22 kwietnia, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Windows 11: Nie masz pewności co do aktualizacji z systemu Windows 10? Wszystko co musisz wiedzieć

Czy chcesz uaktualnić system Windows 10 do Windows 11? Oto, co musisz wiedzieć.

Sarah Duo / CNET

Okna 11 Zaczęła się Wydane urządzenia zostaną wydane 5 października, oznacza nieoficjalny zachód słońca dla Windows 10. Ale będziesz miał trochę czasu, aby zdecydować, kiedy skoczyć: stopniowe wypuszczanie Microsoft oznacza, że ​​nie każde urządzenie z systemem Windows 10 można zaktualizować pierwszego dnia. Jednak firma ogłosiła Obsługa systemu Windows 10 zakończy się w 2025 r., Więc istnieje limit czasowy na podjęcie decyzji, jakkolwiek długi.

Jeśli naprawdę zastanawiasz się, ile czasu zajmie przejście na system Windows 11 lub nowszy Jak długo możesz bezpiecznie czekać? Przed aktualizacją jesteś we właściwym miejscu. Wyjaśniam też Jak pobrać system Windows 11, Jak powiedzieć Czy Twój komputer jest kompatybilny? I Kto otrzymuje aktualizację za darmo?. Przeczytaj wszystko, co musisz wiedzieć o wynikach obsługi systemu Windows 10 i produkcie dla systemu Windows 11.

Czytaj więcej: Windows 11: co musisz wiedzieć o pobieranych plikach, nowych funkcjach, zgodności urządzeń, cenach i nie tylko

Kiedy i dlaczego firma Microsoft zaprzestaje obsługi systemu Windows 10?

Wsparcie dla Windows 10 Wygasa 14 października 2025. Oznacza to, że Microsoft nie będzie już dostarczać poprawek zabezpieczeń ani aktualizacji funkcji dla wersji Home, Pro, Enterprise, Pro Education i Pro Workstations – mających wpływ na prawie wszystkich użytkowników systemu Windows 10. (Tylko użytkownicy kanału wsparcia długoterminowego Windows 10 Enterprise do 2029 r.)

Nie jest to zaskoczeniem: Microsoft istnieje już od dłuższego czasu Polityka zrównoważonego stylu życia Za wiele produktów. W przypadku każdej wersji swojego systemu operacyjnego firma oferuje co najmniej 10 lat wsparcia (co najmniej pięć lat wsparcia podstawowego, takiego jak aktualizacje zabezpieczeń i bezpłatne wsparcie w przypadku incydentów, a następnie pięcioletnie przedłużone wsparcie, takie jak dostosowanie taryfy).

Windows 10 został wydany w lipcu 2015 roku, więc jego 10-letni cykl życia zakończy się w październiku 2025 roku. (Oto jest Wszystko, co musisz wiedzieć o zakończeniu wsparcia dla systemu Windows 10.)

asus-zenbook-duo-14-04

Dni Windowsa 10 są policzone.

Josh Goldman / CNET

Czy muszę przejść na system Windows 11? Czy mój system Windows 10 przestanie działać po skorzystaniu z pomocy technicznej firmy Microsoft?

Nadal możesz korzystać z komputera z systemem Windows 10 tak, jak kiedyś — tak jak wielu innych nadal go używa System Windows 7 Lub Windows 8, jednak Microsoft wycofał wsparcie dla obu tych systemów w ostatnich latach. Jednak po zakończeniu wsparcia nie otrzymasz żadnych aktualizacji zabezpieczeń, które mogłyby zainfekować Twój komputer — różne złośliwe oprogramowanie Docelowe urządzenia z systemem Windows.

Jeśli nie chcesz przestać korzystać z komputera z systemem Windows 10 po zakończeniu wsparcia w 2025 r., niektórzy Kroki, które możesz podjąć, aby lepiej je chronić.

Czy na moim komputerze można uruchomić system Windows 11?

To zależy. Jeśli ty Niedawno kupiłem nowy komputer, Na tym komputerze można uruchomić system Windows 11. Aby sprawdzić, czy Twój obecny komputer z systemem Windows 10 kwalifikuje się do bezpłatnej aktualizacji do systemu Windows 11, przejdź do Witryna firmy Microsoft Lista wymagań.

Najprostszy sposób, aby się dowiedzieć Pobierz aplikację PC Health Check Sprawdź, czy Twoje urządzenie jest zgodne. Alternatywnie możesz użyć innej aplikacji open source DlaczegoNieWin11 Sprawdź, czy Twoje urządzenie jest kompatybilne. Ponadto, oto jak to zrobić Sprawdź zgodność sprzętu z systemem Windows 11 Bez narzędzi.

