23 kwietnia, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Trump pozywa założycieli Truth Social, chcąc unicestwić ich udziały

Trump pozywa założycieli Truth Social, chcąc unicestwić ich udziały

Donald Trump pozwał dwóch swoich współzałożycieli Truth Social, jego ulubionej platformy mediów społecznościowych, za napady złości i załamania w związku z próbą przejęcia ich udziałów w spółce, która weszła na giełdę pod koniec marca.

Trump Media and Technology Group (TMTG), spółka matka Truth Social, złożyła pozew do sądu stanowego na Florydzie Uczeń Gwiazda Andy Letinsky i Wes Moss 24 marca, o czym jako pierwszy poinformował Bloomberga we wtorek, zarzucając im podjęcie „szeregu lekkomyślnych i marnotrawnych decyzji w krytycznym momencie”, które spowodowały „znaczące szkody” dla spółki i „spadek cen akcji jej fuzji”.

W pozwie zarzuca się, że Letinsky i Moss „spektakularnie zawiedli” w zarządzaniu codziennymi operacjami, w tym nie stworzyli struktury ładu korporacyjnego Trump Media, nie uruchomili platformy Truth Social i nie znaleźli notowanego na giełdzie partnera do fuzji. Z pozwu wynika, że ​​Letinsky i Moss – którzy mieli otrzymać 8,6 mln akcji nowej spółki za pośrednictwem United Atlantic Ventures – powinni zostać pozbyci się swoich udziałów.

Zgłoszenie następuje po pozwie złożonym przez współzałożycieli przeciwko Trumpowi w Delaware, w którym twierdzi się, że TMTG próbowała… Rozcieńczyć ich udziały.

Chociaż akcje Truth Social wzrosły po wejściu na giełdę w zeszłym tygodniu po fuzji TMTG z partnerem finansującym czeki in blanco, Digital World Acquisition Corp, ceny akcji TMGT spadły po upublicznieniu wyników finansowych firmy.

Wspólny

Według Do zgłoszeń Ta firma zajmująca się mediami społecznościowymi, zgłoszona do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, odnotowała stratę netto w wysokości 58 189 200 dolarów w 2023 r. oraz ponad 50 mln dolarów w 2022 r. Firma wygenerowała jedynie około 5,4 mln dolarów zysku brutto w ciągu dwóch lat .

Chociaż Trumpowi nie będzie wolno sprzedawać swoich udziałów w spółce przez co najmniej sześć miesięcy, wycena dokonana przez Truth Social może okazać się kluczowym finansowym ratunkiem w jego walce o spłatę góry kosztów prawnych wynikających z licznych rozpraw cywilnych i karnych. sprawy.

READ  Zscaler Stock pojawia się jako najlepsze szacunki Zscalera dotyczące wzrostu cyberbezpieczeństwa w chmurze