15 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Bernie Sanders: Lepiej płać swoim pracownikom. Warren Buffett: To nie jest moja praca

Senat Bernie Sanders napisał list do dyrektora generalnego Berkshire Hathaway, domagając się, by interweniował w strajku Zjednoczonego Związku Pracowników Stalowych w specjalnej fabryce metalu w Huntington w Zachodniej Wirginii. Strajkują od trzech miesięcy. Special Metals to jednostka odlewów precyzyjnych należąca do firmy Buffett’s Berkshire.

„Kiedyś ta firma i Berkshire Hathaway (BRKA) Obie działają dobrze i nie ma powodu do obaw o to, czy pracownicy, których zatrudniasz, mogą nakarmić swoje dzieci lub pozostać zdrowymi – napisał Sanders. Pracujący Amerykanie muszą odmówić. Wiem, że ty i Berkshire Hathaway możecie zrobić coś lepszego.

Jego list stwierdzał, że pracownikom zaoferowanoby tylko 2000 dolarów premii podpisanej bez podwyżki w pierwszym roku, a następnie podwyżki o 1% w drugim roku i 2% przez następne trzy lata. Firma chce podnieść koszt ubezpieczenia zdrowotnego pracowników z 275 do 1000 dolarów miesięcznie. A także skróciło im czas urlopu, który już mieli.

Ale Buffett odpowiedział listem, w którym cytowano coroczny raport Berkshire do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, która stwierdziła, że ​​powinna pozostawić zarządzanie różnymi spółkami kierownictwu każdej spółki zależnej – nie Berkshire (lub Buffett).

„Nasze firmy podejmują decyzje dotyczące własnej siły roboczej i personelu (z wyjątkiem wyboru prezesa) indywidualnie” – powiedział w rozmowie z biurem Sandersa. „Wysyłam twój list do dyrektora generalnego Precision Costfords, ale nie zaleciłem mu żadnych działań. Jest odpowiedzialny za swoją działalność”.

W przeciwieństwie do wielu najbogatszych ludzi w kraju, Buffett zaniepokoił się pracownikami i nierównością dochodów. Zadzwonił Wyższe podatki dla bogatych I obiecał Oddaj większość swojego bogactwaWedług magazynu Forbes śledzącego miliarderów w czasie rzeczywistym, jest teraz wart ponad 100 miliardów dolarów. Buffett nie ma antyzwiązkowej reputacji wielu takich miliarderów Amazonka (AMZN) Założyciel Jeff Bezos Lub Tesla (DSLA) CEO Elona MuskaObaj walczyli z wysiłkami organizacji związkowych.

W liście Buffetta do Sandersa przytoczył kilka przykładów związków zawodowych należących do jego firmy, w tym Netzets i Cheese Candy. List Sandersa wzywa również Buffetta do spełnienia swoich obaw dotyczących nierówności w dochodach.

READ  Howard Schultz wraca do Starbucks jako tymczasowy dyrektor generalny

„Pan Buffett: Mówił pan o kryzysie, z którym obecnie boryka się nasz kraj w zakresie rosnących nierówności dochodowych i majątkowych. Słusznie zauważył pan, że podczas gdy rodziny pracujące walczą, ten jeden procent radzi sobie znacznie lepiej” – powiedział. .

Uderzenie metali specjalnych

Metale specjalne sprawiają, że metale ze stopów niklu są niezbędne w statkach powietrznych i samolotach. Berkshire kupił Precision Costfords w 2016 roku za 37,2 miliarda dolarów. Berkshire poinformował, że firma Precision Costford osiągnęła przychody w wysokości 1,6 miliarda dolarów w trzecim kwartale i zwiększyła zysk za trzeci kwartał do 217 milionów dolarów w trzecim kwartale 2020 r., chociaż nie określiła swojego zysku za ten kwartał. Przychody brutto Berkshire wyniosły 10,3 miliarda dolarów za kwartał i 50,1 miliarda dolarów za pierwsze dziewięć miesięcy roku.

Film zamieszczony na stronie internetowej Zjednoczonego Związku Pracowników Stalowych cytuje strajkujących, którzy mówią, że Special Metals nadal działa, ale nie mówiło, czy zatrudnia pracowników tymczasowych, stałych pracowników zastępczych, czy pracowników etatowych do prowadzenia fabryki.

„Jeśli byłem tam klientem, nie jestem zainteresowany produkcją kilku znanych mi lunet, ponieważ nie wiedzą, co się dzieje”, powiedział członek związku Steve Bramfield w związku wideo.

Numer Strajki rosną W ostatnich miesiącach związki zawodowe i szeregowi członkowie niechętnie akceptowali umowy koncesyjne, które czasami były akceptowane w przeszłości, zwłaszcza w świetle zarejestrowanych numerów. Oferty pracy Na rynku pracy i trudności, z jakimi boryka się wielu pracodawców Identyfikacja wykwalifikowanych pracowników Aby wypełnić możliwości pracy.

Dział komunikacji odlewów precyzyjnych Wydał oświadczenie mówiące: „Chcemy osiągnąć pełne szacunku i produktywne relacje z naszymi pracownikami i wreszcie osiągnęliśmy ten cel w poprzednich negocjacjach kontraktowych na przestrzeni lat”. Powiedział również, że będzie „kontynuować negocjacje w dobrej wierze” ze związkiem. Nie odpowiedział na pytania dotyczące Jeśli strajk będzie kontynuowany, związek lub jak był w stanie działać i planuje działać dalej.

READ  Pożar hotelu w Nowej Zelandii: Co najmniej 6 zabitych, wielu zaginionych w Wellington