15 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nawet Deutsche Bank opuszcza Rosję

Nawet Deutsche Bank opuszcza Rosję
Transformacja następuje już po jednym dniu Niemiecki Bank (DB) Powiedział CNBC, że opuszczenie Rosji nie jest „praktyczne”, co w przeszłości było źródłem problemów prawnych dla największego niemieckiego pożyczkodawcy.

„Podobnie jak niektórzy z naszych międzynarodowych partnerów i zgodnie z naszymi zobowiązaniami prawnymi i regulacyjnymi, jesteśmy w trakcie likwidacji naszej pozostałej działalności w Rosji, jednocześnie pomagając naszym międzynarodowym klientom spoza Rosji w ograniczeniu ich działalności” – powiedział Deutsche Bank w spóźnionym oświadczeniu. . Piątek.

W przyszłości Deutsche Bank powiedział, że „nie będzie nowych interesów w Rosji”. Ten ruch następuje dzień po pierwszym Goldman Sachs (P) i wtedy JP Morgan (JPM) Chase ujawnił plany zakończenia działalności w Rosji.

Nie jest jasne, co spowodowało wycofanie się ze strony Deutsche Bank, który powiedział na początku tego tygodnia, że ​​ma „ograniczoną” ekspozycję na Rosję, z całkowitą ekspozycją kredytową na około 1,5 miliarda dolarów. To ponad dwukrotnie więcej niż wskazuje Goldman Sachs.

„Jak wielokrotnie powtarzaliśmy, w najostrzejszych słowach potępiamy rosyjską inwazję na Ukrainę i wspieramy niemiecki rząd i jego sojuszników w obronie naszej demokracji i wolności” – powiedział Deutsche Bank w swoim oświadczeniu.

Dziesiątki firm z branż od linii lotniczych po detalistów, media i hotelarstwo Wycofał się z Rosji od jej inwazji na Ukrainę.

Deutsche Bank powiedział, że „znacząco zmniejszył” swoją ekspozycję na Rosję od 2014 roku.

Na początku 2017 r. Deutsche Bank został ukarany karami w wysokości ponad 600 milionów dolarów za 10 miliardów dolarów rosyjski program prania pieniędzy, który dotyczył oddziałów w Nowym Jorku, Moskwie i Londynie.

READ  Poszukując południowego przyczółka, UAW napotyka opór