12 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Trump stara się utrzymać w głosowaniu Kolorado przed argumentami SCOTUS

Trump stara się utrzymać w głosowaniu Kolorado przed argumentami SCOTUS

Donalda Trumpa.
Davida Beckera/Getty Images

  • Donald Trump złożył ostateczną opinię w Sądzie Najwyższym przed rozprawami w swojej sprawie dotyczącej głosowania w Kolorado.
  • Klub w Kolorado zakwestionował kandydaturę Trumpa ze względu na jego rolę w zamieszkach 6 stycznia 2021 r.
  • W tym tygodniu prawnicy Trumpa podjęli ostatnią próbę przekonania Sądu Najwyższego do umieszczenia go na karcie do głosowania.

Donald Trump apeluje do Sądu Najwyższego, aby nadal brał udział w głosowaniu w Kolorado, co jest ostatecznym naciskiem byłego prezydenta, zanim Sąd Najwyższy zacznie w ten weekend rozpatrywać ustne wystąpienia.

Prawnicy Trumpa złożyli 30-stronicowy wniosek Krótki Były prezydent przekonywał w poniedziałek, że powinien wziąć udział w prawyborach w Kolorado po tym, jak grupa wyborców GOP w tym stanie zakwestionowała legitymację republikańskiego faworyta w nadchodzących wyborach ze względu na jego rolę w zamieszkach w stolicy, które miały miejsce 6 stycznia 2021 roku.

W grudniu Sąd Najwyższy stanu Kolorado orzekł, że nie może on wziąć udziału w głosowaniu ze względu na 14. poprawkę, która zabrania mu sprawowania w przyszłości określonych funkcji wybieralnych, jeśli naród będzie zbuntowany.

Sąd Najwyższy, który zgodził się rozpatrzyć apelację Trumpa, ma rozpatrzyć argumenty w tej sprawie w czwartek.

Prawnicy Trumpa w poniedziałek określili sprawę jako „antydemokratyczną” i porównali wysiłki mające na celu usunięcie Trumpa z kart do głosowania w Stanach Zjednoczonych z antydemokratycznymi wysiłkami mającymi obecnie miejsce w Wenezueli.

„Za wykluczenie z sondaży czołowego kandydata opozycji na prezydenta w czasie, gdy Stany Zjednoczone grożą sankcjami gospodarczymi wobec socjalistycznej dyktatury w Wenezueli” – argumentują prawnicy Trumpa, żądając, aby wyborcy z Kolorado, którzy wnieśli sprawę do ponownego rozpoznania, „nałożyli ten sąd .” To samo antydemokratyczne posunięcie w kraju.”

W poniedziałkowym briefingu prawnicy Trumpa argumentowali, że potencjalna rola Trumpa jako prezydenta różni się od roli „urzędników”, którym konstytucyjny zakaz sprawowania wybieralnych stanowisk.

READ  Mansin zadaje potencjalnie niebezpieczny cios wydatkom Bidena w wysokości 1,75 biliona dolarów

Kiedy Trump powiedział swoim zwolennikom, aby 6 stycznia 2021 r. „walczyli jak cholera” i maszerowali na Kapitol Stanów Zjednoczonych, aby „odebrać nasz kraj”, jego prawnicy spędzili znaczną część kampanii na obalaniu głównego twierdzenia wyborców w Kolorado. .”

„Nie było żadnego «powstania», prezydent Trump niczego «podżegał» i prezydent Trump nie «zaangażował się» w nic, co stanowiłoby «powstanie»” – argumentowali w poniedziałek prawnicy byłego prezydenta.

Dowiedział się o tym jako pierwszy sędzia okręgowy w Kolorado Trump wywołał bunt Orzekł jednak, że nie należy wykluczać go z głosowania, ponieważ nie jest jasne, czy klauzula buntu zawarta w 14. poprawce ma zastosowanie do prezydenta.

Jednak Sąd Najwyższy Kolorado uchylił orzeczenie tego sędziego i wyrzucił go z Palo.D.

6 stycznia 2021 r. tłum zwolenników Trumpa zaatakował Kapitol. W zamieszkach zginęło pięć osób.

Chociaż wydarzenia z 6 stycznia 2021 r. wskazywały, że pierwsza połowa pozwu nie miała charakteru buntu, prawnicy Trumpa sugerowali, że były prezydent nie brał udziału w aktach buntu.

Prawnicy Trumpa jako powód umieszczenia go na karcie do głosowania w Kolorado podali jego niedawne zwycięstwa w Iowa i New Hampshire.

„Jest domniemanym kandydatem Partii Republikańskiej i głównym kandydatem na prezydenta Stanów Zjednoczonych” – napisali jego prawnicy.

Były prezydent prywatnie powiedział LUDZIE, że jego zdaniem Sąd Najwyższy wyda orzeczenie na jego korzyść, ma jednak pewne obawy, że sędziowie mogą wystąpić przeciwko niemu, aby uniknąć wrażenia „politycznego”. New York Timesa zgłoszono w zeszłym miesiącu.

Trump walczy także o utrzymanie swojego miejsca w prawyborach w stanie Maine. Powołując się na 14. poprawkę, Sekretarz Stanu w Maine stwierdził, że Trump nie kwalifikuje się do ubiegania się o urząd.