16 lipca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Giełdy odbiły się po trudnym początku drugiego kwartału

Giełdy odbiły się po trudnym początku drugiego kwartału

Giełdy w USA wzrosły w środę rano, gdy inwestorzy wyczekiwali nadchodzącego przemówienia prezesa Rezerwy Federalnej Jerome'a ​​Powella w poszukiwaniu wskazówek, czy stopy procentowe pozostaną wysokie na dłużej.

Indeks S&P 500 (^GSPC) wzrósł o około 0,4%, podczas gdy Dow Jones Industrial Average (^DJI) wzrósł o około 0,2%. Nasdaq Composite (^IXIC) przodował w wzrostach, rosnąc o 0,6% po zamknięciu kluczowych wskaźników we wtorek w morzu czerwieni.

Giełdy wycofały się z dobrego początku roku, gdy dobre dane ekonomiczne osłabiły nadzieje na trzykrotną obniżkę stóp procentowych Fed. Inwestorzy ograniczyli swoje założenia do tego stopnia, że ​​spodziewają się mniejszego i późniejszego łagodzenia polityki pieniężnej, niż oczekiwali decydenci.

Jednak w środę w godzinach porannych akcje odrobiły straty, gdy odczyt cen płaconych w sektorze usług osiągnął najniższy poziom od marca 2020 r., co wskazuje na możliwe przyszłe spadki inflacji.

Uwaga skupia się teraz na Powellu, którego późniejsze przemówienie na temat perspektyw gospodarczych zostanie ocenione pod kątem wskazówek, czy czerwcowe posiedzenie Fed przyniesie zwrot w polityce. Wcześniej tego dnia prezes Fed w Atlancie, Rafael Bostic, powiedział CNBC, że spodziewa się, że Fed dokona pierwszej obniżki stóp procentowych w czwartym kwartale.

Oczy wszystkich zwrócone są także na to, kto wygra zaciekłą bitwę o zastępstwo pomiędzy Disneyem a inwestorem-aktywistą Nelsonem Peltzem, a wyniki głosowania akcjonariuszy zostaną ogłoszone w środę. Źródła przekazały agencji Reuters, że wiele wskazuje na to, że Disney miał wystarczające wsparcie, aby powstrzymać zmianę zarządu zaproponowaną przez Triana z Peltz.

W przypadku pojedynczych ruchów akcji akcje Intela (INTC) spadły o około 7% po tym, jak producent chipów odnotował duże straty operacyjne w swojej odlewni.

Tymczasem konkurencyjna firma TSMC (TSM) została zmuszona do wstrzymania niektórych operacji związanych z produkcją chipów w następstwie potężnego trzęsienia ziemi na Tajwanie, co wzbudziło obawy dotyczące dostawców dla Apple (AAPL) i Nvidia (NVDA). Akcje spółki notowane na giełdzie w USA nieznacznie spadły.

On żyje5 aktualizacji

 • Aktualne nastroje inwestorów

  To niesamowite, jak trudny dla rynków początek kwietnia wprawił inwestorów w panikę.

  Należy pamiętać, że zaledwie w zeszłym tygodniu byliśmy blisko rekordowych maksimów dla S&P 500!

  W tym celu przedstawiamy inteligentne spojrzenie na dzisiejszy nastrój inwestorów z zespołu wywiadowczego JPMorgan.

  Na wynos: Inwestorzy szukają pretekstu do realizacji zysków.

  Strateg Andrew Tyler mówi:

  „Wczorajsza akcja wywołała szereg zapytań o to, czy to koniec rajdu, jak bardzo ludzie powinni być zaniepokojeni rynkami i czy akcja cenowa zwiastuje coś znacznie gorszego w gospodarce. Nie sądzę, że którekolwiek z nich jest; rynek zamknął się w granicach… 1% od najwyższego poziomu w historii… osiągniętego w zeszłym tygodniu. Możliwe, że moglibyśmy zaobserwować cofnięcie o 2-3%, ale uważamy, że potrzebne jest albo pogorszenie makroekonomiczne, albo sezon wyników, który to pokaże ujemny wzrost sekwencyjny Akcje pozostają wrażliwe na zmienność Obligacje bardziej niż poziomy rentowności, co zaobserwowaliśmy w tym tygodniu przy wzroście rentowności obligacji 10-letnich o 15 punktów bazowych i cenie S&P 500 poniżej 1%.

 • Bostic Fed przewiduje, że Fed obniży stopy procentowe w czwartym kwartale

  Prezes Fed w Atlancie, Raphael Bostic, powiedział w środę rano CNBC, że jego zdaniem ścieżka inflacji bardziej spadkowa niż oczekiwano będzie prawdopodobnie oznaczać, że pierwsza obniżka stóp procentowych przez Fed nastąpi dopiero w czwartym kwartale 2024 r.

  „Myślę, że byłoby właściwe, abyśmy zaczęli spadać pod koniec tego roku, w czwartym kwartale”, powiedział Bostic w wywiadzie dla CNBC. „Jeśli ta ścieżka ulegnie spowolnieniu pod względem inflacji, będziemy musieli wykazać się większą cierpliwością, niż wielu się spodziewało”.

