16 lipca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zarobki Walmartu mogą oznaczać, że kupujący będą zastraszani przez inflację

Zarobki Walmartu mogą oznaczać, że kupujący będą zastraszani przez inflację

Kiedy Walmart W czwartkowych raportach kwartalnych inwestorzy będą szukać wskazówek, czy ceny powodują niedogodności dla kupujących zgodnie z danymi dotyczącymi sprzedaży i poglądami kadry kierowniczej.

Branża detaliczna bacznie obserwuje zegar inflacji.

„Jeśli wystąpią jakiekolwiek zakłócenia w zachowaniu, wykryją je” – powiedział Steff Wissink, analityk ds. handlu detalicznego w Jeffries. „Głos Walmarta: „Jak zdrowy jest konsument?”

Inflacja gwałtownie rośnie, co rodzi pytania o to, co oznaczają zwyczaje Amerykanów dotyczące wydatków po epidemii i wydatkach na paliwo wyzwalające. Wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych wzrósł w grudniu o 7% w porównaniu z rokiem poprzednim Urząd Statystyczny Pracyi To najszybszy wzrost od prawie 40 lat. Ceny żywności wzrosły o 6,3% w ciągu 12 miesięcy, a artykuły spożywcze są uważnie monitorowane, ponieważ często kupują je gospodarstwa domowe.

Główne firmy produkujące dobra konsumpcyjne, w tym PepsiCo, Herszej, Coca cola i Procter & Gamble, zapewnił klientom wzrost cen – i argumentował, że lojalność wobec marki utrzymuje wysoką sprzedaż. Dyrektorzy Pepsi powiedzieli W rozmowie o przychodach w zeszłym tygodniu Sklepikarze będą płacić więcej za swoje ulubione przekąski i napoje, takie jak Kedorate. Wiele z tych produktów znajduje się na półkach Walmart.

Jednak Wissing powiedział, że tło się zmienia: konsumenci spędzają wakacje swobodnie, chociaż brak zapasów został zakwestionowany przez opóźnienia w dostawach i inne wpadki w łańcuchu dostaw. Raport Walmart, w którym ujmowane są przychody za trzy miesiące kończące się 31 stycznia, obejmuje okres świąteczny. Ale inwestorzy chętniej będą słyszeć o trendach z ostatnich kilku tygodni.

Wissing powiedział, że w miarę jak ceny rosną z tygodnia na tydzień, konsumenci mogą pomyśleć dwa razy przed otwarciem portfela i nie będą już otrzymywać czeków stymulujących od rządu.

Walmart ma unikalny wgląd w umysły swoich klientów: prawie 90% Amerykanów mieszka w promieniu 10 mil od swoich sklepów, w różnych stanach, obszarach geograficznych i przy różnych poziomach dochodów. Częste zakupy żywności i gospodarstw domowych, jedna z głównych kategorii, na które ma wpływ inflacja, stanowią prawie 60% sprzedaży netto w Stanach Zjednoczonych w oparciu o dane dotyczące sprzedaży w okresie dziewięciu miesięcy fiskalnych.

READ  Pete Maravich pobił rekord strzelecki Oscara Robertsona w pamiętną noc

Analitycy zastanawiają się, czy inflacja pomoże, czy zaszkodzi sprzedaży Walmartu – i jej marżom.

Klienci o niskich dochodach mogą kupować mniej, ale Wissing powiedział, że Walmart przejmie większość portfeli kupujących o średnich i wysokich dochodach ze względu na jego wartość detaliczną. Ma wycenę akcji spółki, a jego cena docelowa to 184 USD, czyli o 37% wyższa niż obecna przestrzeń obrotu giełdowego. Według Refinitiv jest to kwota wyższa niż średnia cena docelowa analityków wynosząca 165,44 USD.

Jednak Scott Chickarelli, analityk ds. handlu detalicznego w TrueSecurity, powiedział, że nadal są miejsca, do których klienci Walmart mogą zwrócić się po niższych cenach. Dolar generał. Powiedział, że nastąpił spadek ogólnych wydatków i walczył w górę, gdy Walmart próbował się rozwijać.

Jego ocena dla firmy jest neutralna, a cena docelowa to 153 dolary.

Dyrektor generalny Walmart, Doug McMillan Sprzedawca powiedział, że inflacja może zostać wykorzystana do uzyskania przewagi konkurencyjnej. W połowie listopada McMillon pojawił się w CNBC ”Skrzynka z skrzekiem„Firma zmniejszy konkurencję i podbije udział w rynku, absorbując niektóre rosnące koszty, zamiast pokonywać wszystkie rosnące koszty wysyłki, pracy i towarów.

