20 maja, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

CVS zwalnia kierownictwo i pracowników po wewnętrznym dochodzeniu w sprawie molestowania seksualnego

CVS zwalnia kierownictwo i pracowników po wewnętrznym dochodzeniu w sprawie molestowania seksualnego

Ludzie przechodzą obok apteki CVS w dzielnicy Nowego Jorku na Manhattanie.

Shannon Stapleton | Reuters

Zdrowie CVS Piątek powiedział, że zwolnił kilku pracowników, w tym kierownictwo, po wewnętrznym dochodzeniu w sprawie sposobu, w jaki firma zajmuje się skargami dotyczącymi molestowania seksualnego.

Firma poinformowała również, że w przyszłości zmieni sposób rozpatrywania podobnych skarg, jak wynika z oświadczenia CVS. Firma nie podała, ilu pracowników CVS zostało zwolnionych.

W oświadczeniu sieć aptek i firma medyczna poinformowały, że pod koniec 2021 r. otrzymały anonimowe zgłoszenie zarzucające niewłaściwe zachowanie pracownika terenowego. Powiedział, że wynajął zewnętrzną firmę do przeprowadzenia niezależnego przeglądu. Po zakończeniu dochodzenia CVS powiedział, że „zakończył daną osobę, a inni odeszli z firmy, ponieważ nie potraktowali zarzutów z powagą, jakiej oczekujemy”.

„Nie tolerujemy nękania, wrogiego, obraźliwego lub dyskryminującego zachowania lub działań” – podała firma w oświadczeniu.

Rzecznik firmy potwierdził, że dyrektor generalna Karen Lynch wiedziała o skargach co najmniej dwóch pracownic, które twierdzą, że kierownik regionalnego sklepu w New Jersey dotykał ich w niewłaściwy sposób lub nękał ich w pracy.

CVS powiedział w swoim oświadczeniu, że eskalował swoje postępowanie z wewnętrznymi raportami i dochodzeniami. Jest w trakcie tworzenia help desku w miejscu pracy, który będzie nadzorował Lynch.

„Osoba kierująca tą funkcją stworzyła bezstronne i niezależne źródło, które pomaga zapewnić, że obawy współpracowników są traktowane z zachowaniem poufności i najwyższej wagi” – powiedziała firma. „Niedawno wysłaliśmy szczegółowe informacje na temat tego nowego zasobu wszystkim kolegom”.

Dziennik Wall Street Po raz pierwszy zgłosiłem obalenie.

Ta historia się rozwija. . Sprawdź ponownie, aby uzyskać aktualizacje

READ  Źródła podają, że administracja Bidena pozwie Apple w przełomowym procesie antymonopolowym