20 kwietnia, 2024

Aktualny mistrz Osaka odpadł, ale nie odpadł z Australian Open | Australian Open 2022

W ostatnich miesiącach i latach porażka w trzeciej rundzie Wielkiego Szlema mogła zostać doznana przez niezgłoszonego przeciwnika. Naomi Osaka Powód intensywnego szumu. Mogła być dręczona każdym nagłówkiem i przekazywała wszelkie uwagi do swojej następnej gry.

W piątek, po amerykańskiej Amandzie Anisimovej, usunie Instagram i Twittera ze swojego telefonu i „nie pobierze ich ponownie przez kilka tygodni”. Coś się zmieniło w Osace, odkąd opuścił French Open w zeszłym roku, aby postawić na swoim zdrowiu psychicznym, odejść z Wimbledonu, a następnie przez kilka miesięcy nie podejmować żadnych decyzji dotyczących swojego życia.

Nie lubiąc konferencji prasowych, czterokrotny mistrz Japonii usiadł na 15 minut i przemówił szczegółowo i filozoficznie. Otwarta runda australijska Teraz temat obrony i jego nowego podejścia do takich wyzwań się skończył.

Po przegranej 4-6, 6-3, 7-6 (5) Osaka powiedział: „Walczyłem o każdy punkt i nie mogę tego żałować. „Wiesz, nie jestem Bogiem, nie mogę wygrać każdego meczu. Więc muszę to wziąć pod uwagę i wiedzieć, że fajnie byłoby wygrać ten turniej, ale to jest tak wyjątkowe i nie wyobrażam sobie, by za każdym razem na początku roku próbować wygrać Wielkiego Szlema.

„Czuję się bardzo rozwinięty w tym konkursie. Myślę, że miałem zupełnie inne podejście do ostatniego meczu, w który grałem w Nowym Jorku. To właśnie przegrała z kanadyjską nastolatką Leilą Fernandez w trzeciej rundzie US Open. Opuścił Osakę we łzach I ogłosił odejście z tenisa.

„Mogę z całą pewnością powiedzieć, że jestem z siebie z tego dumna [change]„Chociaż nie czułem tego od niedawna – czułem się tak, jakby to było wieki temu” „Osaka powiedział.” Nawet jeśli przegram, to myślę, że jest to dla mnie największy krok. Myślę, że byłem bardzo skupiony na całym meczu i nie miałem żadnych skrupułów. Więc to jest bardzo dobre. Mam nadzieję, że sezon będzie kontynuowany, mogę to kontynuować i robić jeszcze lepiej.

READ  Biden podnosi kwestię praw człowieka, G ostrzega przed „czerwoną linią” Tajwanu w trzygodzinnych rozmowach

24-letni Osaka cieszył się już z powrotu w 2022 roku i mógł wrócić do pierwszej piątki w pierwszym Grand Slam roku – najtrudniejszych kortach, jakie kiedykolwiek podziwiał – jako swing board na świecie 14. przysłowie. Za bardzo przyzwyczajony do życia. Obecnie „nie przejmuje się zbytnio moimi rankingami”, a medytacja i prowadzenie dziennika pomogły jej w dalszym zarządzaniu jej celami.

Nie będą obejmować zmierzenia się z Ash Party w czwartej rundzie w niedzielę, więc dwie spodziewane na mecz faworytki singli mają rozegrać mecze trzeciej rundy w piątek jednocześnie na różnych kortach.

Napięcie było fascynujące, ale na imprezie zagrała Camila Giorgi, 30. zawodniczka Rod Laver Arena, 6-2, 6-3 w secie, gdy Osaka porzuciła drugi set na Margaret Court Arena. Trzeci to trening przyjmowania postawy sukcesu i osiągnięć podczas przechodzenia stanów emocjonalnych. W końcu wepchnął dwa punkty meczowe do siatki i pochylił się nad pierwszymi 10 punktami, aby zdecydować o tie-breaku, dołączając do małego stosu nasion dla kobiet, które już były na podłodze w rozbiorze w meczu.

Jego rywalizacja była zacięta – Anisimova była sportowcem, który zdemontował mistrzynię olimpijską Belindę Bencik. Największą siłą 20-latka jest jego precyzyjny, szeroko zakrojony serwis, który rozpoczął się z druzgocącym wpływem na kort i przeciwnika. Zmienił punkt meczowy swoją 11. kartą i zakochał się dwukrotnie w ostatnim secie.

Ogólnie Osaka pokonała ją tylko raz w pierwszym meczu. Właściwie było to otwarcie oszustwa, ponieważ następna przerwa po tym nastąpiła dopiero w drugim secie i była spowodowana nieoczekiwaną imprezą. Anisimova była przepełniona smutkiem, wykonując elegancki, zamaskowany drop z bekhendu, gdy objęła prowadzenie 3-1.

Amanda Anisimova porzuca swoje oszustwo w rozpaczy po zwycięstwie nad Naomi Osaką. Zdjęcie: James Corley / Shutterstock

„Myślałem, że podczas rajdów nieco bardziej dowodzi, co jest dla mnie nowym uczuciem” – powiedział Osaka. „Oczywiście, nigdy wcześniej nie grałem z nią, więc nie znam prędkości jej piłki, ale zdecydowanie trudno jest być na mojej tylnej nodze na większości rajdów”.

READ  Co najmniej 50 osób zginęło, a dziesiątki prawdopodobnie zaginęły po tym, jak burza uderzyła na Filipiny

Mecz trwał długo, Anisimova stał się odważny, a Osaka potknął się. Pierwszy serwis okazał się problematyczny, drugi serwis został ochoczo oddany, a on długo pracował nad utrzymaniem pozycji przed atakiem zwycięzców, kończąc na 21 za 46. Kiedyś w trzecim secie awansował do 5-4. Nie trafiła na te dwa punkty meczowe z serwisu Anisimovej, którego mecz to był. Ogólnie walka była bardzo intensywna, ponieważ była wyrównana. Nie pokonany przez Osakę, ale wygrał Anisimova.

„Kiedy idę na ten mecz, wiem, że muszę grać ostro, jeśli chcesz dać mi szansę” – powiedziała Anisimova. „Naomi zawsze będzie grać dobrze… jest absolutną mistrzynią தெரியும் Wiem, że muszę przyspieszyć grę i być agresywnym, myślę, że to właśnie zrobiłem w drugim secie. Szczerze mówiąc, jestem bardzo wdzięczny, że grałem dzisiaj lepiej i wygrałem. To znaczy wiele. „