23 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Gospodarz Brian Williams opuszcza MSNBC i NBC News

„To koniec jednego rozdziału i początek drugiego” – powiedział Williams w oświadczeniu. „Jest tak wiele rzeczy, które chcę zrobić, że znowu gdzieś się pojawię”.

Williams wyraził głęboką wdzięczność NBC, mówiąc, że sieć była „częścią mnie, zawsze będzie”.

Po raz pierwszy od dziesięcioleci ma zostać wolnym agentem.

Przez ostatnie pięć lat Williams gościł „The 11th Hour”. CNN Business ogłosił w sierpniu, że jego umowa wygaśnie w ciągu najbliższych sześciu miesięcy i że chciałby przenieść się w noc.

Teraz to robi. Dodał jednak we wtorkowym oświadczeniu: „Wzywam wszystkich, którzy są częścią naszej lojalnej publiczności, by byli wierni. 11 godzina jest w dobrych rękach, wyprodukowana przez najlepszy zespół w wiadomościach kablowych”.

Odejście Williamsa z NBC ma niesamowity klimat epoki. Odegrał kluczową rolę w uruchomieniu kanału informacyjnego MSNBC w 1996 roku, zarządzając najważniejszymi wiadomościami i podsumowaniem dnia. Później stał się jednym z najlepszych reporterów w Ameryce w ciągu swojej dekady, prowadząc NBC Knightly News, jeden z najczęściej oglądanych programów informacyjnych w Stanach Zjednoczonych.

Jego „nocna” kadencja Obniżone w 2015 r. Kiedy okazało się, że jest Przesadzone niektóre historie W wywiadach. Został zawieszony na sześć miesięcy, a Lester Holt został powołany do „Knightly News”. Ale ona go objęła Nowa praca w MSNBC I w zasadzie był w stanie się odnowić.
„Większość nadawców przygotowałaby rodzaj korupcji, z którą zmagał się Williams w 2015 roku”. Targowisko próżności Powiedział w 2017 roku. „Ale wraz z powolnym i stałym renesansem – obowiązkową pokutą, błyskotliwym planowaniem i dramatyczną zmianą w mediach – Williams zmienił godzinę 23 w nowy prime time”.

W Cable Williams mógł swobodnie dzielić się swoją osobowością i perspektywą. Był też przy stole w najważniejszych momentach prezydentury Trumpa.

W swoim oświadczeniu Williams podsumował swój czas w NBC: „28 lat, 38 narodów, 8 igrzysk olimpijskich, 7 wyborów prezydenckich, pół tuzina prezydentów, kilka wojen i SNL”.

READ  Karolina Południowa pokonała LSU w walce o mistrzostwo SEC po wielu przerwach

Jego zbliżające się odejście następuje po okresie rotacji kadry kierowniczej w NBC News. Jego długoletni partner Andy Lock odszedł w zeszłym roku.

„Dobrzy przyjaciele byli w dużym nakładzie w NBC” – powiedział Williams we wtorek. „Mam szczęście, że wszyscy, którzy ze mną pracowali, wyróżniali się w mojej pracy. Mam najlepszych kolegów, jakich mogę sobie wyobrazić. Wliczając w to wielkich szefów”.

Źródło zbliżone do Williamsa powiedziało, że NBC zaoferowało Williamsowi nową ofertę kontraktową, a on odmówił podania powodów jej spełnienia. Williams opisał sytuację w następujący sposób: „Po wielu przemyśleniach zdecydowałem się odejść z NBC po 28 latach w firmie, kończąc mój obecny kontrakt w grudniu”.

Dowody wskazują, że nie nastąpi natychmiastowe ogłoszenie nowego udziału w innej spółce medialnej. (Wiadomości donoszą tej jesieni, spekulują, że może przeskoczyć do nowej sieci.)

Williams nie prowadził jeszcze żadnych formalnych dyskusji na temat nowego stanowiska, dodało źródło.

„Znowu się gdzieś pojawię”, powiedział Williams, zauważając, że na początku cieszy go bezczynność: „Przez kilka następnych miesięcy będę z moją rodziną, ludźmi, których kocham najbardziej, i tymi, którzy reżyserowali moje życie. To musi się stać. „Zastanowię się nad dobrocią, jaką okazali mi ludzie, i pójdę z nią do przodu”.