23 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Korea Południowa twierdzi, że Korea Północna zrzuciła niezidentyfikowany pocisk na Półwysep Koreański

W tweecie napisano, że pocisk może być „pociskiem balistycznym”, według japońskiego rządu.

O 8:23 czasu lokalnego japońska straż przybrzeżna poinformowała, że ​​prawdopodobny pocisk balistyczny już rozbił się w morzu. Zaproszono wszystkie statki do wyczekiwania na aktualizacje.

Rząd japoński zapowiedział również, że zapewni bezpieczeństwo samolotów i statków.

Test rakiety podwodnej nastąpił po tygodniach napięć na Półwyspie Koreańskim, gdzie zacieśniała się współpraca między Pjongjangiem a Seulem, a jednocześnie rosła odwaga wojskowa. W zeszłym roku kraj zintensyfikował swój program testowania broni, w tym wystrzelenie nowego pocisku hipersonicznego pod koniec września.

Pjongjang ma zakaz testowania rakiet balistycznych i broni jądrowej zgodnie z prawem międzynarodowym.

Premiera nastąpi w środę, zaledwie kilka dni po przybyciu przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una Wygłoszone przemówienie na koniec roku W nim przyznał, że w kraju istnieje „problem żywnościowy”. Przemówienie oznaczało zakończenie ważnego pięciodniowego spotkania jego koreańskiej Partii Pracy.

Kim chwalił postęp militarny w czasie swojego dziesiątego roku urzędowania, ale nie wspomniał o Korei Południowej ani Stanach Zjednoczonych, z wyjątkiem krótkiej notatki na temat kierunków polityki w stosunkach między Koreą a sprawami zagranicznymi.

Leif-Eric Easley, profesor na Uniwersytecie Ewha w Seulu, wystrzelił pocisk, mówiąc: „Korea Północna sygnalizuje, że wariant Omicron lub niedobór żywności w kraju nie powstrzyma agresywnego rozwoju rakiet”.

„Ten test pokazuje, że reżim Kima ignoruje wewnętrzne cierpienia. Zamiast przyjmować pomoc humanitarną, Phenian dalej łamie rezolucje Rady Bezpieczeństwa ONZ w sposób godny sankcji” – powiedział.

To rozwijająca się historia. Czeka nas wiele.

READ  Złapanie szpuli przez Byrona Buxtona rozpoczyna pierwszą grę potrójną 8-5 w zarejestrowanej historii MLB.