23 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Amerykańscy śledczy: Jinke nadużywał swojej pracy jako minister spraw wewnętrznych

Billings, Mont. (AP) – Były sekretarz spraw wewnętrznych USA, Ryan Jinke, nadużył swojej pozycji, aby rozwinąć projekt rozwoju biznesu obejmujący mikrobrowar w jego rodzinnym mieście w Montanie i okłamał urzędnika ds. protokołu agencji w sprawie swojego zaangażowania, zgodnie z raportem opublikowanym przez federalnych śledczych na Środa.

Podczas dochodzenia Generalnego Inspektora Spraw Wewnętrznych, Ginkgo odkrył, że kontynuuje pracę nad biznesplanem poprzez organizację non-profit w społeczności Whitefish Resort w Montanie.

W raporcie stwierdzono, że Ginkgo podał fałszywe i niepełne informacje urzędnikowi Bezpieczeństwa Wewnętrznego, który skonfrontował go z jego zaangażowaniem i że Ginkgo nadużył swojej pozycji, aby nakazać personelowi Bezpieczeństwa Krajowego pomoc w projekcie.

Fundacja Great Northern Veterans Peace Park Foundation została założona w 2007 roku przez Ginkgo i in. W 2008 roku Koleje BNSF przekazały Fundacji kilka akrów ziemi na założenie parku.

Po tym, jak został mianowany ministrem spraw wewnętrznych w 2017 roku, zgodził się zerwać więzi z Fundacją Jinkeh i przestać świadczyć swoje usługi.

Ale po rezygnacji z funkcji prezesa trustu został sekretarzem spraw wewnętrznych i zaangażował się w „powtarzalne, poważne negocjacje” z deweloperami w sprawie wykorzystania podziemnej nieruchomości pod projekt biznesowy o nazwie Ginkgo 95 Garo, poinformowali śledczy. Ten projekt obejmuje potencjalny mikrobrowar.

Jinke Jun jest kandydatem do otwartego okręgu wyborczego Montana Congress w prawyborach republikańskich, które to stanowisko zajmował przed dołączeniem do gabinetu byłego prezydenta Donalda Trumpa.

Jego kampania zdemaskowała raport z dochodzenia jako „politycznie udaną pracę” i w jednym ze stwierdzeń doprowadziła rodzinę Ginkgo do odzyskania terenu kolejowego jako parku, w którym dzieci mogły jeździć, ponieważ byli zaangażowani w fundację.

„Są dumni z Kids Sledding Park, który jest używany przez dziesiątki dzieci w każdy weekend i jest używany przez niezliczoną liczbę mieszkańców do ćwiczeń każdego dnia” – napisano w oświadczeniu kampanii.

Biuro Inspektora Generalnego departamentu – kierowane przez inspektora generalnego Marka Greenplot – rekomendowanego przez Trumpa – zaleciło prokuratorom federalnym kontynuowanie śledztwa w sprawie Ginkgo jako możliwej sprawy.

READ  Argumenty końcowe procesu Trumpa w sprawie oszustwa cywilnego

Jednak zgodnie z raportem śledczym prokuratorzy pracujący dla prokuratora generalnego Merricka Garlanda, mianowanego przez prezydenta Joe Bidena, odmówili ścigania przestępstwa latem 2021 roku.

Jinke i jego żona Lola odrzucili prośby o wywiad federalnych śledczych badających umowę o ziemię.

Według śledczych e-maile i SMS-y od innych osób zaangażowanych w projekt deweloperski pokazują, że Ginkgo jest w stałym kontakcie z programistami od czasu rezygnacji z Fundacji w marcu 2017 roku i kilka dni później. Saponas otrzymał wiadomości do nienazwanych twórców raportu.

„Dowody, które otrzymujemy Sekretarz Jinkei wymienił co najmniej 64 e-maile i wiadomości tekstowe oraz wykonał kilka telefonów, w których reprezentował Fundację w negocjacjach związanych z projektem 95 Gro” – napisali śledczy.

W raporcie dodano: „Nie był środkiem informowania lub opuszczania Fundacji; Wręcz przeciwnie, z wielu jego własnych raportów jasno wynika, że ​​był osobiście zaangażowany w negocjacje lub reprezentował Fundację.

