29 listopada, 2021

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Protestujący w Portland, starcia policji po werdykcie Rittenhouse

Policja w rynsztunku bojowym zaatakowała w piątek wiec w Portland w stanie Oregon, usuwając setki demonstrantów ciężarówkami. Wydanie Kyle’a Rittenhouse’a வெள்ளிக்கிழமை இரவு போலீசார் மீது கற்களை வீசி சொத்துகளை சேதப்படுத்தினர்.

Biuro Szeryfa Hrabstwa Multnomah ogłosiło zamieszki tuż po 21:00 czasu lokalnego, po tym, jak 200 protestujących wybiło okna i drzwi budynków miejskich i zaczęło „rzucać przedmiotami” w policję. Urzędnicy powiedzieli.

Panel mówił również o spaleniu siedziby Biura Policji w Portland, więzienia powiatowego i miejskiego centrum sprawiedliwości z kilkoma salami sądowymi. Zgłoszono KOIN TV.

Szef policji Chuck Lovewell powiedział sklepowi poprzedniego wieczoru, że „rozsądnie jest oczekiwać jakiejś reakcji na werdykt”.

Wideo ze sceny Lokalna niezależna dziennikarka Grace Morgan poinformowała, że ​​uzbrojeni policjanci wycofują się, gdy protestujący zbliżają się do nich. Inni Filmy Multnoma pokazała wybijane okna biurowca dzielnicy.

Korespondentka Portland Tribune Jane Sparling Udostępnione zdjęcia Na Twitterze pojawiły się plakaty z napisem „Kyle Returnhouse skazany” oraz budynki zburzone przez protestujących z napisem „No Judgement” i „F-K Kyle”.

Policja ostrzega mieszkańców, że odpowiedzi na połączenia o niskim priorytecie mogą być opóźnione:

„Znaczne zasoby zostały skierowane na rozwiązanie tych zamieszek, co wpływa na czas reakcji” – powiedział departament w tweecie.

Policja
Biuro Szeryfa Hrabstwa Maltnoma zgłosiło zamieszki tuż po godzinie 21:00 czasu lokalnego, kiedy 200 protestujących wybijało szyby i rzucało przedmiotami w policję, poinformowali urzędnicy.
Grace Morgan przez REUTERS

Władze powiedziały, że zamieszki można rozproszyć za pomocą głośnika lub gazu pieprzowego, broni szturmowej, cytatów lub aresztowań.

Według KOIN TV, tłum rozszedł się o 23:00 czasu lokalnego.

Nie jest jasne, czy ktoś został aresztowany pod koniec piątku.

Płonie ogień
Pożar uliczny wybuchł podczas protestów w Portland w stanie Oregon, po tym, jak Kyle Rittenhouse został uznany za niewinnego podczas procesu.
Grace Morgan przez REUTERS

READ  Morderstwo Malcolma X: New York Times mówi, że dwóch sprawców zostanie uwolnionych