27 czerwca, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wojna rosyjsko-ukraińska: co wiemy w 101. dniu inwazji | Ukraina

 • Siły ukraińskie odzyskały około 20% utraconego terytorium w Siewierodoniecku Od czasu inwazji rosyjskiej według do ukraińskich urzędników. Chociaż sytuacja była wcześniej trudna, odsetek [held by Russia] Serhiy Gaidai, szef wschodniego okręgu Ługańska, ogłosił w piątek w telewizji państwowej, że gdzieś jest 70%, a teraz zepchnęliśmy je już o około 20%.

 • Starszy generał USA Mark Millley spotkał się w piątek z fińskim prezydentem Sauli Niinistö, aby zadeklarować poparcie USA dla członkostwa Finlandii i Szwecji w NATO.zakazany przez Turcję. Millley powiedział dziennikarzom, że jasne jest, że jeśli wnioski obu krajów zostaną zatwierdzone, „doprowadzą one do znacznego wzrostu zdolności wojskowych NATO” – podała AFP. Po Helsinkach Mili ma odwiedzić sąsiednią Szwecję w sobotę.

 • Kierowca przewożący dziennikarzy Reutersa zginął we wschodniej Ukrainie, a dwaj dziennikarze zostali lekko ranni W piątek powiedział rzecznik firmy. Zostali pod ostrzałem w drodze do Siewierodoniecka. „Podróżowali samochodem dostarczonym przez wspieranych przez Rosję separatystów i kierowani przez osobę wyznaczoną przez separatystów” – podała międzynarodowa agencja informacyjna.

 • Władimir Putin mówi, że eksport zboża z Ukrainy „nie stanowi problemu”, Inwazja na Moskwę wywołała obawy przed globalnym kryzysem żywnościowym. Rosyjski prezydent powiedział w piątek w wywiadzie telewizyjnym, że eksport może odbywać się przez porty ukraińskie, przez inne porty pod kontrolą Rosji, a nawet przez Europę Środkową. Putin oskarżył Zachód o „chwalenie się”, twierdząc, że Moskwa blokuje eksport zboża z Ukrainy.

 • Prezydent Unii Afrykańskiej i Senegalu Macky Sall. Powiedział Została „uspokojona” po jego spotkaniu z Putinem o globalnym braku żywności Z powodu rosyjskiej inwazji na Ukraina. Oprócz globalnych niedoborów żywności, inne kwestie omawiane przez dwóch przywódców obejmowały zatrzymanie dostaw zboża w ukraińskich portach.

 • Ambasador Ukrainy w Ankarze Wasyl Bodna. Oskarżony Rosja „kradnie” i wysyła ukraińskie zboże za granicę. „Rosja bezwstydnie kradnie ukraińskie zboże i wysyła je za granicę z Krymu, w tym z Turcji”, powiedział Bodna w tweecie na Twitterze w piątek.

  READ  TikTok zawiesza niektóre usługi w Rosji
 • 14 mln Ukraińców zostało zmuszonych do opuszczenia swoich domów, większość z nich to kobiety i dzieci, Amin Awad, Koordynator ds. Kryzysu ONZ dla Ukrainy, Powiedział Piątek. w oświadczenie Wydany w setnym dniu rosyjskiej inwazji na Ukrainę, Awad mówił o wysiedlonych Ukraińcach, opisując „wielkość i szybkość [their] Exodus, którego historia nie była świadkiem.

 • Moskwa pomoże odbudować i odbudować Ługańsk i Donieck, burmistrz Moskwy Siergiej Sobianin ogłosić W piątek po wizycie w Ługańsku. Burmistrz powiedział, że do Ługańska przybyło około 1500 specjalistów z różnych wydziałów Moskiewskiego Miejskiego Kompleksu Gospodarczego i 500 urządzeń.

 • Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen Powiedział ten który Ukraina Aby dołączyć, musisz spełnić wszystkie niezbędne kryteria i warunki. Wezwała Unię Europejską do pomocy Ukrainie w osiągnięciu jej celów.

 • Prezydent Ukrainy „Zwycięstwo będzie nasze” Wołodymyr Zełenski Powiedział w filmie Obejmuje tych samych kluczowych ministrów i doradców, którzy pojawili się z nim w wyzywającej audycji 24 lutego, w dniu, w którym jego rosyjski odpowiednik, Władimir Putin, rozpoczął swój atak bez prowokacji. Siły Zbrojne Ukrainy są tutaj. Co najważniejsze, nasi ludzie są tutaj. Ukrainę bronimy już od 100 dni Chwała Ukrainie ”, dodał Zełenski.

 • Prezydent Francji Emmanuel Macron powiedział, że Putin popełnił „historyczny i fundamentalny błąd” najeżdżając Ukrainę i jest teraz „izolowany”.. „Myślę, i powiedziałem mu, że popełnił historyczny i fundamentalny błąd dla swojego narodu, dla siebie i dla historii” – powiedział McCross w wywiadzie dla francuskich mediów regionalnych w piątek. „Samoizolacja to jedno, ale możliwość wydostania się z tego jest trudną ścieżką”. Macron powiedział, że nie „wykluczył” wizyty w Kijowie.

 • Szwajcarski rząd ma gorszący Dania zażądała, aby około dwudziestu szwajcarskich transporterów opancerzonych zostało wysłanych do: Ukraina. Szwajcarska Rada Federalna potwierdziła tę decyzję w piątek po tym, jak Dania zwróciła się do Szwajcarii o przeniesienie na Ukrainę 22 kołowych transporterów opancerzonych Piranha III szwajcarskiej produkcji, które Dania nabyła i składowała w Niemczech.

  READ  Szok sankcji: rosyjscy oligarchowie i elity spieszą się, aby przenieść i sprzedać aktywa, aby ominąć międzynarodowe sankcje