16 lipca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Coles otrzymuje ofertę o wartości 9 miliardów dolarów od Starford Value Group

Coles otrzymuje ofertę o wartości 9 miliardów dolarów od Starford Value Group

Aktywny fundusz hedgingowy przeznaczył około 9 miliardów dolarów na zakup federalnego domu towarowego przy wsparciu Starboard Value LP.

Coles Korp.

KSS -2,60%

Według znawców sprawy.

Grupa kierowana przez kontrolowaną przez Starford firmę Acacia Research Corp zaoferowała, że ​​w piątek kupi sieć domów towarowych za 64 dolary za akcję. Ludzie powiedzieli firmie, że otrzymali zapewnienia od bankierów, że będą w stanie zebrać fundusze na aukcję.

Nie ma gwarancji, że zespół ostatecznie wykorzysta wszystkie niezbędne środki i złoży konkretną ofertę lub zaakceptuje cel. Mogą również pojawić się inne dopasowania.

Akcje Cole’a zamknęły się w piątek po 46,84 USD. Aukcja stanowi 37% premię.

Menomonee Falls, Wis. Na tej podstawie Kohl’s jest pod presją, aby podnieść cenę akcji, która wzrosła na początku zeszłego roku, ale nie zmieniła się nieznacznie w porównaniu z około dwiema dekadami temu. Dwóch aspirujących partnerów – Michellam Advisors GB LLC i Engine Capital LP-Firma została niedawno nazwana Badać Sprzedaje się.

Coles powiedział na początku tego tygodnia, że ​​jego strategia przynosi rezultaty, a jego zespół „nadal współpracuje z wyspecjalizowanymi konsultantami w celu oceny ścieżek zdolnych do generowania długoterminowej wartości”. Powiedział, że planuje ujawnić swoje plany strategiczne podczas Dnia Inwestora w marcu.

Wartość rynkowa mało znanej akacji to zaledwie 215 milionów dolarów, ale konsorcjum poinformowało Coliseum, że była znana jako „najbardziej zaufany” list z banku. Mówiono, że aukcja. Chociaż takie listy nie są gwarantowane, są one znaczącym wotum zaufania.

Kierowany przez dyrektora generalnego Jeffa Smitha, Starford jest jednym z najbardziej widocznych aspirujących inwestorów pod względem wartości.


Zdjęcie:

Christopher Gutney / Bloomberg News

Innych szczegółów propozycji federacji – i tych na zarządzie – nie udało się ujawnić. Reuters ogłosił na początku tego tygodnia, że ​​Acacia bada możliwą ofertę dla celu.

Jeśli to się powiedzie, grupa może dążyć do sprzedaży nieruchomości spółki innemu podmiotowi, co ułatwi transakcję. Aktywiści proponują zbadanie możliwości sprzedaży nieruchomości Colina, które ich zdaniem mogą być warte 7 miliardów dolarów lub więcej.

W liście otwartym do akcjonariuszy Cole’a we wtorek Macellum powiedział, że firma naciska na zatrudnienie bankierów, aby dodać dodatkowych dyrektorów z doświadczeniem w handlu detalicznym lub zbadać sprzedaż.

Przed zainwestowaniem w Starford i dołączeniem do jego grupy w 2019 roku, Acacia była przede wszystkim posiadaczem patentu. Obecnie koncentruje się na pozyskiwaniu i ulepszaniu firm. W październiku firma Line Matrix przejęła producenta drukarek Printronics Holding Corp za 33 miliony dolarów.

Telekomunikacja Comtech Korp.

Starford, kierowany przez CEO Jeffa Smitha, jest jednym z najbardziej widocznych aspirujących inwestorów. Zasiada w zarządach spółek m.in.

Papa Johns International Inc.

i

NortonLifeLock Inc.

Napisz do Kara Lombardo pod adresem [email protected]

Copyright © 2022 Dow Jones & Company, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

READ  10 przystanków w 5 dni, schron przeciwlotniczy do Blinken