15 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W A24 trwają prace nad filmem biograficznym Elona Muska, którego reżyserem jest Darren Aronofsky

W A24 trwają prace nad filmem biograficznym Elona Muska, którego reżyserem jest Darren Aronofsky

Obecnie w A24 trwają prace nad filmem biograficznym o Elonie Musku, którego reżyserem jest Darren Aronofsky. różnorodny Potwierdził to.

Podstawą scenariusza będzie autoryzowana biografia kontrowersyjnego potentata technologicznego Waltera Isaacsona, opublikowana we wrześniu. Książka Isaacsona „Steve Jobs” została wcześniej zaadaptowana do filmu Universal z 2015 roku pod tym samym tytułem, w którym Michael Fassbender wcielił się w rolę dyrektora generalnego Apple.

Źródła podają różnorodny O wybór książki Isaacsona toczyła się ostra rywalizacja, zarówno ze strony studiów, jak i twórców filmowych, a ostatecznie A24 wygrało wojnę licytacyjną. Aronofsky, który niedawno wyreżyserował ubiegłoroczny nominowany do Oscara film „Wieloryb” z Brendanem Fraserem w roli głównej, znany jest ze swojego surrealistycznego stylu filmowego, który często zawiera elementy psychologiczne. Jego wcześniejsze filmy to „Requiem dla snu” (2000), „Czarny łabędź” (2010) i „Matka!” (2017). Za pracę nad filmem Czarny łabędź Aronofsky był nominowany do Oscara dla najlepszego reżysera, a Portman zdobyła nagrodę dla najlepszej aktorki.

Musk po raz pierwszy zyskał sławę, kiedy w 2002 roku założył SpaceX, firmę produkującą statki kosmiczne. Był także wczesnym inwestorem w Teslę, ostatecznie awansując na stanowiska prezesa giganta samochodowego (ze stanowiska zrezygnował w 2018 r. po… Był to pozew przeciwko Komisji Papierów Wartościowych i Giełd), architektowi i dyrektorowi generalnemu produktu. Niedawno Musk podjął kontrowersyjną decyzję o zakupie Twittera za 44 miliardy dolarów, zmieniając jego nazwę na X. Od czasu przejęcia platformy mediów społecznościowych Musk wprowadził kilka zmian, które wywołały reakcje, w tym zwolnienie dużej liczby pracowników firmy. użytkownikom możliwość weryfikacji i usunięcia adresów z linków udostępnionych w serwisie. Obecnie jest najbogatszym człowiekiem na świecie, a Bloomberg i Forbes szacują jego majątek netto na ponad 200 miliardów dolarów w październiku.

Bock jako pierwszy przekazał wiadomość o filmie.