8 sierpnia, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ketanji Brown Jackson obejmuje stanowisko sędziego Sądu Najwyższego, gdy sąd wydaje ostateczną opinię

Ketanji Brown Jackson pozował do portretu w lutym. (Jacqueline Martin / AB)

Kimberly Mutserson, współdziekan i profesor w Rutgers Law School, powiedziała, że ​​dodanie nowego sędziego Ketanjiego Browna Jacksona nie zmieni ideologii Sądu Najwyższego, a zasiadanie na pierwszej ławce dla czarnoskórych kobiet daje nową perspektywę. .

„Myślę, że każdy nie może sobie wyobrazić rzeczy z innej perspektywy, więc mam kogoś siedzącego w tym miejscu, z takimi samymi referencjami jak oni, siedzącego na tym samym korcie co oni. I myślę, że to ma niesamowity sens, kto może opisać świat przez inny obiektyw” – powiedział Muserson.

Powiedział, że ważne jest, aby wszyscy Amerykanie mieli różne głosy podczas podejmowania decyzji o rzeczywistych konsekwencjach.

„Nie ma potrzeby zmieniać sposobu, w jaki głosują. To przynajmniej zmienia sposób, w jaki myślą o pewnych rzeczach” – powiedział.

John Bischoff, badacz CNN i biograf Sądu Najwyższego, przyznał, że miejsce w sądzie Jacksona miałoby duży wpływ na „ruch wokół stołu”. Porównał, jak sędzia Sandra Day O’Connor mówiła o perspektywie, jaką wniósł do sądu pierwszy czarny sędzia, sędzia Durgud Marshall.

Powiedział, że Jackson przedstawia różne perspektywy – swoją rasę, wiek i pochodzenie jako federalny obrońca publiczny.

„Pochodzi z tego samego środowiska co Steven Fryer pod względem wykształcenia i doświadczenia. Obaj są urzędnikami prawa, obaj mają bardzo cenne stopnie naukowe – ale ma tę ważną różnicę demograficzną i ma 51 lat. Stephen Fryer ma 83 lata, więc zamierza przynieść to też.” Powiedział Biscuit.

READ  Katastrofa w Montanie: burza piaskowa powoduje 21 spiętrzeń pojazdów, 6 zabitych