  Komentarze Bostica pojawiają się po niedawnych, gorących odczytach inflacji, które zmusiły inwestorów do porzucenia nadziei na obniżkę stóp procentowych na początku lata. Od środowego poranka inwestorzy oczekiwali 60% szans, że Fed obniży stopy procentowe na czerwcowym posiedzeniu. Miesiąc temu inwestorzy wycenili szansę na 74%, Według CME FedWatch.

 • Mieszane otwarte zapasy

  Giełdy w USA spadły w środę rano, gdy inwestorzy wyczekiwali nadchodzącego przemówienia prezesa Rezerwy Federalnej Jerome'a ​​Powella w poszukiwaniu wskazówek, czy stopy procentowe pozostaną wysokie na dłużej.

  Indeks S&P 500 (^GSPC) spadł o około 0,1%, podczas gdy Dow Jones Industrial Average (^DJI) wahał się w obu kierunkach. Nasdaq Composite (^IXIC) doprowadził do spadków o około 0,4%, po tym jak główne indeksy zamknęły się w morzu czerwieni.

 • Tesla zostaje wrzucona na ławkę kar przez JP Morgana

  Żadnego chowania tu ręki.

  Analityk JPMorgan Ryan Brinkman obniżył cenę docelową Tesli (TSLA) do 115 dolarów ze 130 dolarów dziś rano, co zakłada spadek o około 30% w stosunku do obecnego poziomu cen (akcje spadły już o 33% od początku roku). Zmieniona cena docelowa wynika z „obniżenia” przez Brinkmanna swoich szacunków dotyczących Tesli po słabym raporcie o dostawach.

  Kilka interesujących liczb z raportu Brinkmana:

  • Oczekuje się, że EPS za pierwszy kwartał wyniesie 0,42 USD, w porównaniu z poprzednimi szacunkami wynoszącymi 0,69 USD. Obecny konsensus wynosi około 0,60 dolara.

  • Odnotowuje „znaczące” wolne przepływy pieniężne w wysokości 1,3 miliarda dolarów w pierwszym kwartale w porównaniu z poprzednimi szacunkami, które przewidywały przepływ środków pieniężnych na poziomie 300 milionów dolarów. Brinkman obwinia za to Teslę, która po rozczarowującym kwartale ma zbyt dużo zapasów.

  Co Brinkman mówi o akcjach Tesli:

  „Chociaż akcje Tesli spadły o -59% w stosunku do najwyższego w historii poziomu 409,97 dolarów osiągniętego 4 listopada 2021 r. (w porównaniu do S&P 500 +11%), akcje Tesli nadal wydają nam się drogie, charakteryzują się wyjątkowym biznesem. „I ogromnymi osiągnięciami, w przeciwieństwie do akcji Tesli.” Tendencja panująca w ostatnich kwartałach wymaga, aby Tesla rosła w nadchodzących latach, aż osiągnie naszą cenę docelową wynoszącą 115 dolarów (co przy kapitalizacji rynkowej wynoszącej 401 miliardów dolarów z nerwami odnotowujemy wartość Tesli jako najcenniejszego producenta samochodów na świecie, wyprzedzającego Toyotę o wartości 391 dolarów) miliardów dolarów), nie wspominając już o obecnej wycenie wynoszącej 167 dolarów na akcję (580 miliardów dolarów).”

 • Intel otwiera swoje księgi dalej, a akcje zyskują na wartości

  Akcje Intel (INTC) są przeprogramowywane w fazie przed wprowadzeniem na rynek.

  Akcje spadły o 4%, ponieważ Intel udoskonalił sposób raportowania wyników finansowych dla inwestorów. Było to oczekiwane wydarzenie, ale liczby dotyczące branży odlewniczej (na której skupiał się głównie dyrektor generalny Pat Gelsinger, jak wyjaśnił mi dwa tygodnie temu w Yahoo Finance Live) mogły zaskoczyć wielu mieszkańców Street.

  Intel podał, że jego dział produkcji chipów odnotował w 2023 r. stratę w wysokości 7 miliardów dolarów, czyli większą niż strata w wysokości 5,2 miliarda dolarów w 2022 roku. Sprzedaż spadła o 31% rok do roku, do 18,9 miliarda dolarów. Oczekuje się, że biznes osiągnie próg rentowności około 2030 roku.

  Ujawnienia te prawdopodobnie ożywią dyskusję na temat tego, dlaczego Intel buduje fabryki, aby produkować chipy dla innych, co wiąże się ze znacznymi kosztami.

  Analityk Stifel, Ruben Roy, przedstawił prostszą analizę, aby zrozumieć akcje po ujawnieniu informacji:

  „Wierzymy, że Intel ma przed sobą trudną drogę, ponieważ firma rozpoczyna wieloletnią fazę przejściową, która obejmuje bardzo kapitałochłonny i ambitny plan działania dotyczący projektowania, z oczekiwaniami przejścia pięciu węzłów procesowych w ciągu czterech lat. Podczas gdy Intel realizuje swój plan, konkurenci, tacy jak AMD (AMD) i Nvidia (NVDA), w dalszym ciągu wprowadzają innowacje w swoich planach technologicznych. Intel stoi także w obliczu rosnącej konkurencji ze strony technologii procesorów pozyskiwanych wewnętrznie, zarówno na rynku komputerów konsumenckich, jak i na rynku centrów danych. Biorąc to pod uwagę, widzimy ograniczone katalizatory wzrostu dla akcji w średnim terminie.