16 lipca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dan Reeves, trener, który osiągnął (ale przegrał) cztery Super Bowls, zmarł w wieku 77 lat

Dan Reeves, trener, który osiągnął (ale przegrał) cztery Super Bowls, zmarł w wieku 77 lat

„Biegałem z piłką, kiedy ją wyciągnęliśmy” Reeves powiedział NFL Films, „Zauważyłem, że wchodzą zarówno ochrona, jak i róg, co oznacza, że ​​Rentzel jest otwarty”. Dodał: „Kiedy go rzuciłem, myślałem, że mam okazję nim rzucić, ale wiatr wiał nam w twarz i dzięki dobremu go zniósł”.

Packers wygrali 21-17.

W 1970 roku zastąpił Laundry Reeves na stanowisku trenera tylnego. W tym czasie był jeszcze aktywnym graczem.

Przed sezonem 1970 Reeves powiedział agencji Associated Press: „Po kilku latach w lidze myślisz, że jesteś bardzo mądry”.

Po treningu z Broncos i Giants Reeves schwytał Sokoły w 1997 roku. Po pierwszym sezonie 7-9 szybko uczynił Atlantę jedną z najlepszych drużyn w NFL, kończąc zespół z rekordem 14-2 w następnym roku; Jego gwiazda ucieka, Jamal Anderson, otrzymał 1846 jardów.

Ale gdy Sokoły zmierzały do ​​12. zwycięstwa nad Świętymi w Nowym Orleanie w połowie grudnia, Reeves poczuł pieczenie w klatce piersiowej i gardle; Dzień później przeszedł cztery operacje bypassów.

Opuścił dwa ostatnie mecze Sokoła w sezonie zasadniczym, ale wrócił do play-offów, które doprowadziły do ​​porażki w Super Bowl przeciwko Broncos, meczu pomiędzy Reevesem i Shanahanem. Broncos wygrali 34-19.

Reeves po raz drugi został wybrany trenerem roku AP.

Ale Sokoły nie były takie same w kolejnych latach. Anderson zerwał kolano na początku następnego sezonu. Stracili rekordy w czterech z kolejnych pięciu sezonów. Reeves został wyeliminowany w 2003 roku po trzech meczach do końca sezonu, po tym, jak zespół przegrał 3-10.

READ  Wiadomość 49ers: 3 zwycięzców i 3 przegranych w mylącym zwycięstwie Packers w fazie play-off