20 maja, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Novak Djokovic prowadzi sesję szkoleniową z premierami Australii i Serbii przez telefon na temat jego kontrowersyjnej wizy

Melbourne, Australia – Gwiazda tenisa Novak Djokovic We wtorek odbył sesję treningową w Melbourne Park, drugiego dnia po jego zwolnieniu z aresztu we wtorek, koncentrując się na obronie tytułu Australian Open pomimo możliwości deportacji za niezaszczepienie się na COVID-19.

Pierwszy w rankingu serbski zawodnik pojawił się na kortach pokazowych zaledwie kilka godzin po wygraniu w poniedziałek legalnej batalii przeciwko anulowaniu wizy ze względów praktycznych. Wrócił na zamknięty trening we wtorek, drzwi były zamknięte i tylko jego zespół wsparcia mógł wejść na arenę Rod Lever.

Zdjęcia lotnicze zrobione helikopterem przez australijskie stacje telewizyjne pokazały, że dziewięciokrotny zwycięzca Australian Open wraca do pracy w ciągu tygodnia od rozpoczęcia pierwszego w tym roku Wielkiego Szlema.

Film pokazuje, jak Djokovic oddaje strzały zza linii bazowej, otrzymuje informacje zwrotne od swojego trenera i rozciąga się w pobliżu kortu z trenerem w słoneczne, ale łagodne letnie popołudnie.

Wkrótce organizatorzy wydali nasiona na Australian Open, a Djokovic znalazł się na pierwszym miejscu w losowaniu singli mężczyzn.

Djokovic, który przez cztery dni był zamknięty w areszcie dla imigrantów, próbuje zabić czas, czując, że jego wiza może zostać cofnięta.

Australijski minister imigracji Alex Hawke rozważa wykonanie swojego uprawnienia do deportacji gwiazdy tenisa na mocy odrębnych przepisów, oceniając zwolnienie lekarskie za niezaszczepienie Djokovica przed wyjazdem do Melbourne oraz informacje zawarte we wniosku wizowym.

Australijska agencja Associated Press poinformowała we wtorek, że nie spodziewa się takiej decyzji, po oświadczeniu biura Hawkinsa, które stwierdziło, że sprawa jest nadal rozważana.

Premierzy Australii i Serbii rozmawiali już we wtorek o niebezpiecznej wizie Djokovica.

Dramat o porwaniu spolaryzował idee i zyskał silne poparcie dla 20-krotnego zwycięzcy Wielkiego Szlema w jego rodzinnej Serbii.

READ  Zyski United Airlines (UAL) za trzeci kwartał 2023 r

Australijski premier Scott Morrison i jego premier Serbii Ana Brnabic zgodzili się w rozmowie telefonicznej skontaktować się z kontrowersyjną wizą 34-latka, podało biuro Morrisona.

„Premier wyjaśnił naszą bezstronną politykę graniczną i jej rolę w ochronie Australii podczas epidemii Govt-19” – podało biuro Morrisona w oświadczeniu. „Oboje zgodzili się pozostać w kontakcie w tej sprawie”.

Serbski nadawca publiczny Radio Television donosi, że Brennick Morrison został poproszony o zapewnienie, by gwiazda tenisa była traktowana z godnością.

„Ten [Serbian] Biorąc pod uwagę, że Novakowi Djokovicowi nie pozwolono trenować w poprzednich dniach, premier podkreślił znaczenie warunków treningu i przygotowania fizycznego do nadchodzącego turnieju” – powiedział RTS.

Djokovic umieścił zdjęcie siebie i trzech członków swojej grupy w mediach społecznościowych w Melbourne Park wczesnym rankiem we wtorek.

„Jestem zadowolony i wdzięczny, że sędzia anulował moją wizę. Mimo wszystko chcę zostać i wziąć udział w konkursie #AustralianOpen. Skoncentruję się na tym” – powiedział. Djokovic napisał na Twitterze. „Przyleciałem tutaj, aby zagrać na jednym z najważniejszych wydarzeń, które organizujemy przed niesamowitymi fanami”.

Wiza Djokovica została cofnięta przez funkcjonariusza granicznego na lotnisku w Melbourne w czwartek.

