28 maja, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Fala upałów w Teksasie: Temperatura wyłącza 6 elektrowni w trybie offline

Rada ds. Niezawodności Energii Elektrycznej w Teksasie (ERCOT) złożyła odwołanie Raport W piątek rosnące temperatury zwiększyły popyt i doprowadziły do ​​wyjazdów offline do sześciu zakładów energetycznych. Spowodowało to utratę około 2900 MW energii elektrycznej.

„Wzywamy Teksańczyków, aby ustawili termostaty na 78 stopni lub więcej i oszczędzali energię, unikając używania dużych urządzeń (takich jak zmywarki, pralki i suszarki) w godzinach szczytu od 15 do 20 w weekendy” – powiedział tymczasowy dyrektor generalny Brad Jones. w oświadczeniu.

Atrakcyjność pojawia się, ponieważ oczekuje się, że temperatury odnotowane w większości części Ameryki Południowej w ten weekend pogorszą głęboką suszę.

Oczekuje się, że od Phoenix do Amarillo w Teksasie rekordowe temperatury osiągną trzycyfrowe wartości, a niektóre części Teksasu prawdopodobnie pobiją dzienne rekordy w ciągu następnych siedmiu dni.

ERCOT był przedmiotem kontroli w zeszłym roku Niskie temperatury odnotowane w lutym Spowodował wysokie zapotrzebowanie na moc państwa i Zginęło ponad 200 Podczas kryzysu elektrycznego najczęstszą przyczyną śmierci jest hipotermia.
W marcu 2021 r. Prezes i Dyrektor Generalny ERCOT, Bill Magnus, zwolniony Wielu mieszkańców przez kilka dni pozostawało w ciemności po rozległych przerwach w dostawie prądu podczas kolejnych zimowych burz.

Teraz upał testuje fazę elektryczną Teksasu.

W środę ERCOT odroczył elektrownie, aby „w ten weekend służyć Teksańczykom” i poprosił ich o powrót po przerwach w dostawie prądu.

Dzień Matki Matka Natura tworzy historyczną falę upałów

Według meteorologów CNN temperatury w latach 90. w Teksasie wyniosą w sobotę średnio od 10 do 15 stopni Celsjusza. Oczekuje się, że w niedzielę temperatury będą oscylować w granicach od połowy lat 90. do 100. W większości części środkowego i zachodniego Teksasu waha się między 100 a 105 stopni – około 10 do 15 stopni powyżej średniej.

Według organizacji ERCOT odpowiada za 90% obciążeń elektrycznych stanu.

W raporcie stwierdzono, że nieprzewidywalne upały zwiększają popyt w całym stanie.

READ  Najważniejsze wydarzenia olimpijskie: Chiny zdobywają swój pierwszy medal na igrzyskach w Pekinie