23 kwietnia, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Śledczy atakujący Kapitol fałszywą sztuczkę wyborczą wymierzoną w krąg Trumpa | Atak na kapitał amerykański

Komisja Specjalna Izby Reprezentantów, która bada atak na Kapitol, wydała we wtorek sapony kampanii Trumpa i republikańskich urzędników zaangażowanych w plan wysłania niewłaściwych wyborców. Donald Trump Wśród stanów, w których wygrał Joe Biden, bada integrację stojącą za inicjatywą.

Grupa wysłała sapony do sześciu osób zaangażowanych w haniebną próbę spotkania się i przedstawienia fałszywych zaświadczeń z college’u wyborczego, które były podstawą powiązanego z Trumpem planu sprowadzenia byłego prezydenta z powrotem do Kongresu.

W oświadczeniu kongresman Benny Thompson, przewodniczący komisji selekcyjnej, powiedział, że tak zwane alternatywne talenty mają na celu wymuszenie współpracy kluczowych aktorów w kwestii tego, czy Trump nadzoruje starania o udział w programie.

„Szukamy zapisów i zeznań od byłych urzędników kampanii i innych osób w różnych stanach i mamy nadzieję, że uzyskamy istotne informacje na temat planowania i realizacji tych planów” – powiedział Thompson.

Drugi zestaw podkucyków dla osób zaangażowanych w program pojawia się zaledwie kilka tygodni po tym, jak zastępca prokuratora generalnego Lisa Monaco potwierdziła, że ​​sądownictwo rozpoczęło własne dochodzenie w tej sprawie. Podnosi rolę fałszywych wyborców I Biały Dom Trumpa.

Komisja Specjalna wezwała do sądu dwóch wysokich rangą urzędników kampanii Trumpa: Michał Romana i Gary Michael BrownTrump był odpowiednio dyrektorem i zastępcą dyrektora ds. działań związanych z dniem wyborów w kampanii reelekcyjnej w 2020 roku.

Obaj urzędnicy kampanii Trumpa, Roman i Brown, brali udział w wysiłkach na rzecz promowania zarzutów oszustwa w wyborach w listopadzie 2020 r. i zachęcali ustawodawców stanowych do mianowania fałszywych „alternatywnych” wyborców, powiedział Thompson.

W oddzielnych listach dotyczących sapony Thompson powiedział, że grupa była w kontakcie, koordynując kampanię nacisku, wzywającą republikańskich prawodawców stanowych do wysłania danych Trumpowi i nadzorując personel kampanii Trumpa zaangażowany w działania.

Komisja Specjalna bierze na cel czterech republikańskich sojuszników Trumpa w stanie: przywódcę Republikanów z Arizony Kelly WardByły przywódca republikanów z Michigan Laura CoxSenator stanu Pensylwania Douglas MastrianoI domownik w Arizonie Mark Finchem.

READ  Microsoft ogłasza AI „Personal Assistant Windows Copilot” dla Windows 11

Ward podpisał fałszywy certyfikat wyborczy, Cox był świadkiem, jak prawnik Trumpa Rudy Giuliani naciskał na stany, by bojkotowały zwycięstwo Bidena w Michigan, Mastriano znał się na fałszywym programie wyborczym, a Finchem skontaktował się z organizatorami wiecu Save America 6 stycznia, Thomson. Powiedział.

Plan Trumpa dotyczący jego powrotu do władzy zależał od dwóch elementów: istnienia lub potencjalnego istnienia alternatywnych plansz, które ówczesny wiceprezydent Mike Pence mógł wykorzystać do ogłoszenia ich „podwójnymi planami”. பிடன்.

Próby obalenia wyników wyborów w 2020 r. na wspólnej sesji Kongresu 6 stycznia zostały udaremnione przez odmowę Pence’a nadużycia swojej ceremonialnej roli w poświadczaniu wyników i stało się jasne, że „alternatywne tablice” nie były formalnymi certyfikatami.

Według źródeł bliskich śledztwu panel stara się ustalić, czy zamach był koordynowany przez Biały Dom Trumpa i czy była to przestępstwo. Sapony są zmuszone do przygotowania dokumentów i zeznań do marca.