Jak zaktualizować system z Windows 10 do Windows 11? Ile mnie to kosztuje?

Jeśli masz już użytkownika systemu Windows 10 i masz kompatybilny komputer, pojawi się system Windows 11. Bezpłatna aktualizacja Twojego komputera Kiedy już to zdobędziesz. Nowy system operacyjny Microsoftu stopniowo wychodzi teraz i w połowie 2022 roku.

Po udostępnieniu systemu Windows 11 pobierzesz prawie każdą nową wersję systemu Windows. Większość użytkowników odejdzie Ustawienia> Aktualizacje i zabezpieczenia> Windows Update I kliknij Sprawdź aktualizacje. Jeśli to możliwe, możesz oglądać Aktualizacja funkcji dla Windows 11. Kliknij Ściągnij i zainstaluj. (Oto więcej informacji na ten temat Jak pobrać system Windows 11. Jeśli nie masz jeszcze uaktualnienia do systemu Windows 10, nadal możesz Pobierz Windows 10 za darmo — oto jak.)

yt-windows-11-pierwsze-wyświetlenia-3

Windows 11 zawiera nowy interfejs i wiele nowych funkcji.

Microsoft

W końcu jaka jest różnica między Windows 10 a Windows 11?

System Windows 11 zawiera nowy wygląd i wiele nowych funkcji w porównaniu z systemem Windows 10, który ma na celu ułatwienie obsługi komputera, niezależnie od tego, czy używasz go do użytku osobistego, pracy, czy obu. Oto kilka głównych zmian w systemie Windows 11:

  • Nowy interfejs podobny do Maca: Windows 11 ma zaokrąglone rogi, jasne cienie i przejrzysty design Scentralizowane menu Start I pasek zadań.
  • Zintegrowane aplikacje na Androida: Aplikacje na Androida są dostarczane z systemem Windows 11 I mogą być instalowane od nowych Sklep Microsoft Za pośrednictwem sklepu Amazon Appstore. (Istnieją dwa sposoby uzyskania dostępu do aplikacji na Androida w systemie Windows 10 Jeśli masz telefon Samsung Galaxy, Ale to sprawi, że będzie natywny.)
  • Integracja Microsoft Teams: Zespoły stają twarzą w twarz I zintegrowany bezpośrednio z paskiem zadań Windows 11, co ułatwia dostęp (i podobny do FaceTime firmy Apple). Możesz uzyskać dostęp do grup z systemu Windows, Mac, Android lub iOS.
  • Najlepsza obsługa pulpitu wirtualnego: Windows 11 pozwoli ci Skonfiguruj wirtualne pulpity Przełączanie między wieloma komputerami stacjonarnymi do użytku osobistego, służbowego, szkolnego lub gier jest podobne do MacOS.
  • Łatwe przejście z monitora na laptopa i lepsza wielozadaniowość: Zawiera funkcje o nazwie Nowy system operacyjny Grupy przyciągania i układy przyciągania – Pakiety aplikacji, których używasz jednocześnie, mogą siedzieć na pasku zadań i jednocześnie podnosić się lub opuszczać, aby łatwo przełączać zadania. Umożliwiają łatwe wkładanie i odłączanie od monitora bez utraty miejsca, w którym znajdują się otwarte okna.
  • Widgety: Kiedy byli w pobliżu (pamiętasz gadżety pulpitu w systemie Windows Vista?), Najnowsza aktualizacja systemu Windows 10, Możesz teraz Dostęp do widżetów bezpośrednio z paska zadań Dostosuj je, aby zobaczyć, co lubisz.
  • Technologia Xbox dla lepszej gry: Uzyskaj dostęp do niektórych funkcji dostępnych na konsolach Xbox z systemem Windows 11, Auto HDR i DirectStorage, aby poprawić jakość gier na komputerze z systemem Windows.

Zerwaliśmy Wszystkie największe różnice między Windows 10 a Windows 11 Tutaj. Mamy przewodnik po wszystkim Najlepsze nowe funkcje systemu Windows 11, I jak z nich korzystasz.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz Nie każda funkcja, którą chcieliśmy w systemie Windows 11, była dostępna I Teraz jak korzystać z aplikacji na Androida w systemie Windows 10.

READ  Promień kosmiczny odkryty przez naukowców w Utah jest potężniejszy niż O mój Boże