Sędzia cofnął mu wizę i nakazał zwolnienie Djokovica z aresztu w poniedziałek, powołując się na błędy proceduralne funkcjonariuszy granicznych na lotnisku.

Djokovic otrzymał zwolnienie medyczne od rządu stanu Wiktoria i organizatora turniejów Tennis Australia w zeszłym miesiącu po zakontraktowaniu Govt-19.

Ale australijskie siły graniczne odmówiły zwolnienia go z krajowych przepisów dotyczących szczepień dla przybywających cudzoziemców.

READ  Ellie De La Cruz z the Reds zajął 2., 3. miejsce i u siebie w tej samej rundzie

Stwierdzono, że infekcja w ciągu ostatnich sześciu miesięcy była powodem wykluczenia ze szczepień w przypadkach, gdy koronawirus spowodował ciężką chorobę.

Dokumenty wydane przez Federalny Okręgowy Sąd Apelacyjny doprowadziły do ​​nowych pytań dotyczących wjazdu Djokovica do kraju, po tym, jak powiedział władzom, że nie podróżował do Australii od 14 dni.

Djokovic, z siedzibą w Monte Carlo, wylądował w Melbourne tuż przed północą w środę, odpowiadając „nie” na pytanie dotyczące jego poprzedniej podróży na swoim australijskim zawiadomieniu o podróży.

Ale aktualnym mistrzem Australian Open jest Dec. 25-go dnia gra w tenisa na ulicach stolicy Serbii Belgradu, a 31-go trenuje w Hiszpanii – obie daty w ciągu 14 dni.

W zawiadomieniu stwierdza się, że podanie fałszywych lub wprowadzających w błąd informacji jest poważnym wykroczeniem i możliwe są kary cywilne.

Djokovic powiedział funkcjonariuszom straży granicznej, że firma Tennis Australia wypełniła deklarację w jego imieniu, ale funkcjonariusz, który cofnął mu wizę, zauważył, że system sportowy ułatwiłby to „na podstawie informacji dostarczonych przez posiadacza wizy”.

Czeska tenisistka po cofnięciu wizy Djokovicowi Renata Vorakova Z podobnych powodów deportowano nienazwanego europejskiego tenisistę.

Konserwatywny rząd Morrisona oskarżył tenis Australia o porażkę, a ministrowie oskarżyli go o wprowadzanie graczy w błąd co do wymagań dotyczących szczepień w Australii. Ale gazety mówią, że Tennis błagał australijskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych o zweryfikowanie dokumentów wizowych Djokovica i innych graczy przed wejściem na pokład ich samolotów. Wydział nie.

Rzeczniczka Ministerstwa Spraw Wewnętrznych opozycji Christina Kennelly oskarżyła rząd o brak planowania zamieszek.

„Jeśli Djokovic zostanie deportowany, jest to niesamowita szkoda dla Australii” – powiedział Kenny w telewizji Seven Network, ale „jeśli zostanie, jest to niesamowita szkoda dla naszych surowych przepisów granicznych i prawdziwa hańba dla Australijczyków, którzy wykonali ciężką pracę. Zamykanie i szczepienie”.

READ  Specjalny obrońca badający fałszywe zeznania w sprawie Mar-a-Lago; Prokuratorzy twierdzą, że pracownik Trumpa zmienił swoją wersję

Kennelly powiedział, że historia Djokovica uczyniła Australię „trochę zabawną” na światowej scenie.

Wiktoriański premier Daniel Andrews, który jest gospodarzem Australian Open, powiedział, że rząd federalny zmienił w ostatnich miesiącach zasady dotyczące granic.

„Może pamiętasz, że kiedy rozmawialiśmy wcześniej o wyjątkach, minister Hawk powiedział, że oczekuje, że nie przyjedziesz do kraju, jeśli nie będziesz grał w tenisa ani nie robił nic innego, chyba że masz podwójne standardy”. Andrews, który kocha Kennelly’ego, jest członkiem centrolewicowej Partii Pracy.

„Po prostu uświadomiliśmy sobie, że to nie jest stanowisko rządu Wspólnoty Narodów i że pozwolili wejść tym, którzy nie mieli podwójnych standardów”, dodał Andrews.