24 maja, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

TTWO Stock: Take-Two, aby kupić Zynga w fuzji gier wideo

Wydawca gier wideo Oprogramowanie Take-to-Interactive (DWA) Zapowiedziane plany kupna w poniedziałek Zinga (ZNGA) Transakcje gotówkowe i giełdowe o wartości 12,7 mld USD. Udział Zyngi w wiadomościach wzrósł, ale TTWO spadł.
X.Take-Doo twierdzi, że transakcja zwiększy jego działalność w zakresie gier mobilnych, szybko rozwijającego się segmentu interaktywnej rozrywki.

Take-Two z siedzibą w Nowym Jorku jest popularne wśród posiadaczy gier na konsole i komputery, takich jak „Grand Theft Auto”, „Red Dead Redemption” i „NBA2K”. Zinga z siedzibą w San Francisco tworzy gry mobilne, takie jak „Empires & Puzzles”, „Toon Blast”, „Words with Friends” i „Zinga Poker”.

Take-Two zapłaci za Ginga łączną wartość 9,86 USD, w tym 3,50 USD w gotówce i 6,36 USD w akcjach TTWO. Transakcja stanowi 64% premii w stosunku do ceny zamknięcia Zyngi w piątek.

Porozumienie nazywa się „fuzją strategiczną”

„Ta strategiczna kombinacja łączy naszych najlepszych w swojej klasie posiadaczy konsol i komputerów PC z bogatą historią innowacji i kreatywności z wiodącą na rynku, różnorodną platformą do uruchamiania mobilnego” – powiedział Strauss-Zelnik, dyrektor generalny Tag-Do. Informacja prasowa. Szacował 100 milionów dolarów rocznych synergii w pierwszych dwóch latach po zakończeniu.

Firmy spodziewają się, że umowa zakończy się w pierwszym kwartale roku podatkowego 2023 Tag-Do, który kończy się 30 czerwca 2022 roku.

Przejęcie postawi Tag-Do na równi z dwoma największymi rywalami – Activision Blizzard (ATV) I Sztuka elektroniczna (Ona) Zelnik powiedział na co dzień biznesowi inwestorów.

„Z dnia na dzień jesteśmy bardzo blisko z dwoma dużymi uczestnikami rynku” – powiedział Zelnik. „To z kolei stawia nas w pozycji, w której mamy duże marże operacyjne. Nieskończenie mówiłem o tym, jak mały rozmiar stawia nas w niekorzystnej sytuacji w porównaniu z naszymi dwoma dużymi konkurentami”.

Umywalki TTWO, Zynga Soars

Handel popołudniowy w dniu Giełda dzisiaj, akcje Zyngi wzrosły o 44,3% do 8,65. Tymczasem akcje TTWO spadły o 14,2% do 141,21.

READ  Zełenski mówi, że Rosja „inwestuje wszystko”, aby powstrzymać armię ukraińską | Wiadomości z wojny rosyjsko-ukraińskiej

Wydawca gier mobilnych Platica (PLTK) Wzrósł o 8,5% do 18,26 w oparciu o spekulacje, że może to być kolejny cel akwizycji.

Akcje TTWO i inne akcje gier wideo wzrosły w ciągu pierwszych czterech kwartałów epidemii Kovit-19. Konsumenci wydali więcej na rozrywkę domową, zamawiając pobyty domowe w środku kryzysu związanego z koronawirusem. Ale sprzedaż spadła, gdy gospodarka ponownie się otworzyła ze względu na dostępność szczepionek rządowych.

Zespół IBD zajmujący się oprogramowaniem komputerowym zajmującym się grami zajmuje 179. miejsce na 197 zespołów monitorujących IBD. TTWO zajmuje piąte miejsce na 21 akcji w grupie Weryfikacja zapasów IBD. Ma podział Wspólna ocena IBD 99 z 47. Zbiorcza wycena IBD jest kombinacją kluczowych fundamentalnych i technicznych benchmarków, które pomagają inwestorom mierzyć siłę akcji. Akcje o największym wzroście mają łączną ocenę 90 lub więcej.

Konkurencyjny rynek gier mobilnych

Rozwój gier mobilnych przyciągnął wielu nowych graczy, od start-upów po firmy, takie jak sieć telewizji internetowej. Netflix (NFLX) I serwis społecznościowy Pstryknąć (PSTRYKNĄĆ)

Obecni wydawcy gier powiększyli swoje portfolio, przejmując producentów gier mobilnych. Na przykład Activision nabyło King Digital Entertainment w 2016 roku, a Electronic Arts nabyło Glu Mobile w kwietniu 2021 roku.

Take-Two czerpie obecnie 10% swojej sprzedaży z gier mobilnych. Po przejęciu Zyngi będzie to ponad 50%, powiedział Zelnick.

8 lutego 2021 r. udział TTWO osiągnął rekordowy poziom 214,91. Jest zintegrowany od 11 miesięcy.

Obserwuj Patricka Seitza na Twitterze IBD_PSeitz Więcej artykułów na temat technologii konsumenckich, oprogramowania i półprzewodników.

Może Ci się spodobać:

Brak chipów potrwa do 2022 r.

Czy 2022 będzie rokiem okularów rozszerzonej rzeczywistości?

Dowiedz się, jak obliczyć rynek za pomocą strategii rynkowej ETF firmy IBD

Znajdź zwycięskie akcje dzięki rozpoznawaniu wzorców MarketSmith i niestandardowym ekranom

READ  Rozczarowująca Meta, zarobki PayPal wywołują dreszcze na giełdzie

Szukaj akcji na liście liderów w pobliżu punktu zakupu