE:) i Dollar Tree (NASDAQ:) wzrosły.

Opublikowane w środę protokoły z majowego posiedzenia Rezerwy Federalnej potwierdziły dwa dodatkowe podwyżki o 50 punktów bazowych w czerwcu i lipcu, ale decydenci również zasugerowali możliwość przerwy w dalszej części roku.

„Wszystko wynika z protokołów posiedzeń FOMC” – powiedział Giles Coghlan, główny strateg walutowy w HYCM.

„Inwestorzy odczuli ulgę, że nie było 75 punktów bazowych”.

Coghlan dodał, że rynki skupią się na bazowym kwietniowym indeksie cen PCE dla USA, ukazanym później w piątek, szukając więcej wskazówek, czy inflacja będzie rosła.

Globalny indeks giełdowy MSCI wzrósł o 0,38%. Zmierzał w tym tygodniu do 3,2% wzrostu i prawie 6% odwrotu z 18-miesięcznych minimów, które ustanowiłem dwa tygodnie temu.

Nie zmienił się po wzroście 1,61%, 1,99% i 2,68% w czwartek.

Akcje europejskie osiągnęły najwyższy poziom od 10 dni i wzrosły o 0,18%. Spadł o 0,23% w porównaniu z trzytygodniowym maksimum z poprzedniego dnia.

Akcje Hongkongu wzrosły o 2,7% po lepszym niż oczekiwano wzroście przychodów w pierwszym kwartale z Ali Baba (NYSE: 🙂 i Baidu (NASDAQ :)). Akcje azjatyckie również skorzystały z nadziei na ustabilizowanie stosunków chińsko-amerykańskich i więcej bodźców rządowych w Chinach.

READ  Akcje pogłębiają tygodniowe straty wraz z eskalacją inwazji na Ukrainę

Sekretarz stanu Anthony Blinken powiedział w czwartek w komentarzach interpretowanych przez niektórych inwestorów jako pozytywnych dla stosunków dwustronnych, że Stany Zjednoczone nie będą przeszkadzać Chinom w rozwoju gospodarki, ale chcą, by przestrzegały one międzynarodowych zasad.

Wzrosła o 0,7%, akcje blue chipów w Chinach kontynentalnych wzrosły o 0,2%, a australijski indeks zasobów ciężkich wzrósł o 1,1%.

Huśtawka nastrojów pchnęła dolara do jednomiesięcznych minimów w stosunku do indeksu walutowego, spadając o 3,2% z 20-letnich maksimów osiągniętych na początku tego miesiąca. Euro osiągnęło jednomiesięczne maksimum i zyskało 0,11%.

Ceny ropy pozostały blisko dwumiesięcznego najwyższego poziomu i są na dobrej drodze do największego skoku tygodniowego od półtora miesiąca, wspieranego perspektywą embarga Unii Europejskiej na rosyjską ropę i zbliżającym się letnim sezonem samochodowym w Stanach Zjednoczonych.

Wzrosła o 0,08% do 114,20 USD za baryłkę. Ropa Brent wzrosła o 0,28% do 117,73 USD za baryłkę. [O/R]

Rentowność indeksu benchmarkowego spadła do 2,7468%. Na początku tego miesiąca osiągnęła najwyższy poziom 3,2030% od trzech lat, obawiając się, że szybkie wzrosty ze strony Rezerwy Federalnej mogą osłabić długoterminowy wzrost.

Dwuletnia rentowność, która wzrosła, gdy handlowcy spodziewali się podwyżki stopy funduszy federalnych, spadła do 2,4678% z zamknięcia na poziomie 2,4888%.

„W sumie wyraźna ulga od presji” – napisali w notatce analitycy ING.

Rentowności niemieckich 10-letnich obligacji spadły do ​​0,982%.

Wzrósł o 0,43% do 1 857,79 USD za uncję. [GOL/]