28 czerwca, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Najnowsze fintechowe posunięcie firmy Apple kupuje teraz, a później popycha branżę ponad granicę

Najnowsze fintechowe posunięcie firmy Apple kupuje teraz, a później popycha branżę ponad granicę

Apple Pay Later pozwoli użytkownikom płacić za rzeczy w czterech równych ratach.

Jakub Borzeki | Norfoto | Obrazy Getty

Amsterdam – Jabłko Przejście do zatłoczonej przestrzeni „kup teraz, zapłać później” zwiększyło ryzyko dla firm fintech, które były pionierami tego trendu.

Producent iPhone’a Ogłoś plany uruchomi w poniedziałek pożyczki „Zapłać później”, rozszerzając pakiet usług finansowych, który już obejmuje płatności telefonem komórkowym i kartami kredytowymi. Usługa o nazwie Apple Pay Later pozwoli Ci płacić za rzeczy w czterech równych ratach, płaconych co miesiąc bez odsetek.

To stawia graczy BNPL jak PayPalA Potwierdza A Klarna jest w niezręcznym miejscu. Istnieje obawa, że ​​Apple, który ma 2 biliony dolarów i jest drugim co do wielkości producentem smartfonów na świecie, może odciągnąć klientów od takich usług. Potwierdzone akcje spadły o 17% w tym tygodniu w wiadomościach.

Na rynku BNPL pojawiły się już oznaki zawirowań. W zeszłym miesiącu, Klarna 10% zwolnienia swojej globalnej siły roboczej, obwiniając wojnę na Ukrainie i obawy przed recesją.

Potrójne uderzenie wysoka inflacjaA Wyższe stopy procentowe A spowolnienie wzrostu gospodarczego Stawiają pod znakiem zapytania przyszłość branży. Podnieś jej koszty kredytu Dług już podrożał Dla niektórych firm BNPL.

„Skończy się to w tarapatach, ponieważ kredyt zawsze musi się rozpaść i odzyskać pieniądze” – powiedział CNBC Charles McManus, dyrektor generalny brytyjskiej firmy fintech Clearbank na konferencji fintech Money 20/20 Europe w Amsterdamie.

„Kiedy stopy procentowe zaczną rosnąć, a inflacja zacznie rosnąć, wszystkie kurczaki wrócą do domu, aby tam zamieszkać”.

McManus powiedział, że sektor wpędza ludzi w długi, których nie są w stanie spłacić, dlatego należy to uregulować. Wielka Brytania stara się iść naprzód z regulacją BNPL, podczas gdy amerykańscy regulatorzy wszczęli dochodzenie w tym sektorze.

„Czy zapłacę rachunek za gaz, czy fotel, który kupiłem trzy lata temu, spłacam nieoprocentowanym kredytem, ​​który jest należny?” „Nadmiar zawsze wraca” – ostrzegł McManus.

READ  Akcje azjatyckie śledzą spadki na Wall Street w związku z rosnącymi obawami o podwyżkę stóp

Apple powiedział, że później zajmie się udzielaniem pożyczek i sprawdzaniem zdolności kredytowej dla Apple Pay Poprzez wewnętrzną spółkę zależną, usuwając z równania Goldman Sachs, która wcześniej współpracowała z firmą przy użyciu swojej karty kredytowej. Ten ruch jest ważnym krokiem, który zapewni Apple znacznie większą rolę w usługach finansowych niż obecnie.

Sebastian Simyatkowski, dyrektor generalny Klarna, powiedział, że kolejne uruchomienie Apple Pay stanowiło „niezwykłą wygraną dla konsumentów na całym świecie”.

„Plagiat to także najwyższa forma pochlebstwa” – napisał na Twitterze na początku tego tygodnia.

Ken Serdons, dyrektor handlowy holenderskiej firmy płatniczej Mollie, powiedział, że funkcja BNPL firmy Apple „podnosi poprzeczkę” dla firm fintech działających na rynku. Mollie oferuje pożyczki ratalne poprzez partnerstwo z partnerem fintech in3.

„Przestrzeń BNPL jest przepełniona wieloma nowymi graczami, którzy wciąż wchodzą na rynek” – powiedział.

„Graczom ze słabą propozycją będzie trudno skutecznie konkurować z najlepszymi graczami”.

Jednak James Allum, starszy wiceprezes ds. Europy w firmie płatniczej Payoneer, powiedział, że na rynku jest wystarczająco dużo miejsca, aby różne firmy mogły konkurować.

„Firmy powinny szukać możliwości współpracy, a nie konkurencji i zagrożeń” – powiedział.