Te komentarze – i tym podobne CelUruchomiono sprzedaż.

Walmart nie przedstawił jeszcze perspektywy na rok podatkowy 2023. Analitycy spodziewają się, że przychody wyniosą 6,42 miliarda dolarów w roku podatkowym 2022 do 571,45 miliarda dolarów, a 6,70 miliarda dolarów na akcję za cały rok 588,36 miliarda dolarów.

W czasach inflacji kupujący postępują zgodnie ze znanym scenariuszem: wydając więcej u sprzedawców wartościowych. Korzystaj z kuponów i alejek sklepowych polowania na przecenione przedmioty. Handluj do tańszych marek, takich jak marka własna sklepu spożywczego. Kupowanie małych opakowań. Unikaj ulubionych przedmiotów, takich jak świeże koszule lub galon lodów.

Krishnakumar Davy, szef analizy strategicznej w IRI, powiedział, że właściciele sklepów zauważyli wzrost cen i zaczynają dostosowywać niektóre z tych sposobów. Według ankiety przeprowadzonej na początku stycznia przez ponad 900 konsumentów przez firmę badającą rynek, ponad 90% konsumentów stwierdziło, że są zaniepokojeni lub nadmiernie zaniepokojeni rosnącymi cenami artykułów spożywczych.

READ  7 dorosłych, 3 dzieci zginęło w pożarze domu w Pensylwanii

Według ankiety 67% konsumentów o niskich i średnich dochodach oraz połowa konsumentów o wysokich dochodach stwierdziła, że ​​zmieniłaby opcje zakupów z powodu rosnących cen artykułów spożywczych. Prawie połowa konsumentów o niskich i średnich dochodach stwierdziła, że ​​szuka wyższej sprzedaży i okazji, a jedna trzecia stwierdziła, że ​​ogranicza podstawowe produkty.

Powiedział, że inflacja może również wywołać odwrócenie epidemii. Ponieważ Amerykanie mieli mniej miejsca na wydawanie pieniędzy, handlowali drogimi produktami spożywczymi i napojami – takimi jak wysokiej jakości stek lub smaczny, smaczny sos do makaronu – aby odzwierciedlić wrażenia z restauracji. Aby zmniejszyć wpływ rządu, koordynowali wycieczki do sklepów i napełniali duże kosze.

W nadchodzących miesiącach detaliści mogą „zbierać wiśnie”, ponieważ kupujący bezgotówkowo przenoszą się do różnych sklepów w oparciu o ceny kluczowych towarów, takich jak mleko, jajka i mięso.

Walmart przegapił wzrosty na giełdzie w zeszłym roku. Akcje firmy spadły o 7% w ciągu ostatnich 12 miesięcy, pozostając w tyle o 14%. S&P 500 I 2% zysków Fundusz giełdowy dla handlu detalicznego, Kiedy skończy się wtorek.

Akcje Walmartu zamknęły się we wtorek ceną 134,37 USD, co oznacza spadek o 1%. Firma ma kapitalizację rynkową w wysokości 372,73 miliardów dolarów.

Chuck Chrome, analityk ds. handlu detalicznego Gordona Hasketa, powiedział, że chciałby otrzymywać najnowsze informacje o wysiłkach Walmart w zakresie zarabiania pieniędzy na nowe sposoby, w tym o wynikach świątecznych i wpływie inflacji. Walmart Connect stara się rozwijać swoją działalność reklamową; Usługa subskrypcji, Walmart +; i Działalność dystrybucyjna, GoLocal.

Chrome powiedział, że inni sprzedawcy wyraźnie wyszli z epidemii. Target zdobył więcej kupujących dzięki jednodniowym usługom, takim jak dostawa do domu przez odbiór z krawężnika i zmianę. Coraz więcej Amerykanów odnawia członkostwo w klubach magazynowych, takich jak Samsung Club, którego właścicielem jest Walmart. Koszto i Sprzedaż hurtowa BJP. i Domowy magazyn i Lowin Wzbudził nowe zainteresowanie projektami majsterkowania i architektury krajobrazu.

READ  Wiadomości wojenne rosyjsko-ukraińskie: komunikaty na żywo

Jeśli chodzi o Walmart, powiedział, że trybunał arbitrażowy jest wyłączony.

„Walmart inwestorów był zwycięzcą rządowym? Czy Walmart jest lepszym biznesem dzisiaj niż dwa lata temu? Nie wiem, czy naprawdę można się z tym kłócić”.