8 sierpnia, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Trump Media został wezwany do federalnego śledztwa w sprawie porozumienia Truth Social.

Trump Media został wezwany do federalnego śledztwa w sprawie porozumienia Truth Social.

Śledztwo prowadzone przez prokuratorów federalnych i organy nadzoru papierów wartościowych w sprawie proponowanej fuzji bogatej w gotówkę firmy czekowej in blanco i firmy mediów społecznościowych byłego prezydenta Donalda J. Trumpa zbliża się do końca.

Prokuratorzy federalni złożyli wezwania do sądu przysięgłych dotyczące Trump Media and Technology Group oraz „niektórych obecnych i byłych pracowników TMTG”, zgodnie z piątkowym zgłoszeniem regulacyjnym przez Digital World Acquisition, spółkę zajmującą się przejmowaniem specjalnego celu, która ma wstępną umowę o połączeniu z Trump Media .

Wezwania do sądu są zwykle kierowane do wielkiej ławy przysięgłych w związku z potencjalnym dochodzeniem karnym. The powiedział depozyt Komisja Papierów Wartościowych i Giełd również złożyła w tym tygodniu wezwanie do sądu w sprawie Trump Media.

Zaledwie kilka dni temu cyfrowy świat Ujawniła, że ​​ona również otrzymała nakaz sądowy od prokuratorów federalnych na Manhattanie wraz z podobnymi wezwaniami do sądu.

Wezwania do sądu przed sądem wydają się być powiązane z wcześniejszymi wezwaniami SEC w sprawie Digital World, które miały na celu poinformowanie o potencjalnych rozmowach w sprawie fuzji z przedstawicielami Trump Media przed pierwszą ofertą publiczną Digital World we wrześniu.

W zeznaniach regulacyjnych stwierdzono w piątek, że wezwania do sądu złożonego w Trump Media „prowadzą do podzbioru takich samych lub podobnych dokumentów, o które zwrócono się w wezwaniach do Digital World i jego dyrektorów”.

Rozszerzone śledztwo grozi opóźnieniem zakończenia fuzji, która zapewni firmie Trumpa i jej platformie mediów społecznościowych, Truth Social, do 1,3 miliarda dolarów kapitału, a także wejście na giełdę.

The SEC . dochodzenie Skoncentruj się na tym, czy przed upublicznieniem spółki Special Purpose Acquisition Corporation (SPAC) we wrześniu odbyły się poważne dyskusje między kierownictwem Digital World a Trump Media, a jeśli tak, to dlaczego Te rozmowy nie zostały ujawnione w dokumentach regulacyjnych. SPAC, które zbierają pieniądze na IPO w nadziei na znalezienie kandydata do fuzji, nie powinny mieć na uwadze celu przejęcia, gdy zbierają pieniądze od inwestorów.

READ  Wall Street spada, gdy ceny ropy rosną, Nasdaq potwierdza bessę

Regulatorzy poprosili również o informacje na temat działalności giełdowej Digital World przed ogłoszeniem fuzji w październiku. Kilka tygodni przed ogłoszeniem fuzji tam To był wielki boom w handlu Digital World Collateral – rodzaj zabezpieczenia, który daje właścicielowi prawo do zakupu akcji po określonej cenie.

Trump Media ma siedzibę w Sarasocie na Florydzie i jest kierowany przez Devina Nunesa, byłego republikańskiego kongresmena, który w tym roku został dyrektorem generalnym. Pan Trump, który ma umowę licencyjną z firmą, jest prezesem zarządu.

W oświadczeniu Trump Media powiedział, że „będzie nadal w pełni współpracować przy zapytaniach dotyczących planowanej fuzji i zastosuje się do niedawnych wezwań, z których żadne nie zostało skierowane do prezesa ani dyrektora generalnego firmy”.

Nie jest jasne, którzy z obecnych i byłych pracowników Trump Media otrzymali wezwania.

Truth Social, platforma podobna do Twittera, pozostaje podstawowym produktem firmy. Pan Trump w ciągu ostatnich kilku miesięcy stał się częstym plakatem na podium.

W tym tygodniu wielokrotnie używał platformy do krytykowania zeznań byłego doradcy Białego Domu, Cassidy Hutchinsonprzed komisją Kongresu 6 stycznia.

Firma medialna Trumpa nazwała Trueth Social alternatywą dla „wolności słowa” Twittera, która na stałe zabroniła byłemu prezydentowi korzystania z jego platformy po ataku na Kapitol z 6 stycznia 2021 roku.

Maggie Habermann Przyczyń się do przygotowania raportów.