24 maja, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wyborcy z San Francisco przywołują 3 członków Rady Edukacji

W wyborach odwoławczych, podsycanych epidemią gniewu i wściekłości, wyborcy San Francisco wydalili we wtorek trzech członków Rady Edukacji, kończąc gorzki rozdział w polityce miasta, który obfitował w konflikty wewnętrzne, rasistowskie oskarżenia i lawinę procesów sądowych.

Ponad 70 procent głosujących poparło odwołanie każdego członka Opublikowano wstępne wyniki Tuż przed 21:00 czasu pacyficznego jeden z członków zespołu przyznał się do porażki. Głosy te stanowiły jedną czwartą zarejestrowanych wyborców miasta i nie spodziewano się, że frekwencja będzie znacząco wyższa.

W referendum wykluczono członków siedmioosobowego panelu pod przewodnictwem pani Lopez, w tym Alison Collins, Gabrielę Lopez i Foucaulta Molicę. Zostaną oni zastąpieni przez członków wybranych przez burmistrza Londynu.

„To nierozsądne, aby ludzie w San Francisco buntowali się i wyrzekali się odpowiedzialności za edukację naszych dzieci” – powiedział Siva Raj, rodzic uczniów szkół publicznych w San Francisco. Balotować.

To był sukces tego pamiętnika dla wściekłych rodziców Zużyty Czas Decyduje Czy Zmień nazwę jednej trzeciej jej szkół Zamiast skupiać się na zeszłym roku Otwiera je ponownie. Wydawało się również, że jest świadectwem azjatycko-amerykańskiej siły wyborczej, zwłaszcza dla elektoratu chińskiego, który miał niezwykle wysoką frekwencję w wyborach.

W echa debat w innych miastachWielu chińskich wyborców było oburzonych, gdy rada szkoły wprowadziła system przyjęć do Lowell High School, najbardziej prestiżowej instytucji w dystrykcie. W ubiegłym roku sędzia orzekł, że zarząd naruszył procedury przy dokonywaniu zmiany.

„Elektorat tego miasta wysłał jasny sygnał” – powiedziała pani Breit, członkini Knesetu z ramienia Kadimy. Powiedział w oświadczeniu Wtorkowa noc.

Wynik osuwiska jest już analizowany pod kątem jego wpływu na nadchodzące wybory w mieście.

Prokurator Okręgowy Chesa Boudin, progresywny adwokat, Stoi w obliczu wyborów odwoławczych W czerwcu umiarkowani mieszkańcy San Francisans wyrazili zaniepokojenie wzrostem przestępstw przeciwko mieniu i przestępstw z nienawiści podczas epidemii koronawirusa. Pani Breit ubiega się o reelekcję w przyszłym roku.

READ  Eurowizja 2023: Finał inspirowany Ukrainą rozpoczyna się w Liverpoolu

We wtorek jeden ze zwolnionych członków zarządu, pan. Moliko, Opublikowano w mediach społecznościowych To zaszczyt służyć miastu. „Wydaje się, że nie udało nam się pokonać mojej pamięci” – napisał. „Ciężko walczyliśmy i prowadziliśmy świetną kampanię”.

„Przed nami jeszcze wiele walk” – powiedział.

W mieście z Więcej psów niż dzieciWybory do rady szkolnej w San Francisco były niejasnym widowiskiem przez dziesięciolecia wysoce politycznej rywalizacji.

Zmieniło się to wraz z epidemią – dane opublikowane przez okręg mówią o uczeniu zdalnym Zwiększone luki w rekordach rasowych – i wiele kontrowersji, które wpłynęły na zarząd.

Dzielnica znalazła się na pierwszych stronach gazet w całym kraju w zeszłym roku w najgorszym, a w niektórych przypadkach Historycznie niedokładne Próba zmiany nazwy 44 szkół rządowych.

Namierzone szkoły zawierają nazwiska kilku historyków, w tym Abrahama Lincolna i trzech innych prezydentów, którzy zostali zhakowani na śmierć w Mount Rushmore; hiszpańscy zdobywcy, tacy jak Vasco Nunis de Balboa; John Muir, Miłośnik przyrody i autor; I Paul Revere, człowiek wojny rewolucyjnej.

Po fali krytyki, w tym ze strony pani Breit, zarząd wstrzymał proces zmiany nazwy. Sędzia orzekł, że komisja w swoim postępowaniu naruszyła kalifornijskie prawo dotyczące posiedzeń jawnych.

Zintensyfikowała się krytyka zarządu, a zbieranie podpisów pod apelem było już w toku, jak poinformował wiceprzewodniczący grupy. Odkryto kontrowersyjne tweety napisane przez Collinsa. W nich, powiedział, Azjatyccy Amerykanie byli jak niewolnicy, którzy czerpali korzyści z pracy w domu właściciela niewolników – azjatycko-amerykańskie grupy i wielu przywódców miast zwanych rasizmem.

Zarząd przegłosował usunięcie pani Collins ze stanowiska wiceprezesa, co skłoniło ją do pozwania zarządu i członków okręgu o 87 milionów dolarów. Sędzia oddalił sprawę.

David Lee, wykładowca nauk politycznych na Uniwersytecie Stanowym w San Francisco, powiedział, że mieszanka tweetów i zmian w polityce rekrutacji w Lowell wzmocniła pozycję wyborców w Ameryce pochodzenia azjatyckiego.

READ  Teksas przejmuje kontrolę nad niezależnym okręgiem szkolnym w Houston

„To okazja dla chińskiej społeczności, aby napiąć mięśnie” – powiedział. powiedział Lee. „Społeczeństwo się umacnia”.

Wyborcy pochodzenia azjatycko-amerykańskiego pogrążyli się w ostatnich latach w San Francisco, a około 18 procent elektoratu było aktywnych w ostatnich wyborach – znacznie mniej niż 34 procent udziału w całym mieście. Jednak zwolennicy wtorkowej reelekcji twierdzą, że Amerykanie pochodzenia azjatyckiego odegrali większą rolę.

Rodzice pana San Francisco. Raj wskazał na silne głosowanie w środowiskach z dużą populacją Azjatów i stosunkowo wysokimi dochodami wśród osób szukających głosów w języku chińskim.

Ann Hsu, mieszkanka San Francisco z dwoma uczniami szkół średnich w systemie szkół publicznych, pomogła zapisać ponad 500 chińskim mieszkańcom w miesiącach poprzedzających wybory. Powiedział, że edukacja to poważny problem.

„Jest zakorzeniony w chińskiej kulturze od tysięcy lat” – powiedział.

Pani Hsu, jako szefowa PTA w szkole średniej i przewodnicząca Komitetu Nadzoru Obligacji Obywatelskich, powiedziała, że ​​nadzoruje niektóre wewnętrzne działania okręgu w organizacji, która nadzoruje wykorzystanie pieniędzy zebranych przez okręg. Obligacje. Komisja nadzorcza została utworzona w zeszłym roku po tym, jak demaskator zgłosił do biura prokuratora miejskiego, że okręg szkolny nie przedstawił wymaganej przez prawo tablicy.

„Zarząd jest nieefektywny” powiedział Hsu.

Meredith W., dyrektor wykonawczy Koalicji Rodziców w San Francisco. Dodson, grupa utworzona w celu wywierania nacisku na okręg, aby ponownie otwierał szkoły podczas epidemii, nazwała kampanię przypominania potężną demonstracją działań rodziców.

„Nigdy nie możemy wrócić do poprzedniego świata, w którym rodzice nie byli zorganizowani i wspólnie zgłaszali swoje obawy” – powiedział.