15 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Barack Obama przemawia na temat kryzysu klimatycznego | Kate Aronoff

H.Setki ludzi zgromadzonych na korytarzach Policjant 26 W poniedziałek szkockie wydarzenie próbuje zmienić kampus w wydarzenie w nudnych, kompletnych pokojach. Gdy przechodziłem, zapytałem kogoś z tłumu, dlaczego ten bałagan. Odpowiedział jednym słowem: „Obama”. Były prezydent wciąż podtrzymuje swój urok gwiazdy rocka. Jego wystąpienie okazało się jak dotąd największą atrakcją konferencji. Ale co z tym zrobić w zimnym świetle dnia?

Duża część jego przesłania była skierowana do młodych ludzi, których nazywał „najbardziej wyrafinowanym konsumentem” i źródłem „najważniejszej energii tego ruchu”. Mówił jasno: wszyscy – ale szczególnie młodzi ludzie – pracujemy razem, aby utrzymać temperaturę planety powyżej 1,5C. „Zbiorowo i indywidualnie jesteśmy jeszcze mniej” – powiedział Ogromny, Zamiatanie tonów, które zbudowały jego życie. „Nie zrobiliśmy wystarczająco dużo, aby poradzić sobie z tym kryzysem. Musimy zrobić więcej. Od Ciebie zależy, czy stanie się on na dużą skalę, czy nie.

Kim właściwie jesteśmy „my” w tej sytuacji? Młodzi ludzie, którzy byli dziećmi, gdy Obama objął urząd, nie doprowadzili do 750-procentowej eksplozji eksportu ropy naftowej. tak jak on Kilka dni po mediacji porozumienia paryskiego w 2015 roku. Po wielu latach nie byli z tego dumni. Były prezydent z dumą przemawiał na gali w Houston w Teksasie w 2018 r. Pożyczone Zwiększenie produkcji paliw kopalnych w USA. „Nagle Stany Zjednoczone są największym producentem ropy. To ja, ludzie”, zażartował do przyjaznego tłumu w branży. „Dziękuję”.

2021 ONZ Raport przedziałów produkcyjnych Światowe rządy są teraz na dobrej drodze, aby wyprodukować dwa razy więcej paliw kopalnych, niż są one zgodne z ociepleniem poniżej 1,5C do 2030 roku. Podejście Obamy do jednoczesnego zwiększania ilości gazu i OZE nazwał to teorią „wszystkich powyższych” i nie tylko Wydaje Biden powinien być naczelną zasadą administracji.

READ  Najlepsze oferty Amazon Prime Day na dzień 2 rozpoczynający się teraz: AirPods Pro, telewizory, Roomba, sprzęt kempingowy

Młodzi ludzie nie są przyzwyczajeni do prowadzenia amerykańskiego Banku Eksportowo-Importowego 34 miliardy dolarów 70 projektów paliw kopalnych na całym świecie. Nie korzystali też z Narodowej Administracji Bezpieczeństwa Śledzenie Przedstawiciele innych krajów na rozmowach klimatycznych w Kopenhadze w 2009 roku. I nadal prowadzą rozmowy na temat ogromnej Konwencji ONZ w sprawie zmian klimatu. Nie przyłączał się do konferencji strukturalnych (UNFCCC) z innymi bogatymi krajami. Kredyt klimatyczny Resztę świata zawdzięczają biurku.

Retoryka Obamy odzwierciedlała amerykańskie podejście do niezliczonych rozmów klimatycznych. Jak to ujmuje UNFCCC, ma to tendencję do zniekształcania szerszych różnic między krajami i wewnątrz nich, z wyjątkiem bardziej symbolicznych dyskusji na temat „wspólnej, ale zróżnicowanej odpowiedzialności”.

Globalna odpowiedzialność za północ 92% Nadmiar emisji dwutlenku węgla od początku ery przemysłowej. Same Stany Zjednoczone odpowiadają za 40% z nich – ich negocjatorzy w administracji republikańskiej i demokratycznej od dawna starają się to ukryć. Podczas rozmów klimatycznych w Durbanie w RPA w 2011 r. Todd Stern, najlepszy negocjator ds. klimatu Obamy, powiedział: „Jeśli są zapasy, odchodzimy.

Nawet w dniu przemówienia Obamy było mniej sexy, Dzień utraty i uszkodzenia. Kraje podatne na zmiany klimatu domagają się realnych zobowiązań finansowych, aby odbudować je ze szkód już spowodowanych przez rosnące temperatury. Jego administracja jest głównym powodem, dla którego jest to takie trudne. „Jest jedna rzecz w tej umowie, której nie akceptujemy i nie zaakceptujemy” – powiedział Stern Powiedział Negocjując porozumienie paryskie w 2015 r., powiedział: „To idea, że ​​powinna istnieć odpowiedzialność i rekompensata za straty i szkody. To granica, której nie możemy przekroczyć”.

Obama chce nadal wygłaszać głośne przemówienia i prowadzić kampanie, aby ostatecznie powrócić do swojej wersji biznesowej, jak zwykle – lepszy niż Trump, ale całkowicie bez kwalifikacji, aby stawić czoła kryzysowi klimatycznemu. I nie może uniknąć huśtania się w lewo. „Nie myśl, że możesz ignorować politykę… nie możesz być na to zbyt czysty” – skarcił. „Jest to część procesu, który zamierzamy dostarczyć nam wszystkim”.

READ  Były prezydent Obama żartował na temat niesławnego brązowego garnituru podczas odsłonięcia portretu

W politykę wyborczą zaangażowana jest duża liczba młodych ludzi. Pukali do drzwi i dzwonili do kampanii prezydenckiej Berniego Sandersa. Cieszył się wsparciem 60% głosujących Z zastrzeżeniem 30 lat, częściowo jemu Poświęcenie 16,3 ton USD na zielony plan klimatyczny nowej umowy.

Jeśli wystarczająco dużo ludzi zbierze się razem, by słuchać Obamy i podnosić świadomość na temat kryzysu klimatycznego i mądrze konsumować, zmienią wystarczająco dużo serc i umysłów, by rozgrzać się poniżej 1,5 stopnia Celsjusza. Byłoby o wiele łatwiej, gdyby to zadanie nie było tak trudne dla wszystkich motywujących, entuzjastycznych młodych ludzi podczas prezydentury Obamy w wolnym świecie.

Kate Aronoff jest pisarką w The New Republic i współpracowniczką z Climate Social Science Network. Autor książki Overheated: How Capitalism Breake the Planet – and How Fight Back