26 lutego, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zmiana godzin pracy w centrum Des Moines Hy-Vee spotyka się z oporem

Zmiana godzin pracy w centrum Des Moines Hy-Vee spotyka się z oporem

Drastyczne skrócenie godzin pracy sklepu Hy-Vee w centrum Des Moines nie zostało dobrze przyjęte przez ratusz, który wraz z policją w Des Moines kwestionuje również twierdzenie sieci supermarketów, że zmiana jest konieczna po części w celu ochrony pracowników i klientów w obliczu rosnącego wskaźnika kradzieży i włóczenie się po sklepie.

Hy-Vee ma 45 dni na przywrócenie swoich godzin pracy z 6:00 do 21:00, po czym wraz z Knapp Properties, deweloperem budynku przy 420 Court Ave., w którym mieści się sklep, może dopuścić się naruszenia – podało w środę miasto. Umowa deweloperska.

Spotkania między Hy-Vee a miastem odbywają się „w tej chwili” – powiedziała rzeczniczka Hy-Vee, Tina Potthoff, w środę po południu.

„Rozmawialiśmy dziś z miastem o decyzji dotyczącej lepszej obsługi naszych klientów w centrum miasta” – powiedziała. „Wprowadzamy pewne zmiany, które mamy nadzieję wkrótce ogłosić”.

Radny miasta Josh Mandelbaum, którego okręg 3 obejmuje śródmieście, powiedział, że twierdzenie, że względy bezpieczeństwa odegrały rolę w skróceniu godzin pracy o jedną trzecią, z 8:00 do 18:00, wydawało mu się „wymówką”. Obniżkę nazwał „całkowicie nieuzasadnioną” w przypadku sklepu spożywczego obsługującego centrum miasta z rosnącą populacją.

Hy-Vee opublikowało nowe godziny otwarcia, nie informując o tym miasta Na stronie sklepu I napisy na jego drzwiach w poniedziałek. Potthoff potwierdził we wtorek zmianę w rejestrze Des Moines.

Oprócz tego, że w ciągu ostatnich sześciu miesięcy wspomniała o ponad 200 telefonach do policji w Des Moines w związku z incydentami w sklepie, dodała w oświadczeniu, że poranny i wieczorny ruch w sklepie zmniejszył się, ponieważ pracownicy biur w centrum miasta nadal pracują. – Rutyna, którą przyjęli z domu podczas pandemii Covid-19.

Umowa deweloperska sklepu z 2015 roku, na mocy której miasto przyznało teren, a następnie parking za ułamek jego szacunkowej wartości, przewidywała, że ​​oprócz świąt targowisko ma być czynne w godzinach 6:00–23:00 siedem dni w tygodniu. tydzień. Umowa obejmowała 15 lat finansowania podwyżki podatku dla projektu.

READ  Uziemienie 737 MAX będzie kosztować Alaska Airlines 150 milionów dolarów

Kiedy sklep został otwarty w 2017 roku, jego godziny otwarcia wynosiły od 5:00 do 23:00, później zmieniono go na 6:00, a miasto zatwierdziło godzinę zamknięcia na 21:00.

Zastępca burmistrza Matt Anderson powiedział w środowym oświadczeniu e-mailowym, że miasto „skontaktowało się już z Knapp Properties, aby rozpocząć rozmowę” na temat nowej nieautoryzowanej zmiany godzin pracy.

„Kiedy miasto dowie się o potencjalnych problemach z umową deweloperską, dołożymy w dobrej wierze starań, aby współpracować z firmą przed wydaniem oficjalnego pisemnego zawiadomienia” – powiedział Anderson, dodając, że Knapp dotychczas zebrał prawie 1,5 miliona dolarów w ramach finansowania podwyżki podatku. któremu pozostało jeszcze dziewięć lat działania.

Chris Costa, prezes i dyrektor generalny Knapp, potwierdził, że firma prowadzi rozmowy z miastem.

„Wiem, że łatwo jest na to spojrzeć i stwierdzić, że jest to całkowicie niezgodne z przepisami, ale istnieją mechanizmy pozwalające zaradzić takim sytuacjom” – powiedział Costa. „Jest harmonogram”.

W środę ze sklepu zniknęły szyldy i sekcje

Costa odmówił komentarza na temat tego, czy Knapp został poinformowany o nowych godzinach pracy Hy-Vee przed wprowadzeniem zmiany.

W środę ze sklepu zniknęły tabliczki informujące o nowych godzinach pracy, choć na stronie internetowej nadal widniały godziny od 8:00 do 18:00.

W zeszłym tygodniu firma Hy-Vee potwierdziła plany przeprojektowania części sklepu, umieszczając na stałe podziały między niektórymi działami. Jednak w środę usunięto tymczasowe bariery ustawione pomiędzy przejściami w niektórych częściach sklepu.

Mandelbaum, członek rady miejskiej, powiedział, że miasto musi wykazać się odpowiedzialnością i w pełni wykorzystać swoją umowę o rozwoju.

„Sklep spożywczy oferujący pełen zakres usług był i nadal jest ważny dla miasta, ponieważ zapewnia witalność śródmieścia i możliwość wspierania jego mieszkańców” – powiedział. „Będziemy się na tym skupiać, gdy zajmiemy się tą kwestią i będziemy działać dalej”.

