5 grudnia, 2023

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

We wtorek Bezos ponownie „agresywnie” sprzedał więcej akcji Amazona: źródła

We wtorek Bezos ponownie „agresywnie” sprzedał więcej akcji Amazona: źródła
  • Oczekuje się, że Jeff Bezos będzie „agresywny”, sprzedając we wtorek więcej akcji Amazona, źródła podają Davidowi Faberowi z CNBC.
  • Źródła podają Faberowi, że Bezos może sprzedać aż od 8 do 10 milionów akcji, co może stanowić akcje o wartości prawie 1 miliarda dolarów.
  • Dzieje się tak po tym, jak Bezos w zeszłym tygodniu wyładował akcje Amazona o wartości 240 milionów dolarów.

Emma McIntyre | Getty Images Rozrywka | Obrazy Getty’ego

Oczekuje się, że Jeff Bezos będzie „agresywny”, sprzedając we wtorek więcej akcji Amazona, źródła podają Davidowi Faberowi z CNBC.

Źródła podają Faberowi, że Bezos może sprzedać aż od 8 do 10 milionów akcji, co może oznaczać akcje o wartości ponad 1 miliarda dolarów.

Akcje Amazona spadły o około 2,6%.

Dzieje się tak po tym, jak Bezos w zeszłym tygodniu wyładował akcje Amazona o wartości 240 milionów dolarów, jak podaje brytyjska gazeta „Daily Mail”. Depozyty finansowe. W zgłoszeniu stwierdzono, że transakcje zostały sklasyfikowane jako wkłady na rzecz organizacji non-profit.

Nie jest jasne, komu Bezos przekazał akcje. Przedstawiciel Bezosa nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz.

Bezos – według danych jest trzecią najbogatszą osobą na świecie, z majątkiem netto wynoszącym około 170 miliardów dolarów Bloomberga Nadal posiada około 988 milionów akcji Amazona, co stanowi około 10% akcji spółki.

Od czasu ustąpienia ze stanowiska dyrektora generalnego Amazona w 2021 r. Bezos przyspieszył działalność charytatywną i powiedział, że planuje rozdać większość swojego majątku w ciągu swojego życia. Bezos i jego narzeczona Lauren Sanchez w sierpniu Zastaw 100 milionów dolarów na działania naprawcze na Maui po śmiercionośnych pożarach, które przetoczyły się przez wyspę Hawaje. Bezos powiedział, że sprzedaje akcje Amazona o wartości co najmniej 1 miliarda dolarów rocznie, aby sfinansować swój start-up rakietowy Blue Origin, a w 2020 roku uruchomił fundusz Earth Fund o wartości 10 miliardów dolarów, aby walczyć ze skutkami zmian klimatycznych.

READ  Najwyższe ceny płyt CD dzisiaj, 14 kwietnia

Na początku tego miesiąca założyciel i dyrektor generalny Amazon ogłosił, że planuje opuścić Seattle i przenieść się do Miami, co pozwoli mu być bliżej rodziców, Sancheza i działalności Blue Origin.

On ogląda: Dlatego Jeff Bezos wyjeżdża z Seattle do Miami