28 maja, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Bitcoin spada do 10-miesięcznego minimum, gdy giełdy słabną

Bitcoin spada do 10-miesięcznego minimum, gdy giełdy słabną

HONG KONG/LONDYN, 9 maja (Reuters) – Bitcoin spadł do najniższego poziomu od lipca 2021 r. w poniedziałek, ponieważ załamanie na giełdach nadal szkodziło kryptowalutom, które obecnie handlują zgodnie z tak zwanymi bardziej ryzykownymi aktywami, takimi jak akcje technologiczne.

Bitcoin spadł do poziomu 3,2763,16 USD na krótko przed 1100 GMT, w swojej piątej sesji spadkowej z rzędu.

Kryptowaluta spadła do tej pory o 13% w maju i straciła ponad połowę swojej wartości od czasu, gdy w listopadzie ubiegłego roku osiągnęła rekordowy poziom 69 000 USD.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

„Myślę, że wszystko w kryptowalutach jest nadal klasyfikowane jako ryzykowne aktywa i podobnie do tego, co widzieliśmy na Nasdaq, większość kryptowalut się zawiesza” – powiedział Matt Deeb, dyrektor operacyjny platformy kryptograficznej Stack Funds w Singapurze.

Ciężka technologia Nasdaq (dziewiętnasty) W zeszłym tygodniu spadła o 1,5% i spadła o 22% od początku roku, zważona perspektywą trwałej inflacji, która zmusiła Rezerwę Federalną USA do podniesienia stóp procentowych pomimo spowolnienia wzrostu. Kontrakty terminowe Nasdaq spadły w poniedziałek o 2,3%. CZYTAJ WIĘCEJ MKTS-GLOB

Reprezentację bitcoina widać na ilustracyjnym zdjęciu zrobionym w La Maison du Bitcoin w Paryżu, Francja, 23 czerwca 2017 r. REUTERS / Benoit Tessier

Depp powiedział, że innymi czynnikami, które spowodowały wycofanie w weekend – bitcoin zamknął się w piątek na poziomie około 36 000 USD – były niska płynność na rynku kryptowalut w ciągu weekendu oraz krótkoterminowe obawy, że algorytm stablecoin Terra USD (UST) może stracić. waluta do dolara. .

Stablecoins to cyfrowe tokeny powiązane z innymi tradycyjnymi aktywami, często dolarami amerykańskimi.

Społeczność kryptowalut uważnie obserwuje UST ze względu na nowy sposób, w jaki utrzymuje ona kurs 1:1 do dolara, a także dlatego, że jej założyciele planują zbudować bitcoin o wartości 10 miliardów dolarów w celu wsparcia stablecoina, co oznacza zmienność. W UST może rozszerzyć się na rynki bitcoinów. Czytaj więcej

READ  Joe Biden jest bliski ogłoszenia kolejnego ważnego uwolnienia amerykańskich rezerw ropy naftowej

Ether, druga co do wielkości kryptowaluta na świecie obsługująca sieć Ethereum, spadła w poniedziałek do 2360 USD, najniższego poziomu od końca lutego.

Bitcoin

(Ta historia koryguje ważny kamień milowy w tytule do 10 miesięcy z 22)

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Edytowanie przez Kim Coogle

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.