8 sierpnia, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Komunikaty na żywo: Xi Jinping z Chin w Hongkongu

dług…Kin Cheung / Associated Press

Ping Shake Estate od dawna jest magnesem Instagramerzy chętnie robią zdjęcia Niebo jest zbudowane ze wszystkich czterech stron przez wysokie wieże mieszkalne kompleksu mieszkalnego.

W zeszły piątek na białych balkonach dwóch 28-piętrowych budynków na terenie kampusu pojawiły się setki czerwonych chińskich flag. Każda chińska flaga jest otoczona dwiema flagami Hongkongu, przedstawiającymi godło miasta: biały kwiat bugenwilli z gwiazdą na każdym płatku.

Państwowa gazeta z Hongkongu Ta Kung Pao poinformowała, że ​​pro-pekińskie stowarzyszenie rozdało flagi na kilku projektach mieszkaniowych. Morze flag, zwłaszcza w Ping Shake, szybko stało się tematem miasta.

Ludzie podróżowali do Ping Shake Około 30 000 mieszkańców mieszka w prawie 4500 mieszkaniach dotowanych przez rządAby zrobić zdjęcia tej sceny, mieszkańcy dzielnicy przemysłowej docenili scenę na dziedzińcach kwadratowych.

„Rzadko widuje się taką kulturę w Hongkongu” – powiedziała 35-letnia Grace Zhang, która przeniosła się do miasta z Guangdong, prawie dziesięć lat temu.

Powiedział, że dowiedział się, że jego 8-letni syn został przekazany do klasy i chciał go sfotografować z tej okazji.

62-letni Lam Yu, sprzedawca sprzętu do inżynierii mechanicznej, odwiedził flagi. Wzruszył szyją i przechylił smartfon w stronę nieba, żeby zrobić zdjęcie.

Powiedział mu, że przekazanie to położyło kres byciu obywatelem drugiej kategorii w jego rodzinnym mieście i trudno jest zobaczyć Brytyjczyków zdobywających prestiżowe stanowiska w służbie cywilnej, gdy przechodzą wykwalifikowani mieszkańcy Hongkongu.

Początkowo obawiał się, jak polityka Partii Komunistycznej wpłynie na możliwości miasta, panie. Lam powiedział, że ostatecznie został zdruzgotany przez wstrząs gospodarczy w Chinach.

„Nie ma mowy, by nie być dumnym z rozwoju Chin” – powiedział. – Chyba że uważasz się za Chińczyka.

READ  McCarthy powiedział, że komentarze GOP były po styczniu. 6 Taśma pokazuje, że „ludzie są w niebezpieczeństwie”.

Jednak nie wszyscy doceniają szacunek okazywany Pekinowi. Niektórzy mieszkańcy powiesili prześcieradła, które łamały kształt flag.

Elsie Leung, 63-letnia emerytowana ochroniarz, skarżyła się, że mieszkańcy nie mogą udekorować jego budynku flagami z powodu skarg.

Powiedział, że jest pozytywnie nastawiony do przyszłości miasta, mimo że wielu znajomych wyemigrowało z jego kościoła.

Jednak pani Leung była zaniepokojona tłumieniem wolności, zwłaszcza po zamknięciu niezależnych organizacji informacyjnych i aresztowaniu kardynała Josepha Zen na mocy ustawy o bezpieczeństwie narodowym. Kardynał był przywódcą System pomocy prawnej Wspierał osoby aresztowane za udział w walce.

„Jeśli powiesz źle, możesz zostać aresztowany” – powiedział.

Policja poinformowała, że ​​bada skargi dotyczące zniekształcenia lub kradzieży flag z Ping Shake i innego pobliskiego kompleksu wczesnym niedzielnym rankiem. Nie dokonano żadnych aresztowań, ale wszystkie flagi zostały usunięte do poniedziałku rano.