15 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Z 148 milionami dolarów zaległości Evergrande jest na skraju niewypłacalności

26 września 2021 r. mężczyzna jeździ na rowerze elektrycznym po placu budowy Guangzhou Evergrande Soccer Stadium, nowego stadionu drużyny Guangzhou FC, stworzonego przez China Evergrande Group w Guangzhou w Chinach. REUTERS / Aly Song / Zdjęcie pliku

  • Evergrande będzie musiało zapłacić kupon obligacji o wartości 148 milionów dolarów w środę
  • Akcje dewelopera Fantasia spadły o 50% nieopłacone
  • S&P obniża rating Shimao Group z „BBB-” na „BB +”

Szanghaj / Hongkong, 10 listopada (Reuters) – Cashless China Evergrande Group (3333.HK) W związku z rosnącymi obawami o spadającą płynność w sektorze nieruchomości, giełda ponownie załamała się, ponieważ w środę czekała go termin wypłaty kuponu obligacji.

Evergrande, najbardziej zadłużony deweloper na świecie, utknął w ostatnich tygodniach z ponad 300 miliardami dolarów zobowiązań, o wartości 19 miliardów w międzynarodowych papierach wartościowych.

Firma nie przegapiła żadnego ze swoich zagranicznych zobowiązań dłużnych. Ale 30-dniowy okres oferty na wypłaty kuponów powyżej 148 milionów dolarów w obligacjach z kwietnia 2022, 2023 i 2024 kończy się w środę. ,

Brak zapłaty spowoduje formalną niewypłacalność firmy i uruchomi przepisy dotyczące niewypłacalności innych obligacji dolarowych Evergrand, co zaostrzy kryzys zadłużenia w drugiej co do wielkości gospodarce świata.

Według czasu azjatyckiego w środę wieczorem nie było żadnej wiadomości z Evergrande o płatności.

Deweloper, który ma ponad 255 milionów dolarów płatności kuponowych w obligacjach z czerwca 2023 r. i 25 grudnia 2025 r., odmówił komentarza, gdy skontaktował się z Reutersem w sprawie środowego terminu płatności. Czytaj więcej

Problemy z nieruchomościami w Chinach wstrząsnęły światowymi rynkami we wrześniu i październiku. Krótka recesja wybuchła w połowie października po tym, jak Pekin próbował uspokoić rynki, że kryzys nie będzie mógł wymknąć się spod kontroli. Czytaj więcej

Jednak obawy powróciły, gdy amerykańska Rezerwa Federalna ostrzegła we wtorek, że złożony sektor aktywów Chin może stanowić globalne ryzyko.

READ  Nowa wieża Notre Dame i złoty kogut zostały odsłonięte po pożarze w 2019 roku

Coraz więcej deweloperów widzi, że ich ratingi kredytowe spadają z powodu złego profilu finansowego.

S&P Global Ratings obniżył w środę ocenę dewelopera aktywów Shimao Group Holdings. (0813.HK) Ocena od „BBB-” do „BB+” wynika z obaw, że trudne warunki biznesowe utrudnią dążenia spółki do redukcji zadłużenia.

S&P uważa rating „BBB-” za spekulacyjny.

W ostatnich dniach chińskim sektorem nieruchomości wstrząsnęły również obawy o możliwy spadek Evergrande. Slaps obligacje W obliczu obaw, że kryzys firm z branży nieruchomości może rozprzestrzenić się na inne rynki i sektory.

Akcje Developer Fantasia Holdings (1777.HK) W środę spadł o 50% po tym, jak powiedział, że nie ma gwarancji, że będzie w stanie wywiązać się ze swoich innych zobowiązań finansowych po niepłaceniu 205,7 miliona dolarów 4 października.

Opcje finansowe

Podkreślając presję płynności, niektóre firmy z sektora nieruchomości, podczas spotkania z chińskim regulatorem rynku obligacji międzybankowych, ujawniły plany uwolnienia pożyczek na rynku międzybankowym, podał w środę Securities Times. Czytaj więcej

Gazeta podała, że ​​w przyszłości firmy z branży nieruchomości będą emitować obligacje na otwartym rynku w celu finansowania, podczas gdy banki i inni inwestorzy instytucjonalni będą pomagać w inwestowaniu w obligacje.

Zadłużeni deweloperzy, w tym Evergrande i Beer Kaisa Group (1638.HK) Zbierają również pieniądze, sprzedając część swoich aktywów i inne aktywa biznesowe dłużnikom.

Pekin wzywa państwowe firmy i deweloperów wspieranych przez państwo do zakupu niektórych aktywów Evergrande, aby powstrzymać upadek. Czytaj więcej

W środę pojawiły się obawy o rozprzestrzenienie się nieszczęść deweloperów na inne sektory, ponieważ chińskie firmy niskiego ryzyka o ratingu inwestycyjnym i premie za ryzyko sięgają ponad pięciomiesięcznego maksimum. (.MERACCG)

Evergrande, niegdyś najlepiej sprzedający się producent aktywów w Chinach, dwukrotnie w zeszłym miesiącu uniknął katastrofalnych niewypłacalności, płacąc odsetki od swoich obligacji morskich na krótko przed końcem okresu oferty.

READ  Covid: Biden mówi, że „musimy zamknąć to na całym świecie”, aby przełamać podział Omigran - Live | Wiadomości amerykańskie

Pomimo problemów kredytowych firmy, jednostka zajmująca się pojazdami elektrycznymi (EV) rozwija swój biznesplan. Jednostka stara się o zgodę chińskich organów regulacyjnych na sprzedaż swoich inauguracyjnych pojazdów Hengsi5 Sport-Utility. Czytaj więcej

China Evergrande New Energy Vehicle Group Limited (0708.HK) HK planuje sprzedać akcje o wartości 500 milionów dolarów (64 miliony dolarów), aby sfinansować produkcję nowych samochodów energetycznych.

Akcje Evergrande zamknęły się w środę na poziomie 3%, podczas gdy akcje jednostki EV wzrosły o ponad 2%, a następnie o 0,8% w ciągu dnia.

Założona w Guangzhou w 1996 roku firma Evergrande naśladowała erę niezależności w pożyczaniu i budownictwie. Ale ten model biznesowy został zniekształcony przez setki nowych przepisów mających na celu powstrzymanie szału zadłużenia deweloperów i poprawę jakości domów po przystępnych cenach.

Każda szansa na upadek Evergrande rodzi pytania dotyczące ponad 1300 projektów nieruchomościowych w około 280 miastach.

Zgłoszone przez Andrew Calbrighta w Szanghaju i Claire Jim w Hongkongu; Napisane przez Sumeeta Chatterjee; Montaż przez Stephena Coatesa, Lincoln Feast i Emilię Sithol-Modris

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.