30 czerwca, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Akcje w USA spadają po raporcie o zatrudnieniu

Akcje w USA spadają po raporcie o zatrudnieniu

Akcje amerykańskie spadły w piątek i były gotowe do cotygodniowych strat, po tym jak ostatni raport o zatrudnieniu pokazał, że amerykański rynek pracy dodał miejsca pracy na silną, ale wolniejszą skalę w maju.

S&P 500 spadł w południe o 1,2%, Dow Jones Industrial Average o 183 punkty, czyli 0,6%, a Nasdaq Composite o 2%. Wszystkie trzy wskaźniki są na dobrej drodze do strat poniżej 1% w ciągu tygodnia.

Urzędnicy Rezerwy Federalnej bacznie obserwują sytuacja na rynku pracy To oni decydują o tym, o ile i jak szybko podnieść stopy procentowe w najbliższych miesiącach.

Jednym z punktów zainteresowania urzędników jest silna wola rynku pracy Oprócz wysokiej inflacji Ponieważ konkurencja o pracowników zwiększa siłę przetargową płac. Wiceprzewodniczący Rezerwy Federalnej Lyle Brainard powiedział w czwartek, że Wsparcie planów podniesienia stóp procentowych o pół punktu procentowego na spotkaniu jeszcze w tym miesiącu i ponownie w lipcu.

Pracodawcy w Stanach Zjednoczonych W zeszłym miesiącu dodał 390 000 miejsc pracyByło to najwolniejsze tempo wzrostu od kwietnia ubiegłego roku, podczas gdy stopa bezrobocia pozostała na poziomie 3,6%. Płace wzrosły o 5,2% rok do roku, w porównaniu z 5,5% w kwietniu.

Ekonomiści ankietowani przez Wall Street Journal spodziewali się, że pracodawcy dodadzą w zeszłym miesiącu 328 000 miejsc pracy. i zobaczyli Nieco niższe bezrobocie do 3,5%, co odpowiadałoby 53-letniemu minimum i poziomowi z lutego 2020 r. przed pandemią Covid-19 w USA

Miesięczny raport o zatrudnieniu był kiedyś najważniejszym czynnikiem w decyzjach Fed o zmianie stóp procentowych, ale miesiące Silne zyski z zatrudnienia deprecjonować. Teraz wszystkie oczy zwrócone są na dane o inflacji, mówią handlowcy i zarządzający funduszami. W najbliższy piątek Departament Pracy opublikuje dane o inflacji w USA za maj.

W tej chwili akcje wydają się być w nieco czekającym wzorcu. Po ośmiu tygodniach spadków indeks Dow Jones Industrial Average wzrósł o 6,2% w tygodniu zakończonym 27 maja. W tym tygodniu wiodący indeks giełdowy niemal odbił i ma zakończyć tydzień w dół o mniej niż 1%, najmniejszy tygodniowy ruch w obie strony. około miesiąca.

READ  Akcje Robloxa spadają o 24% po utracie zysku

Michael Antonelli, dyrektor zarządzający i strateg rynkowy w Baird, powiedział, że widział w tym tygodniu jeden jasny punkt dla akcji. po Microsoft Sprzedaż i przychody zmniejszone w czwartekAkcje spółki zamknęły się dziś wyżej.

„To było wiele mówiące”, powiedział pan Antonelli. „Oznacza to, że najgorsze oczekiwania mogły zostać uwzględnione”.

„To lato może być po prostu straszne” – powiedział.

Wśród serii rekordowych niepowodzeń w Stanach Zjednoczonych ekonomiści obserwują możliwe sygnały zwrotne fal. Anna Hertenstein z Wall Street Journal przygląda się, jak rosnące stopy procentowe związane z wysoką inflacją, wyprzedażami rynkowymi i ryzykiem recesji zagrażają wzrostowi amerykańskiej siły roboczej. Zdjęcie: Olivier Doolery/AFP

W wiadomościach korporacyjnych udostępnij Tesla Po tym spadła o 8,2% Reuters zgłoszony To jest CEO Elona Muska Chce wyciąć personel u producenta samochodów elektrycznych. Pan Musk powiedział pracownikom na początku tego tygodnia, aby wrócili do biura lub… Znajdź pracę gdzie indziej.

W ostatnich miesiącach rynki doświadczyły zwiększonej zmienności, ponieważ inwestorzy próbowali ocenić kombinację zmiennych, które przyćmiły ich oczekiwania i zwiększyły ich obawy przed recesją.

Jednak w ciągu ostatnich dwóch tygodni pewna zmienność zmalała.

Justin Wiggs, dyrektor zarządzający ds. obrotu akcjami w Stifel Nicolaus, powiedział, że w ciągu ostatniego tygodnia zaobserwował wzrost liczby zleceń kupna wśród jego klientów, co jego zdaniem jest bezpośrednio związane z niższą zmiennością rynku akcji.

Miara strachu na Wall Street, indeks zmienności Cboe, ponownie notuje się w połowie lat 20., a VVIX, miara zmienności samego VIX, znajduje się w okolicach dwuletniego minimum. VVIX opiera się na cenach opcji na indeksie zmienności.

„Wahania zmienności, które stają się coraz mniej złe, dały niektórym ludziom ukojenie w pomyśle, że być może uda im się przywrócić pieniądze do biznesu” – powiedział Wiggs.

Zaostrzenie warunków fiskalnych przez Rezerwę Federalną może ograniczyć inflację, ale grozi też obciążeniem wzrostu i rynku mieszkaniowego. Wojna Rosji z Ukrainą A chińska polityka zakazu rozprzestrzeniania się koronawirusa zwiększyła zakłócenia łańcucha dostaw, prowadząc do wzrostu inflacji.

Na rynkach obligacji rentowność 10-letnich amerykańskich obligacji skarbowych wzrosła do 2,973% z 2,914% w czwartek. Rentowności i ceny zmieniają się odwrotnie.

Ceny ropy również utrzymywały się powyżej 100 dolarów za baryłkę, zwiększając koszty energii i paliwa. Kontrakty terminowe na ropę BrentŚwiatowy indeks naftowy wzrósł o 0,4 proc. do 118,08 dolarów za baryłkę. Spółki naftowe i gazowe były w piątek rzadkim jasnym punktem, ponieważ spółki energetyczne z indeksu S&P 500 wzrosły o 1,4%, przy czym jedyny sektor odnotował wzrost.

„Macie teraz naprawdę silną amerykańską gospodarkę, ale mamy naprawdę wysoką inflację, która nie spadła”, powiedział Frank Holland, główny strateg globalny w Danske Bank. „Ostatecznie doprowadzi to konsumentów do punktu, w którym będą mogli powiedzieć: spójrzmy na nasz budżet i być może trochę zawęzimy tu i tam. Jeśli wszyscy trochę się cofną, wkraczasz w recesję”.

Na zewnątrz Stoxx Europe 600 był prawie płaski. Rynki w Wielkiej Brytanii, Hongkongu i Chinach są zamknięte w święta. Japoński Nikkei 225 zamknął się o 1,3%, podczas gdy Kospi z Korei Południowej dodał 0,4%.

Traderzy pracują na parkiecie nowojorskiej giełdy.


obrazek:

Wiadomości Michaela Nagela/Bloomberga

Napisz do Caitlin Ostroff na [email protected] i Corrie Driebusch na [email protected]

Copyright © 2022 Dow Jones & Company, Inc. wszystkie prawa są zachowane. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8