5 grudnia, 2023

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dyrektorzy OpenAI prowadzą rozmowy z Samem Altmanem na temat powrotu do zarządu

Dyrektorzy OpenAI prowadzą rozmowy z Samem Altmanem na temat powrotu do zarządu

Otwórz bezpłatnie Editor’s Digest

Dyrektorzy OpenAI prowadzą rozmowy z Samem Altmanem, aby umożliwić mu ponowne dołączenie do zarządu cztery dni po podjęciu decyzji o jego zwolnieniu, co wprawiło start-up AI w chaos.

Osiągnięcie porozumienia w sprawie konsolidacji spółki poprzez przywrócenie byłego prezesa wraz z pozostałymi dyrektorami byłoby kompromisem dla obu stron. Ponad 95 procent pracowników OpenAI podpisało w tym tygodniu list wzywający zarząd do rezygnacji i przywrócenia Altmana na stanowisko, podczas gdy trzech spośród pozostałych dyrektorów nadal nieugięcie uważa, że ​​jego zwolnienie było uzasadnione.

Opcja ta, o której po raz pierwszy poinformował Bloomberg, jest jedną z wielu opcji omawianych przez zarząd organizacji non-profit, która ostatecznie kontroluje OpenAI, co w zeszłym tygodniu zdumiewająco zwolniło Altmana i jego współzałożyciela Grega Brockmana z funkcji dyrektorów, według osób posiadających bezpośrednią wiedzę na temat firma. Negocjacja. Po pozbawieniu stanowiska prezesa zarządu Brockman złożył w piątek rezygnację ze spółki.

Pracownicy firmy – kierowani przez dyrektorów generalnych Mirę Moratti, Brada Lightcapa i Jasona Wonga – wspierali współzałożycieli i naciskali na zarząd w celu uzyskania bardziej szczegółowych odpowiedzi na temat powodów zwolnienia Altmana. Jednak do wtorkowego popołudnia obie strony nie osiągnęły porozumienia w sprawie przyszłości firmy.

Odejście Altmana i Brockmana wywołało kilkudniowy chaos w OpenAI, które stało się najpopularniejszym startupem w Dolinie Krzemowej od czasu uruchomienia chatbota ChatGPT rok temu, co zapoczątkowało boom na generatywną sztuczną inteligencję.

Ilya Sutskever, trzeci współzałożyciel, był jednym z czterech dyrektorów, którzy głosowali za usunięciem Altmana. Pod rosnącą presją ze strony kolegów Sutskever podpisał w poniedziałek w mediach społecznościowych list wzywający zarząd do zmiany kursu i przeproszenia.

„Głęboko żałuję mojego zaangażowania w działania zarządu i nigdy nie chciałem zaszkodzić OpenAI” – napisał dalej

READ  Giełda 2023: Co robić po roku „pozostawania poza domem”; Tesla, New i BYD Terminowa dostawa

Doprowadziło to do tego, że trzech dyrektorów sprzeciwiło się powrotowi Altmana: Adam D’Angelo, dyrektor generalny serwisu pytań i odpowiedzi Quora; przedsiębiorca technologiczny Tasha McCauley; oraz Helen Toner z Centrum Bezpieczeństwa i Wschodzących Technologii na Uniwersytecie Georgetown.

Trio znalazło się pod rosnącą presją ze strony pracowników i inwestorów nastawionej na zysk jednostki OpenAI, aby wyjaśnili swoją decyzję i zmienili kurs.

Przed zwolnieniem Altmana wewnętrznie pojawiały się pytania o to, czy tempo rozwoju sztucznej inteligencji w firmie jest bezpieczne oraz o potencjalne konflikty z pobocznymi projektami 38-letniego przedsiębiorcy, które obejmują od kryptowalut po rozszczepienie jądrowe. Zdaniem osoby znającej ich sposób myślenia zarząd stracił także zaufanie do Altmana.

Inwestorzy w spółce twierdzą jednak, że nie znali konkretnego powodu jego zwolnienia.

Emmett Shear, współzałożyciel serwisu transmisji strumieniowej wideo Twitch, który w niedzielę został mianowany przez zarząd tymczasowym dyrektorem generalnym, również wezwał do przeprowadzenia niezależnego śledztwa w sprawie podjęcia decyzji o zwolnieniu Altmana i zobowiązał się do przeprowadzenia zmian w zarządzie firmy. .