24 lipca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Peng Shuai: Lider WTA mówi, że nowe nagranie chińskiej gwiazdy tenisa nie wystarczy, aby zapewnić mu bezpieczeństwo

Peng Shuai: Lider WTA mówi, że nowe nagranie chińskiej gwiazdy tenisa nie wystarczy, aby zapewnić mu bezpieczeństwo

Simon wyraził ulgę widząc Peng w sobotę, ale powiedział: „Nie jest jasne, czy jest wolna, czy może samodzielnie podejmować decyzje bez przymusu lub ingerencji z zewnątrz”.

CNN nie mogło niezależnie zweryfikować filmów ani potwierdzić, kiedy zostały nakręcone.

„Sam ten film nie wystarczy. Jak powiedziałem od początku, zarzuty Peng Shuai dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa dotyczące molestowania seksualnego są cenzurowane i rozszerzane. Jasne jest, co musi się wydarzyć. Nasze stosunki z Chinami znajdują się na rozdrożu” – mówi Simon. powiedział oświadczenie.

Wiele osób związanych z chińskimi państwowymi mediami i organizacjami sportowymi zamieściło na Twitterze swoje zdjęcia i filmy, prosząc ludzi o przyjście na sobotni obiad. Teledyski zdają się celowo podkreślać konkretne daty.

45-sekundowy klip wideo przedstawia Zhang Junhui, współreżysera China Open, siedzącego z dwiema kobietami w restauracji w Pekinie.

Przez cały film Zhang rozmawia z Beng, ale nic nie mówi.

W pewnym momencie, według tłumaczenia CNN, Zhang powiedział: „Tak, ten rok różni się od zeszłego z powodu epidemii. Najpierw planowaliśmy odbyć 10 tras w ciągu trzech miesięcy, jutro nie jest 20 listopada? droga do zrobienia… planowana…”

Ale jedna z dwóch kobiet szybko poprawiła go na „21.”.

„Och, 21 listopada, jutro 21 listopada zagramy w finale w Tuanxi” – kontynuował Zhang.

„Mieliśmy już duże mecze, ale z powodu epidemii, dwie trasy zostały dotknięte. Szacuje się, że będzie mniej graczy, ale dzieci nadal są podekscytowane” – dodał Zhang.

„Więc gracze w jutrzejszym meczu byli mistrzami w ostatnich dziewięciu trasach w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Widać, że koniec listopada to niedziela, więc jest to jak finał na koniec roku” – powiedział Zhang w filmie.

Inna osoba, o imieniu Ding Li, zamieściła na Twitterze to samo wideo i zamieściła na Twitterze kilka nowych zdjęć Penga z nim i innymi osobami. Napisał: „Peng Shuai jest ze mną. Jesteśmy w tej restauracji w Pekinie, stało się to wirusowe w Internecie i skończyliśmy obiad”.

READ  Korea Południowa obiecuje trudne działania, by stłumić gniew z powodu Halloweenowej sympatii

W swoim tweecie Ding mówi, że kolacja jest w pensjonacie Beijing Yip’s Guest House. Nazwa restauracji jest również zgodna z tą pokazaną w filmie opublikowanym przez Hu Xijina, redaktora naczelnego rządowego Global Global Times.

Peng Shuai jest widoczny na zdjęciu z filmu opublikowanego przez członka chińskich mediów państwowych, który rzekomo pokazał go na niedzielnym turnieju tenisowym.  CNN nie mogło niezależnie zweryfikować klipu ani potwierdzić, kiedy został nakręcony.

W niedzielę członkowie chińskich mediów państwowych opublikowali więcej filmów w mediach społecznościowych, aby pokazać Peng na imprezie tenisowej dla nastolatków w Pekinie. W filmach Peng mówi bardzo niewiele, ale wciąż się uśmiecha. CNN nie może niezależnie przeglądać obu klipów wideo ani potwierdzać, kiedy zostały nagrane.

