16 lipca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Akcje azjatyckie spadają, gdy rentowności w USA rosną i uderzają w firmy technologiczne

Akcje azjatyckie spadają, gdy rentowności w USA rosną i uderzają w firmy technologiczne

W obliczu epidemii choroby koronawirusowej (COVID-19) giełda w Tokio (TSE) od początku notowań w 2022 r. monitoruje ceny indeksów giełdowych w stosunku do dolara amerykańskiego i japońskiego jena. Tokio, Japonia 4 stycznia 2022 r. REUTERS / Issei Kato

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Hongkong, styczeń. 5 (Reuters) – Akcje azjatyckie spadły w środę po sesji na Wall Street, gdy wysokie stopy kapitalizacji amerykańskiego Ministerstwa Skarbu zaważyły ​​na globalnych firmach technologicznych i podniosły dolara do najniższego poziomu od pięciu lat w stosunku do japońskiego jena.

Rentowności w USA wzrosły we wtorek, ponieważ inwestorzy w obligacje przygotowywali się do podniesienia stóp procentowych Rezerwy Federalnej, aby powstrzymać uporczywie wysoką inflację.

MSCI to najszerszy indeks akcji Azji i Pacyfiku poza Japonią (.MIAPJ0000PUS) Japoński Nikkei stracił 0,8% (.N225) Zmieniono trochę.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Kontrakty terminowe na akcje w USA również spadły, przy czym S&P 500 e-minis spadł o 0,25%, a Nasdaq e-minis o 0,4%.

„Z perspektywy azjatyckiej jest to nieco wyższy ton ryzyka, ponieważ jest to również jeden z tych dni, w których wysoka rentowność obligacji może być złą rzeczą, ponieważ chociaż reprezentują one silne zaplecze amerykańskie, wspierają dolara, a nie lokalna waluta.

„Ale jest to bardzo napięte i jutro możemy ponownie rozważyć, że wyższe plony reprezentują silniejsze tło globalne” – powiedział Cornell.

Powiedział, że giełda spadła w nocy na Nasdaq z powodu wyższych rentowności na azjatyckich giełdach, które zyskały większe znaczenie dzięki technologiom w regionie.

Akcje technologii notowane w Hongkongu (.HSTECH) Japonia i Nintendo straciły 3,7% na początku handlu (7974.D) 1% spadł, a Samsung w Korei Południowej (005930.KS) Spadły o 2% przed wynikami kwartalnymi. Czytaj więcej

READ  Hunter Biden sprzeciwia się wezwaniu do złożenia depozytu i ponownie składa publiczne zeznania

We wtorek amerykańskie akcje notowały niższe notowania na ciężkim technologicznie Nasdaq (.IXIC) Strata o 1,3%, jednak banki wzrostu rentowności i nazwy branż pomogły indeksowi Dow Jones Industrial Average (.DJI) Rekordowe zakończenie i S&P 500 (.SPX) Dotknij całodziennej wędrówki w ciągu dnia.

Amerykański pięcioletni indeks, który odzwierciedla oczekiwania podwyżek stóp, wzrósł do najwyższego poziomu od lutego 2020 r., po tym, jak dwuletnie rentowności referencyjne w poniedziałek od marca 2020 r. osiągnęły najwyższy poziom.

Benchmarkowa rentowność 10-letnich amerykańskich obligacji skarbowych osiągnęła we wtorek najwyższy poziom od sześciu tygodni i ostatecznie wyniosła 1,657%.

Protokół z nadchodzącego grudniowego posiedzenia Banku Centralnego o godz. 1900 może podkreślić nową wrażliwość amerykańskich polityków na inflację i ich gotowość do zaostrzenia polityki.

Edison Punn, starszy analityk rynku w Soxho Markets w Hongkongu, powiedział: „Rynek spekuluje teraz, że marcowa podwyżka stóp jest możliwa, gdy Fed przestanie kupować aktywa.

Uważał, że spadek akcji spółek technologicznych będzie krótkotrwały, podczas gdy rosnące stopy kapitalizacji pomogłyby akcjom banków.

Akcje HSBC notowane na giełdzie w Hongkongu wzrosły w środę o 2,3%, ale najgorszy chiński menedżer zadłużenia, Huarong (2799.HK) Utracono 40% wznowienia handlu po przerwie.

Na rynkach walutowych jen wynosił 116,7 wobec dolara, spadając w nocy o 116,34, najniższy poziom od marca 2017 r.

Różnica między rentownościami w USA i Japonii powiększa się i wpływa na jena, ponieważ powszechnie oczekuje się, że Bank Japonii spóźni się, jeśli nie ostatni, w kolejce do podnoszenia stóp procentowych.

Euro zostało zepchnięte z powodu tego, że Europejski Bank Centralny również może powoli podnosić stopy. W rezultacie indeks dolara, który mierzy dolara wobec sześciu podobnych spółek, wyniósł 96,272, co jest mocnym wynikiem z ostatniego zakresu.

Ceny ropy spadły w środę, pozostawiając pewne wzrosty z poprzedniej sesji. Kontrakty terminowe na ropę Brent spadły o 0,3% do 79,73 USD za baryłkę po osiągnięciu 80,26 USD, podczas gdy kontrakty terminowe na ropę West Texas Intermediate (WTI) w USA straciły 0,3% do 76,75 USD za baryłkę.

READ  „Nadal mogę grać, po prostu to wyrzuć”

Złoto spot wyniosło 1814 USD za uncję i było stabilne na szczycie dnia i jego najnowszym przedziale cenowym.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Montaż przez Sama Holmesa

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.