23 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Praktyki pracodawców ograniczają wybory i płace pracowników, badanie argumentów w USA

Praktyki pracodawców ograniczają wybory i płace pracowników, badanie argumentów w USA

Administracja Bidena argumentuje, że brak konkurencji w dużym stopniu wyjaśnia, dlaczego płace dla dużej części amerykańskiej siły roboczej są niewiele wyższe, po uwzględnieniu inflacji, niż były pół wieku temu. Pani Stephenson, która nie była zaangażowana w raport Ministerstwa Skarbu, zauważyła, że ​​„fakt, że pracownicy otrzymują mniej niż kiedyś, jest długotrwałym problemem”.

Praktyki antykonkurencyjne rozwijają się, gdy jest mniej konkurentów. Jeśli pracownicy mają kilku potencjalnych pracodawców, nadal mogą zgodzić się na podpisanie niekompletnej klauzuli, ale mogą zażądać podwyżki płac w celu rekompensaty.

Raport mówi, że nawet jeśli nie ma jednoznacznych dowodów na to, że rynek pracy jest mniej konkurencyjny niż kiedyś, naukowcy doszli do wniosku, że w rzeczywistości konkurencja jest bardzo mała.

Co więcej, Suresh Naidu, profesor ekonomii na Uniwersytecie Columbia, twierdzi, że instytucje takie jak płaca minimalna i związki zawodowe, które mają ograniczoną zdolność pracodawców do pełnego wykorzystania swojej siły rynkowej, z czasem znacznie się osłabiły. „Wcześniejsze kontrole spadły” – powiedział pan Naidoo.

Związki zawodowe są praktycznie nieistotne na większości rynku pracy. Tylko 6 proc. pracowników sektora prywatnego należy do jednego. Federalna płaca minimalna w wysokości 7,25 dolara za godzinę jest tak niska, że ​​nie ma ona większego znaczenia nawet dla wielu nisko opłacanych pracowników.

Raport Ministerstwa Skarbu argumentuje, że niekonkurencyjny rynek pracy zmniejsza udział dochodu narodowego, który trafia do pracowników, jednocześnie zwiększając segment, który wraca do właścicieli kapitału. Co więcej, pracodawcy, którzy mają niewielką konkurencję o pracowników, przekonuje, są bardziej skłonni do oferowania niewielu korzyści i narzucania ponurych warunków pracy: nieprzewidywalne harmonogramy, natrętne monitorowanie w miejscu pracy, słabe bezpieczeństwo i brak komfortu.

Raport stwierdza, że ​​szkody są głębsze, argumentując, że niekonkurencyjne rynki pracy zmniejszają ogólne zatrudnienie. Na produktywność wpływa również trudność w przejściu pracowników do nowej pracy, która najlepiej odpowiada ich umiejętnościom. Klauzule niekompletne zniechęcają do zakładania firm, gdy ograniczają zdolność przedsiębiorców do znalezienia pracowników do ich projektów.

READ  Pracownicy Starbucks twierdzą, że ich sklep będzie zamknięty z powodu działalności związkowej