16 lipca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ten kontroler zamienia Twój telefon z Androidem w przenośną konsolę Xbox

Ten kontroler zamienia Twój telefon z Androidem w przenośną konsolę Xbox

Microsoft nie jest w stanie kiedykolwiek zbudować przenośnej konsoli Xbox. Pomiędzy porażką Sony z Vitą, dominacją Nintendo na rynku wraz ze zmianą i modelem biznesowym Microsoftu, który skupia się na urządzeniach, naprawdę nie ma dużego popytu na taki produkt.

Nie oznacza to, że przenośne gry na konsolę Xbox nie są wymagane. Microsoft zwiększa moc gier w chmurze dzięki Xbox Game Pass, a także możliwości strumieniowego przesyłania gier bezpośrednio do telefonu z własnej konsoli Xbox. A nawet Zaskakująca liczba graczy Robią to za pomocą sterowania na ekranie dotykowym – znam ludzi, którzy przysięgają na ekran dotykowy HadesWierz lub nie – to nie jest system odpowiedni dla większości gier na Xboxa.

Dlatego chciałem wypróbować RIG MG-X, mobilny kontroler firmy Nikon. Jest to oficjalnie licencjonowany kontroler Xbox, który działa na każdym telefonie z Androidem, zapewniając wszystkie przyciski, które można znaleźć na standardowym padzie Xbox One. Jest bardzo odpowiedni do gier w ramach przepustek podczas podróży.

Kontrolery mobilne nie są nowym pomysłem, a na Androida są już solidne opcje Brzytwa jest jak Kishi – w tym Niedawno została wydana wersja dla konsoli Xbox. RIG MG-X ma jednak atrakcyjną, prostą konstrukcję jak na kategorię produktów, która może być trochę obrzydliwa, tworząc eleganckie podejście w połączeniu z przyciskami Xbox. Lepiej nie myśleć o tym, które ikony mapują które polecenia; Domyślnie możesz używać tych samych przycisków, które masz na zwykłym systemie Xbox.

Kontroler ma pośrodku przestrzeń, która rozciąga się, aby ciągnąć wokół telefonu komórkowego, który łączy się przez Bluetooth. Nacon twierdzi, że powinien działać na każdym telefonie z systemem Android 6 lub nowszym z ekranem o przekątnej do 6,7 cala; Używałem tego głównie z Vivo X70 Pro Plus, który jest gigantycznym telefonem z ekranem o przekątnej 6,78 cala i działa dobrze. (Nie działa to jednak na iPhone’ach).

To bardzo wytrzymałe urządzenie i jest szersze niż kontroler Xbox, zanim będzie można przedłużyć wtyczkę do telefonu komórkowego. To nie jest zła rzecz – jest dobrze skonstruowany i nie mam problemu z wrzuceniem go do torby podczas podróży. Nie mam nic przeciwko używaniu Bluetooth zamiast złącza USB-C, ponieważ tworzy to bardziej kompatybilną konstrukcję i zapewnia, że ​​możesz używać kontrolera z telefonem w jednym przypadku. Od czasu do czasu będziesz jednak musiał ręcznie połączyć się z telefonem i naładować kontroler przez USB-C; Nacon podaje około 20 godzin pracy na baterii.

READ  Podczas najważniejszego meczu w Iowa zderzają się piłka nożna i polityka

Ogólnie rzecz biorąc, sterowanie RIG MG-X jest małe, ale skuteczne. Drążki analogowe nie są tak duże, jak pełnowymiarowy kontroler Xbox, ale są większe niż Joy-Con Nintendo Switch i są całkiem satysfakcjonujące w użyciu. Przyciski na twarzy są bardzo małe, ale dotykowe i klikalne, podczas gdy D-Pad jest nieco gładszy niż lubię, ale wystarczająco dokładny. Mam duże ręce i odkryłem, że większość gier RIG MG-X z biegiem czasu ma dość dobrą ergonomię.

Jego największą wadą są wyzwalacze RIG MG-X.

Jest jednak jeden wyjątek, jeśli chodzi o wyzwalacze. Z jakiegoś powodu wciskanie ich do końca jest niezwykle trudne, co jest dużym problemem w grach typu wyścigi, w których trzeba ich za dużo łapać. Taka gra Aureola jest nieskończona W porządku, jeśli będziesz naciskać indywidualnie, aby strzelać z broni, ale zastanawiałem się, dlaczego nie udaje mi się w tak wielu wyścigach. Forza Horyzont 5 Zanim zdałem sobie sprawę, że nie wywieram wystarczającego nacisku na gaz do stóp. Możesz to zrobić, ale wymaga to większej mocy niż inne kontrolery, z których do tej pory korzystałem, i nie jest wygodne w przypadku długich sesji grania.

Szkoda, że ​​to nie jest dobre Forza Horyzont 5 Kontroler – Być może słyszałeś, że to dobra gra – Ale działa dobrze dla innych typów. Możesz tego użyć do gier innych niż Xbox, oczywiście, niezależnie od tego, czy są w Sklepie Play, czy gdziekolwiek indziej – dużo grałem Dwa tygodnie Ponadto w menu pojawią się natywne wskaźniki przycisków Xbox.

RIG MG-X to przyzwoity kontroler z jedną zasadniczą wadą, więc jeśli jesteś fanem gier wyścigowych, przekonaj się, co otrzymasz. Byłem jednym z nich, więc byłem zawiedziony, z tego powodu osobiście korzystam z wersji Razor Kishi na Xboksa. Ale w przypadku wielu gier na Xboksa jest to solidne rozwiązanie, które zbliża Cię do przenośnego Xboksa bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, a poza wyzwalaczami uwielbiam jego projekt. Nacon zapowiedział w tym miesiącu MG-X Pro, który wygląda jak standardowy kontroler dla Xboksa – mam nadzieję, że wyzwalacze są lepsze.