28 maja, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Firma naftowa Aramco osiągnęła rekordowe ceny ropy w pierwszym kwartale

Logo Saudi Aramco zostało sfotografowane 12 października 2019 r. w fabryce ropy naftowej w Abchazji w Arabii Saudyjskiej.

Maksym Szemedow | Reuters

Koncern naftowy Aramco odnotował w niedzielę ponad 80% poprawę zysku netto, przekraczając oczekiwania analityków i ustanawiając swój pierwszy nowy rekord wyników kwartalnych na giełdzie.

Dochód netto wzrósł o 82% do 39,5 mld USD w pierwszych trzech miesiącach tego roku, z 21,7 mld USD w tym samym okresie ubiegłego roku. Analitycy Reuters szacują dochód netto na 38,5 miliarda dolarów.

Kwartalny kwartał Aramco to okres boomu na Big Oil, który skorzystał z gwałtownych wzrostów cen ropy i gazu. Aramco powiedziało, że jego zyski były napędzane wyższymi cenami ropy naftowej, zwiększonymi wolumenami sprzedaży i lepszymi marżami downline.

„W pierwszym kwartale nasza strategiczna ekspansja w segmencie downstream dalej posunęła się naprzód zarówno w Azji, jak iw Europie, i nadal rozwijamy możliwości, aby osiągnąć nasze cele wzrostu” – powiedział prezes i dyrektor generalny Aramco, Amin Nasser, w niedzielnym komunikacie dotyczącym przychodów.

„W obliczu rosnącej zmienności na światowych rynkach koncentrujemy się na zaspokojeniu globalnego zapotrzebowania na niezawodną, ​​przystępną cenowo i zrównoważoną energię”.

Z kapitalizacją rynkową w wysokości około 2,43 biliona dolarów w środę Aramco osiągnęło lepsze wyniki w zeszłym tygodniu Jabłko Najcenniejsza firma na świecie. Podobnie zaobserwowano niedzielny szczyt rynkowy spółek.

Akcje Aramco wzrosły do ​​tej pory o 15% w 2022 roku. W marcu koncern naftowy Zgłoszone Jej całoroczny zysk wzrósł ponad dwukrotnie w zeszłym roku Rosnące ceny ropy, Inwazja Rosji na Ukrainę była spowodowana sankcjami UE na rosyjską ropę i możliwością ograniczonych dostaw.

Akcje bonusowe

Wyniki Aramco odzwierciedlają obecne tempo w sektorze ropy i gazu, który od początku roku korzystał z ponad 45% wzrostów cen. Przychody globalnych odpowiedników Aramco, takich jak PP I Powłoka Pomimo pism, przez lata osiągnęły bardzo wysoki poziom Wyjście z działalności w Rosji Po inwazji na Ukrainę.

W rezultacie Aramco nagradza inwestorów. Firma zapowiedziała, że ​​wykorzysta 4 miliardy dolarów wpływów na dystrybucję akcji bonusowych dla akcjonariuszy – jedna akcja na każde 10 akcji. Utrzymała ogromną dywidendę na poziomie 18,8 miliarda dolarów, przy 30,6 miliarda dolarów wolnych przepływów pieniężnych, które wzrosły o 68% rok do roku.

READ  Najwyższy urzędnik wojskowy mówi, że Tajwan nie rozpocznie wojny z Chinami