To nie pierwszy raz, kiedy miasto i Hy-Vee kłócą się. W 2021 roku firma Hy-Vee ogłosiła plany remontu sklepu w ramach koncepcji HealthMarket, budząc obawy, że nie będzie już w nim zaopatrzenia w podstawowe artykuły spożywcze, co może spowodować niezgodność sklepu z umową deweloperską. Po zapewnieniu oświadczeń firma Hy-Vee zawiesiła plan na dłuższą metę.

READ  Atomico twierdzi, że 400 miliardów dolarów zostanie odpisanych na europejskim rynku technologicznym w 2022 roku

Departament Policji w Des Moines: Ponad 200 minut rozmów, ale jest mało prawdopodobne, że wszystkie pochodziły ze sklepu

Rzecznik policji w Des Moines, sierż. Paul Parizek potwierdził, że w ciągu ostatnich sześciu miesięcy kierownictwo otrzymało około 200 telefonów w związku z incydentami pod adresem sklepu, ale ostrzegł, że „należy pamiętać, że nie we wszystkich z nich dzwoniącym może być Hy-Vee”.

Parizek w oświadczeniu wskazał, że mieszkania zajmują górne piętra budynku i „było możliwe, że obok przechodziły inne firmy lub osoby, z którymi wszyscy się kontaktowali”.

Powiedział, że około 40% rozmów zawierało raporty dotyczące sporów, kłótni, napaści i bójek, a około 20% to rozmowy lekarskie lub prośby o kontrolę socjalną. Saldo składało się ze zgłoszeń włamań, kradzieży, podejrzanych osób, wandalizmu, wypadków samochodowych itp.

więcej: Współpraca Hy-Vee z Joe Fresh Shoes i DSW kończy się usunięciem działów ze sklepów

Dodał: „Uważam, że dokumentacja odnotowała znaczny spadek liczby brutalnych przestępstw na Court Street w zeszłym roku. Miejski wydział policji przeznaczył znaczną ilość zasobów i ściśle współpracował z firmami i mieszkańcami wszystkich dzielnic śródmieścia, aby nadać bezpieczeństwu priorytet”. „Wszyscy, którzy mieszkają, pracują i odwiedzają ten obszar”.

W swoim własnym oświadczeniu członek Rady Miejskiej Mandelbaum powiedział, że „chciałby uzyskać więcej szczegółów na temat liczb przestępstw podanych przez firmę oraz sposobu, w jaki Hy-Vee zarządza swoim bezpieczeństwem”.

„Mam pewność, że ten obszar jest bezpieczny dla klientów i bezpieczny dla mieszkańców po godzinie 18:00” – powiedział. „Wiemy o tym. Na Court Street przez cały rok, przez cały rok, jest mnóstwo ludzi”.

„W ubiegłym roku ograniczyliśmy liczbę połączeń na Court Avenue” – dodał.

Downtown Chamber, stowarzyszenie sąsiedzkie wycofuje się w kwestii przestępczości

Jimmy Olsen, dyrektor Izby Handlowej w Downtown, zgodził się z Mandelbaumem, mówiąc, że słyszał od przedsiębiorców przy Court Street, że przestępczość spadła, zwłaszcza od czasu zamknięcia kilku barów i klubu nocnego w Court Centre, przecznicę na wschód od miasta. Hy-Vee, które było przedmiotem licznych skarg i wezwań policji w centrum miasta.

READ  McDonald's planuje reorganizację i redukcję etatów, ponieważ przyspiesza to otwieranie restauracji

Olsen powiedział, że Hy-Vee prawdopodobnie odczuje skutki swoich wyborów biznesowych, począwszy od otwarcia w dzielnicy rozrywkowej po brak pełnego asortymentu sklepów spożywczych.

„Przy tak wielu rzeczach, które wydają się dziać w Des Moines, nie zawsze myślą o wszystkim” – powiedział. „Potem mówią: «Strzelaj, czy to był świetny pomysł?»

Prezes Downtown Neighborhood Association Brandon Brown powiedział, że nie ma wiedzy o działaniach podejmowanych przez Hy-Vee innych niż zatrudnianie ochroniarzy. Powiedział jednak, że gdyby doświadczyła wzrostu liczby kradzieży lub włóczęgi, mogła poruszyć tę kwestię wcześniej.

Brown powiedział, że kiedy aleja między Downtown Pantry a hotelem Surety stała się powodem do niepokoju, tamtejsze firmy i stowarzyszenie sąsiedzkie współpracowały z miastem przy wznoszeniu bramy. Wszelkie „nikczemne” działania zostały rozwiązane.

„Widziałem wiele rzeczy, które dzieją się w centrum miasta, ale nie widziałem, żeby ktoś jednostronnie skracał godziny pracy” – powiedział. „Wygląda na to, że jeśli chcesz być dobrym sąsiadem, musisz z nim współpracować”.

Addison Lathers zajmuje się wzrostem i rozwojem metra Des Moines. Skontaktuj się z nią pod numerem 608-931-1761, [email protected] Oraz na Twitterze o godz @addisonlathers.

Philip Jones zajmuje się handlem detalicznym, nieruchomościami i RAGBRAI w rejestrze Des Moines. Można się z nim skontaktować pod numerem 515-284-8184, [email protected] Lub na Twitterze @philip_joins.

Virginia Barreda jest reporterką „Register” władz miasta Des Moines. Dostępny pod adresem [email protected]. Śledź ją na Twitterze pod adresem @vbarreda2.