W e-mailu Ginkgo napisał, że ktoś zidentyfikowany jako „Deweloper 1” w raporcie z dochodzenia chciał przenieść nieruchomość do parku w celu produkcji browaru.

Śledczy doszli do wniosku, że Zinke miał „oczywisty interes w prowadzeniu mikrobrowaru na miejscu”, ale raport nie zawierał dalszych szczegółów na temat proponowanej transakcji i kto był w nią zaangażowany.

W e-mailu stwierdzono również, że Ginkgo poprosił o „wyłączne prawa do warzenia karmelu 95”, ale dokumenty śledcze nie mówiły, kim byli właściciele mikrobrowaru.

Kiedy w sierpniu 2017 r. nakazał swojemu biuru zorganizowanie spotkania z trzema deweloperami projektu, a następnie zorganizowanie kolacji dla zespołu po wycieczce po pomniku Lincolna prowadzonego przez Ginkgo, zaangażowani byli pracownicy wnętrz Ginkgo.

Pracownicy Zinkego wydrukowali również dla niego 95 dokumentów związanych z Karrowem, które według raportu śledczego naruszały zasady zabraniające wykorzystywania podwładnych do nieoficjalnych zadań.

W lipcu 2018 Gingee został zapytany przez Home Ethics Officer o jego rolę w fundacji i planie rozwoju. Wywiad nastąpił po doniesieniach, że fundacja podpisała umowę z 95 deweloperami Garowa.

READ  Italia, Floryda: Oczekuje się, że burza tropikalna szybko się nasili, grożąc dotarciem na ląd jako huragan 3. kategorii.

Podczas wywiadu Gingee zaprzeczył jakiemukolwiek znaczącemu zaangażowaniu w projekt, zgodnie z raportem, dodał. Urzędnik ds. etyki powiedział później, że Jinge „błędnie przedstawiła” fakty i nazwała wypowiedzi Jinge „rozczarowującymi… i bardzo niepokojącymi”.

Demokraci, w tym przedstawiciel Arizony Raul Krizalwa, przewodniczący Komisji Zasobów Naturalnych Izby Reprezentantów, wezwali do zbadania udziału Ginkgo w projekcie.

Grijalva powiedział, że odkrycia pokazują, że Ginkgo wykorzystywał swoje biuro do rozwijania swoich osobistych interesów i próbował wykorzystać Park Pokoju do „zmuszenia gorzelni” do rozwoju.

Umowa o ziemię jest jednym z kilku dochodzeń w sprawie Gingee, które rozpoczęły się za rządów Trumpa.

W innym przypadku, po tym, jak jego żona podróżowała z nim, śledczy stwierdzili, że naruszył politykę zakazującą organizacjom pozarządowym jazdy rządowymi samochodami, ale powiedział, że etyczni urzędnicy to zaakceptowali. Jinke został uniewinniony po skardze, że zmienił granice narodowego pomnika w stanie Utah na korzyść ustawodawcy stanowego i sojusznika politycznego.

Podczas nadzorowania agencji odpowiedzialnej za zarządzanie 781 000 mil kwadratowych (2 miliony kilometrów kwadratowych) gruntów publicznych w ciągu prawie dwóch lat, ograniczenia w wydobyciu ropy i gazu były napędzane przez szeroką regresję przemysłu miłorzębu.

Ale wywołali ostry sprzeciw grup ekologicznych i demokratycznych prawodawców.

Kiedy zrezygnował z pracy w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, Ginkgo powiedział, że politycznie motywowane ataki odciągają go od jego obowiązków.

W ciągu kilku tygodni po jego odejściu Biały Dom zdecydował, że Jinke jest najbardziej wrażliwym członkiem gabinetu Demokratów, którzy byli gotowi zdobyć większość w Izbie, powiedział ówczesny dyrektor Trumpa.

Śledczy z Biura Generalnego Inspektora Spraw Wewnętrznych stwierdzili, że nie ma dowodów na to, że Jinge podjęła jakiekolwiek działania na rzecz szefa koncernu energetycznego Halliburton.