Pekin zmaga się z globalną presją, w tym z lokalizacją banku Od Organizacji Narodów Zjednoczonych, rząd USA i największe gwiazdy tenisa na świecie. Biuro Praw Człowieka ONZ wezwało do dochodzenia w sprawie zarzutów molestowania seksualnego przeciwko niemu.
Komentarz: Co oznacza zniknięcie Peng Shuai dla nadchodzących Igrzysk Olimpijskich w Pekinie?

W środku globalnego oburzenia konta chińskich mediów państwowych na Twitterze coraz częściej zamieszczają anonimowe informacje źródłowe o gwieździe tenisa, ponieważ Hu jest tak aktywny, co ma na celu stłumienie kontrowersji poprzez nieuznanie jego roszczeń przeciwko Zhangowi.

Chińskie media państwowe, takie jak Global Times, są ściśle kontrolowane przez chińskie władze propagandowe. Ich tweety na temat Peng nie zostały zgłoszone w Chinach, które od dawna zakazały Twittera i innych międzynarodowych serwisów społecznościowych.

W ciągu 30 minut od opublikowania posta Penga na temat molestowania seksualnego na chińskim Twitterze Weibo, chińscy audytorzy szybko przystąpili do wyjaśnienia zarzutów online. Jego konto Weibo, które ma ponad pół miliona obserwujących, jest nadal zablokowane dla osób przeszukujących strony.

Prezes WTA Simon powiedział w piątek, że jest gotów stracić w Chinach interesy warte setki milionów dolarów, jeśli zarzuty Penga nie zostaną odpowiednio zbadane.

Wcześniej w tym tygodniu chińskie media państwowe opublikowały e-mail, który rzekomo wysłał Simona z Benghazi, wycofując swoje zarzuty i mówiąc, że nic mu nie jest.

READ  Republikański kierowca ciężarówki NJ pokonał Sweeneya w wyborach

Domniemany e-mail został opublikowany tylko na stronach anglojęzycznych i chociaż Peng było powszechnie znane w Chinach, lokalne chińskie media nie zgłosiły jego treści.

Zapytany o e-mail, Simon zakwestionował jego autentyczność, opisując go jako „jakiś rodzaj oświadczenia o statusie” i zauważył, że chociaż odpowiedział natychmiast, nie otrzymał jeszcze serii odpowiedzi.

„Nie wiemy, czy została zmuszona do napisania tego, czy ktoś napisał to dla niej” – powiedział Simon. „Ale nie sądzę, by było to w tym momencie uzasadnione. Nie będziemy czuć się komfortowo, dopóki nie będziemy mieli okazji z nią porozmawiać” – dodał.

Później w piątek dziennikarz CGTN Shen Shive zamieścił na Twitterze trzy zdjęcia, które Peng opublikował na WeChat z wiadomością „Szczęśliwego weekendu”.

Shen powiedział, że zdjęciami udostępnił przyjaciel Penga. CNN nie było w stanie samodzielnie zweryfikować, kiedy zdjęcia zostały zrobione, czy sam Peng zamieścił zdjęcia, czy też zostały opublikowane.

W sobotnim poście na Twitterze Global Times ponownie opublikował zdjęcia Hu i Penga.

„Dzisiaj potwierdziłem z własnych źródeł, że te zdjęcia są w rzeczywistości obecnym stanem Peng Shuai. Od kilku dni przebywa wolny we własnym domu i nie chce, aby mu przeszkadzano” – napisał na Twitterze Hu. „Występuje publicznie i wkrótce będzie brał udział w niektórych działaniach”.

Przemawiając na konferencji prasowej w czwartek, rzecznik chińskiego MSZ Zhao Lijian powiedział, że oskarżenie Penga nie jest kwestią dyplomatyczną i odmówił komentarza.

Kevin Dodson z CNN przyczynił się do powstania tego raportu.