27 czerwca, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Firmy kryptograficzne twierdzą, że upadną tysiące kryptowalut

Firmy kryptograficzne twierdzą, że upadną tysiące kryptowalut

Mając ponad 19 000 wirtualnych walut, branża kryptowalut porównała obecny stan rynku do wczesnych lat Internetu. Jednak gracze z branży powiedzieli, że większość tych monet upadnie.

Norfoto | Obrazy Getty

Kilku graczy z branży kryptograficznej powiedziało CNBC, że tysiące cyfrowych tokenów prawdopodobnie upadnie, podczas gdy liczba istniejących blockchainów również spadnie w nadchodzących latach.

Istnieje ponad 19 000 kryptowalut i dziesiątki platform blockchain. Platforma blockchain, taka jak Ethereum, jest podstawową technologią, na której zbudowanych jest wiele z tych różnych kryptowalut.

w ostatnich dniach Podział tzw. algorytmu stabelcoin terraUSD A powiązany kod numeryczny to Luna, która wysłała fale wstrząsów na rynkuPodkreśla tysiące istniejących kryptowalut i wskazuje, czy wszystkie przetrwają.

„Jedną z implikacji tego, co widzieliśmy w zeszłym tygodniu w sprawie Terra, jest to, że jesteśmy w punkcie, w którym jest w zasadzie zbyt wiele łańcuchów bloków, zbyt wiele tokenów. Jest to mylące dla użytkowników. To również wiąże się z pewnym ryzykiem dla użytkowników” – powiedział. Bertrand Perez, prezes Web3, powiedział w zeszłym tygodniu CNBC na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos w Szwajcarii.

„Tak jak na początku internetu, było wiele firm internetowych i wiele z nich to oszustwa, nie przynosiły żadnej wartości, a wszystko to zostało porzucone. Teraz mamy bardzo przydatne i legalne firmy”.

„Prawdopodobnie będą „dziesiątki” kryptowalut, które przetrwają w przyszłości, powiedział Brad Garlinghouse, dyrektor generalny firmy Ripple zajmującej się płatnościami transgranicznymi.

„Myślę, że istnieje pytanie, czy potrzebujemy dzisiaj 19 000 nowych walut” – powiedział Garlinghouse – „W świecie monetarnym jest ich prawdopodobnie 180”.

Scott Minerd, dyrektor ds. inwestycji w Guggenheim, dodał więcej pesymizmu w zeszłym tygodniu, kiedy to powiedział Większość kryptowalut jest „nieważna” ale to Bitcoin A uniesiony Przeżyjesz.

Komentarze z branży pojawiają się, gdy rynek kryptowalut nadal odczuwa presję. Bitcoin spadł o ponad 50% w porównaniu z listopadowym szczytem, ​​a wiele innych cyfrowych monet gwałtownie spadło ze swoich wszechczasów.

READ  Lufthansa przeprasza po doniesieniu, że wszyscy żydowscy pasażerowie mają zakaz latania

Wiele różnych platform blockchain, od Ethereum po Solana, walczy o pozycję lidera w branży. Ale Brett Harrison, dyrektor generalny giełdy kryptowalut FTX US, powiedział, że nie wszystkie z setek, które tam są, przetrwają.

„Kiedy myślisz o blockchainach… prawdopodobnie nie będzie setek różnych blockchainów w ciągu 10 lat, myślę, że będzie dwóch wyraźnych zwycięzców dla różnych typów aplikacji” – powiedział Harrison.

Dodał: „Zobaczymy rynek… który będzie produkowany z czasem”.

Śledź CNBC International na Świergot A Facebook.