15 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wall Street spada, gdy ceny ropy rosną, Nasdaq potwierdza bessę

Wall Street spada, gdy ceny ropy rosną, Nasdaq potwierdza bessę
  • Firmy przemysłowe Dow potwierdzają korektę
  • Akcje finansowe i podróżnicze prowadzą do spadku
  • Akcje energetyczne osiągają lepsze wyniki niż szerszy rynek
  • Ceny ropy są najwyższe od 2008 roku
  • Indeksy w dół: Dow 2,37%, S&P 2,95%, Nasdaq 3,62%

(Reuters) – Główne indeksy Wall Street gwałtownie spadły w poniedziałek, a Nasdaq Composite potwierdził, że jest na rynku bessy, ponieważ perspektywa zakazu importu ropy z Rosji spowodowała wzrost cen ropy naftowej i wzbudziła obawy o rosnącą inflację.

Zgodnie z powszechnie stosowaną definicją, Nasdaq zakończył o 20,1% spadek w porównaniu z rekordowym zamknięciem z 19 listopada, co potwierdza, że ​​indeks zaawansowanych technologii znajduje się w bessie od czasu osiągnięcia tego rekordowego poziomu. Jest to pierwsza bessa na Nasdaq od 2020 roku, kiedy epidemia koronawirusa zmiażdżyła światowe gospodarki.

Indeks Dow Jones Industrial Average był o 10,8% niższy od rekordowego poziomu z 4 stycznia, co potwierdza, że ​​znajduje się w korekcie. Korekta zostaje potwierdzona, gdy wskaźnik zamyka się o 10% lub więcej poniżej swojego standardowego poziomu zamknięcia.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Ceny ropy skoczyły do ​​najwyższych poziomów od 2008 roku, gdy Stany Zjednoczone i ich europejscy sojusznicy rozważali wprowadzenie zakazu importu rosyjskiej ropy w odpowiedzi na inwazję tego kraju na Ukrainę, podczas gdy irańska ropa wydawała się mało prawdopodobna, aby szybko wróciła na światowe rynki.

Rosja nazywa kampanię „Operacją Specjalną”.

energia (.SPNY)Grupa S&P 500, godna uwagi do tej pory w tym roku, była jednym z niewielu sektorów, które odnotowały w poniedziałek wzrost o 1,6%. Czytaj więcej

Mona Mahajan, główny analityk inwestycyjny w Edward Jones, powiedziała: „Ta troska o ropę doprowadziła do obaw o wyższą inflację i potencjał stagflacji. Myślę, że istnieją szersze obawy, że wzrost może być zaszkodzony przez konsumentów. Wyższe ceny są na pompa.”

READ  Akcje Alibaby rosną po pobiciu zysków. Chińskie blokady są nadal ciężkie.

Średnia przemysłowa Dow Jones (.DJI) Spadł o 797,42 punktu, czyli 2,37%, do 32 817,38 punktu, Standard & Poor’s 500 (.SPX) Stracił 127,79 punktów, czyli 2,95%, do 4201,08 i Nasdaq Composite (dziewiętnasty) Spadł o 482,48 pkt, czyli 3,62%, do 12830,96 pkt.

Amazon i Microsoft (MSFT.O) Grad (AAPL.O) Był to jeden z największych pojedynczych spowolnień na S&P 500, podczas gdy sektor finansowy (.SPSY) Spadł o 3,7 proc. Sektor użyteczności publicznej (.SPLRCU)który jest jednym z obszarów defensywnych na giełdzie, zyskał 1,3%.

Ukraińscy urzędnicy powiedzieli, że rosyjski nalot lotniczy uderzył w fabrykę chleba, gdy krajowi negocjatorzy spotkali się na rozmowy z rosyjskimi urzędnikami po tym, jak poprzednie rundy nie zatrzymały konfliktu. Czytaj więcej

Akcje United Airlines Holdings Inc. spadły o 15 procent, a Norwegian Cruise Line Holdings Inc. spadły o 15 procent (NCLH.N) Spadł o 11,6%, w obliczu znacznego spadku cen akcji turystycznych i rekreacyjnych, ponieważ skok cen ropy groził wykolejeniem rodzącego się ożywienia.

Akcje miały trudności z rozpoczęciem 2022 r., ponieważ obawy o kryzys rosyjsko-ukraiński pogłębiły wyprzedaż, która początkowo była napędzana obawami o wyższe rentowności obligacji, ponieważ Rezerwa Federalna ma zaostrzyć w tym roku politykę pieniężną w celu walki z inflacją. Indeks S&P 500 osiągnął najniższy poziom zamknięcia od czerwca 2021 r.

„Rynek już denerwował się cyklem podwyżek stóp Fed” – powiedział Burns McKinney, menedżer portfela w NFJ Investment Group. „Teraz, gdy naciskasz na wyższe ceny energii… coraz bardziej martwi społeczność inwestorów, że my może skończyć się zbyt szybkim przesuwaniem się w kierunku późniejszych etapów cyklu rynkowego.

Inwestorzy czekają na czwartkowy raport o cenach konsumenckich w USA, ponieważ powszechnie oczekuje się, że Rezerwa Federalna podniesie stopy procentowe jeszcze w tym miesiącu, aby zwalczyć rosnącą inflację.

READ  Jednak inne sklepy sieciowe zamykają się w ogarniętym przestępczością San Francisco

Niskie emisje przewyższyły liczebnie zaawansowane emisje na giełdzie nowojorskiej o 3,62 do 1; Na Nasdaq stosunek ten wyniósł 2,74 do 1 na korzyść spadających akcji.

S&P 500 osiągnął nowe 52-tygodniowe maksimum i 69 nowe minimum; Nasdaq Composite odnotował 63 nowe maksima i 546 nowe minima.

Na giełdach amerykańskich notowano około 17 miliardów akcji, w porównaniu do średniej dziennej wynoszącej około 13 miliardów w ciągu ostatnich 20 sesji.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Dodatkowe raporty Louisa Krauskoffa, Stephena Kolba i Caroline Falkevich w Nowym Jorku oraz Devika Jane i Sabahan, wykonawcy w Bengaluru; Edytowanie przez Sriraja Kalovilę i Lisę Shumaker

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.