23 kwietnia, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Od niemowląt do nastolatków, szpital jest zalany młodymi pacjentami Govt-19. Oto, co rodzice chcą, aby inni wiedzieli

Jego matka, Caviel Koff, nie może mówić.

„To takie przerażające,” Koff próbował powstrzymać łzy.

W tym samym szpitalu w Houston 17-letnia Haley Mulanox zmaga się z Covit-19 przy pomocy respiratora. Nigdy nie widziała swojego 3-tygodniowego dziecka, odkąd przez prawie miesiąc była w śpiączce wywołanej medycznie.

W całym kraju szpitale walczą Bezprecedensowe powstanie Dzieci w rządzie-19 – wywoływane przez świąteczne spotkania i wysoce zaraźliwe typy delta i omigran.
Średnio w zeszłym tygodniu 574 dzieci cierpiących na chorobę Govt-19 każdego dnia trafiało do szpitali – Zapis epidemii, zgodnie z danymi z amerykańskich Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom.

Jeden z lekarzy martwi się: „W bardzo krótkim czasie więcej dzieci zostanie przyjętych do szpitala”.

Nastolatka w śpiączce tęskni za narodzinami dziecka

Haley spędziła swoje 17. urodziny w śpiączce medycznej.

Nie wiedziała, że ​​jej córka Saila będzie musiała urodzić 10 tygodni wcześniej.

Matka Holly, Amy Woodruff, powiedziała, że ​​rodzinny test Govt-19 to „rodzina”.

„Nasza przygoda z Kovitem rozpoczęła się… 29 listopada. Moja córka i ja uzyskaliśmy pozytywny wynik testu na Kovit” – powiedział Udraf.

Nie ma dowodów na to, że szczepionki Govit-19 nie wpływają na płodność ani dojrzewanie

Chociaż Woodruff był w porządku ze swoją chorobą, nie miał nastoletniej córki.

Haley była hospitalizowana w Amarillo i musiała zostać podłączona do respiratora.

W 29. tygodniu ciąży „nie mogła oddychać” – powiedział Udraf. „Jej poziom tlenu był zbyt niski – niewystarczający do utrzymania dziecka”.

Więc będąc w śpiączce wywołanej medycznie, Holly przeszła cesarskie cięcie i 9 grudnia urodziła Silę.

Waży 3 funty i 6 uncji. Co zaskakujące, jego babcia powiedziała, że ​​dziecko nie ma Govt-19.

Woodruff powiedział, że nie wie, jak przekazać wiadomość, że Haley przegapiła narodziny córki i pierwsze kilka tygodni jej życia.

„Jestem matką. Nie wyobrażam sobie. Dlatego moja mała dziewczynka jest z dala od naszej małej dziewczynki” – powiedział Udraf. „Moje serce krwawi dla niej.”

Pielęgniarka tworzy rejestr noworodków dla nowego taty po śmierci jego niezaszczepionej żony z powodu rządu 19, zanim spotkał się z dzieckiem

Kiedy Saila przebywała w szpitalu w Amarillo, jej matkę trzeba było zabrać do Texas Children’s w Houston, około 900 mil dalej.

READ  Bądź elastyczny i zdrowy w miarę starzenia się

W Amarillo Utraf powiedział: „Matka była w bardzo złym stanie i nie mogli wykonać całego leczenia, jakiego potrzebowała matka, gdy była dzieckiem”.

Woodruff powiedział, że Holly nie była szczepiona szczepionką Govt-19 – obawiała się, jak szczepionka może wpłynąć na jej dziecko.

Ale na razie Woodruff powiedział, że zachęci swoich bliskich do zaszczepienia się.

„Chcę dla kogo chcę”, powiedział.

„Nie spodziewałem się rządu”

Matka 4-miesięcznego Graysona Perry'ego powiedziała, że ​​martwi się, że jej dziecko będzie musiało zostać wstrzyknięte.

5-letnie, 3-letnie i 4-miesięczne dziecko – gubernator 19 Kiviel Koff nigdy nie wyobrażał sobie, że choroba może być spowodowana przez chorobę.

„Oni nawet nie lubią przeziębień” – powiedział Koff. „Niektóre mogą być trudne do uwierzenia. Ale moje dzieci nie są naprawdę chore”.

Dzieci poniżej 5 roku życia wciąż czekają na szczepionkę Govt-19

Zmieniło się to drastycznie, gdy 4-miesięczny Grayson przybył do Govt-19. Obecnie zostaje przyjęty do Texas Children’s Hospital, największego szpitala pediatrycznego w kraju. A Koff obawia się, że zostanie podłączony do respiratora.

„Nie spodziewałam się Kovita” – powiedziała 24-letnia matka.

„Byłam w domu, ponieważ był w ciąży. Poszłam na wizytę u lekarza. Mogłam pójść do sklepu spożywczego, na wypadek gdybym musiała iść do sklepu spożywczego. Ale nie mogłam iść nigdzie indziej niż to”.

Ale Coff powiedział, że nie był szczepiony przeciwko Covit-19. Powiedział, że wierzy, że Grayson został zdiagnozowany z chorobą Govt-19 po spotkaniu bożonarodzeniowym.

Teraz Koff powiedział, że „naprawdę myślał” o zaszczepieniu.

Dotknęło to bezprecedensową liczbę dzieci

W ciągu dwóch tygodni liczba dzieci hospitalizowanych z powodu Covid-19 w Teksasie Dzieci wzrosła czterokrotnie.

Co rodzice powinni wiedzieć o odsyłaniu dzieci do szkoły podczas Omigranu?

Dr Peter Hodes, współdyrektor Texas Children’s Vaccine Development Center, powiedział, że powstanie nasili się wraz z rozprzestrzenianiem się wariantu Omigran.

„To król rządowych wirusów, które mogą się rozprzestrzeniać do tej pory. Zobaczymy też bezprecedensową liczbę dzieci zarażonych i trafiających do szpitali” – powiedział Hodes.

READ  Akcje powiązanego z Trumpem SPAC zajmują pierwsze miejsce wśród pobrań Apple

Ponadto powiedział: „Wykonaliśmy straszną robotę, szczepiąc nasze dzieci na całym świecie”.

Wśród pacjentów Govit-19 przyjętych do Szpitala Dziecięcego w Teksasie „dostają wiele objawów ze strony układu oddechowego… zapalenie płuc, potrzebują wsparcia oddechowego, aby pomóc im lepiej oddychać” – powiedziała dr Melanie Kitakawa, tymczasowa dyrektor medyczna szpitala na OIOM.

Podczas wczesnych kursów Sugeruje, że Omicron powoduje mniej ciężką chorobę Omigron jest bardziej zaraźliwy niż wariant delta.

Więcej dzieci może być hospitalizowanych, powiedział dr Jim Versalovic, główny patolog w Texas Children’s.

„Problem polega na tym, że przy tak dużej liczbie dzieci i dorosłych dotkniętych chorobą, możemy zobaczyć więcej dzieci przyjmowanych do szpitala w bardzo krótkim czasie, nawet jeśli wskaźnik hospitalizacji jest niski” – powiedział. „To zdecydowanie obciąża nasze zasoby zdrowotne”.

Pony Cup i Michael Kiruba przyczynili się do powstania tego raportu.