20 maja, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dow osiągnął rekordowy poziom rotacji tuż przed minutami Fed; Technologia spada

Wall St. zidentyfikowany poza giełdą nowojorską (NYSE) w Nowym Jorku, USA, 17 grudnia 2019 r. REUTERS / Brendan McDermid

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

  • Salesforce.com ulega awarii, gdy UBS porusza się na boki
  • Intel postępy w ulepszaniu Northland Capital Markets
  • Indeksy: Dow w górę 0,25%, S&P w dół 0,17%, Nasdaq 0,92%

5 stycznia (Reuters) – The Dow osiągnął w środę rekordowy poziom, gdy inwestorzy przesunęli akcje techniczne do cykli powiązanych ekonomicznie, które korzystają z wysokich stóp procentowych, zaledwie kilka minut przed grudniowym posiedzeniem Rezerwy Federalnej.

Siedem z 11 głównych sektorów S&P rozwinęło się dzięki energii o wartości dodanej w handlu popołudniowym. (.SPNY), finanse (.SPSY) I materiały (.SPLRCM) Odgrywa wiodącą rolę.

Giganci technologiczni, w tym Apple Inc (AAPL.O) Google jest własnością Alphabet Inc. (GOOGL.O), Amazon.com, Meta Platformy (FB.O) Oraz Microsoft Corp. (MSFT.O) Indeks S&P 500 zyskał większą wagę, spadając między 0,5% a 2,2% (.SPX) i Nasdaq (.IXIC) Kody.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Akcje wzrostowe były również pod presją z powodu rosnącego gniewu z powodu możliwości podniesienia stóp procentowych przez bank centralny w celu kontrolowania inflacji oraz niedawnego wzrostu rentowności amerykańskich obligacji skarbowych.

„Obserwujemy zdecydowane odejście od technologii w miarę wzrostu rentowności w ciągu 10 lat” — powiedział John Lynch, dyrektor ds. inwestycji w Comerica Wealth Management.

„Właśnie widziałeś niektóre z tych poziomów, a jednak wyższe rynkowe stopy procentowe obciążają technologię”.

Amerykańska Rezerwa Federalna poinformowała w zeszłym miesiącu, że zakończy nabywanie obligacji na epidemię do 2022 r., wskazując co najmniej trzy podwyżki stóp procentowych rocznie. Protokoły spotkania są o godzinie 1400 ET / 1900 GMT.

Salesforce.com Inc (CRM.N) Akcje UBS spadły o 5,4% po obniżeniu ratingu z „kupuj” do „neutralnego”.

READ  Anthony Flinken ostrzega Chiny, aby zaprzestały „agresji” w regionie Azji i Pacyfiku | Polityka zagraniczna USA

12:07 ET Dow Jones Industrial Average (.DJI) 92,07 pkt, czyli 0,25%, do 36 891,72, S&P 500 (.SPX) 8,05 punktu lub 0,17% do 4785,49, związek Nasdaq (.IXIC) Spadł o 144,08 punktów, czyli 0,92%, do poziomu 15 478,64.

Intel Corp wzrósł o 4,1%, a Dow zyskał wyższy punkt procentowy po podniesieniu swoich udziałów w producencie chipów Northland Capital Markets do „przewyższających” wyników rynkowych.

Krajowy raport ADP o zatrudnieniu w zeszłym miesiącu wykazał, że prywatne zarobki wzrosły o 807 000 miejsc pracy, ponad dwukrotnie więcej niż przewiduje Reuters. Czytaj więcej

Raport pojawia się po szczegółowym i skrupulatnie obserwowanym grudniowym raporcie Departamentu Pracy w piątek.

Pelodon Interactive (PTON.O)Akcje JPMorgan Fitness spadły o 0,8% w oparciu o oczekiwania złagodzenia popytu po obniżeniu ceny docelowej.

AT&T Inc (TN) Amerykańskie telekomy wzrosły o 3,8% w czwartym kwartale po dodaniu 880 000 abonentów opłacanych miesięcznie. Czytaj więcej

Tymczasem analitycy Citigroup spodziewają się, że indeks S&P 500 osiągnie poziom 5100 do końca 2022 r. dzięki silnym zyskom przedsiębiorstw. Czytaj więcej

W tempie 1,17 do 1 na NYSE poprawa jest większa niż w przypadku zmniejszenia problemów. Ci, którzy robią postępy na Nasdaq w stosunku 1,38 do -1, częściej mają problemy ze spadkiem.

Indeks S&P 59 odnotował nowe 52-tygodniowe maksimum i nowe minimum, podczas gdy Nasdaq 69 odnotował nowe maksimum i nowe 109 minimum.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Raport Devika Jaina i Sreyashiego Sanyala w Bangalore; Montaż przez Maju Samuel

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.