9 sierpnia, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Meta chce zwolnić pracowników, których „nie powinno tu być”

Meta chce zwolnić pracowników, których „nie powinno tu być”

Dyrektor generalny, Mark Zuckerberg, szczerze ujawnił w tym tygodniu, że Meta, firma macierzysta Facebooka, chce zerwać kontakty z pracownikami, którzy nie są w stanie spełnić nowo zwiększonych oczekiwań dotyczących wydajności, ponieważ firma przygotowuje się na spowolnienie gospodarcze.

Szczera akceptacja Zuckerberga pojawiła się podczas sesji pytań i odpowiedzi z pracownikami, podczas której ostrzegł, że niedawny kryzys na rynkach „może być jednym z najgorszych spadków, jakie widzieliśmy w najnowszej historii”.

Zuckerberg powiedział podczas spotkania, według Reuters.

„Częścią mojej nadziei w podnoszeniu oczekiwań i osiąganiu bardziej agresywnych celów i po prostu podkręcaniu atmosfery jest to, że myślę, że niektórzy z was mogą zdecydować, że to nie jest miejsce dla ciebie i że samodzielny wybór jest w porządku, ” dodał Zuckerberg.

Zuckerberg zauważył, że Meta planuje spowolnić swoje plany zatrudniania inżynierów o co najmniej 30% w tym roku – dodając około 6000 lub 7000 pracowników zamiast 10 000 początkowo oczekiwanych. Niektóre z obecnie wolnych stanowisk pozostaną nieobsadzone, ponieważ Meta Dials zwiększa presję na obecnych pracowników.

Mark Zuckerberg powiedział, że „trochę podkręca temperaturę” w Meta.
Getty Images dla SXSW
Mark Zuckerberg
Mark Zuckerberg ostrzegał przed nadchodzącym poważnym spowolnieniem gospodarczym.
AFP przez Getty Images

The Post skontaktował się z Meta, aby uzyskać więcej informacji zwrotnych na temat komentarzy Zuckerberga.

Firmą wstrząsnęła w zeszłym miesiącu szokująca rezygnacja dyrektora operacyjnego Sheryl Sandberg, wieloletniej porucznik Zuckermana i inicjatora szybkiego wzrostu przychodów reklamowych Facebooka.

Mita to potwierdził Zatrudnienie zamrożenia wieku w maju Po tym, jak firma wzrosła zaledwie o 7% do 27,9 mld USD w pierwszym kwartale. Było to najwolniejsze tempo wzrostu od czasu upublicznienia Facebooka. Przedstawiciele firmy powiedzieli, że nie planuje się zwolnień

Zuckerberg bagatelizował to wcześniej Wysoka rotacja pracowników w Meta podczas kwietniowego ogłoszenia wyników firmy.

metalogo
Akcje Meta spadły w tym roku o ponad 50%.
Bloomberg przez Getty Images

„Nie sądzę, żeby ten rodzaj fluktuacji, z jakim borykają się firmy, był zawsze tak niezdrowy, aby mieć pewność, że masz w firmach właściwych ludzi” – powiedział wtedy Zuckerberg.

READ  Gigant naftowy Saudi Aramco wyprzedza Apple jako najważniejsza firma na świecie

Akcje Meta spadły w tym roku o ponad 50%, ponieważ Zuckerberg próbuje na nowo stworzyć swojego giganta mediów społecznościowych jako metawersum. jak powiedziałem wcześniejNiektórzy pracownicy Meta narzekali, że spadek akcji firmy miażdży wartość ich opcji na akcje.

nie żyje
Meta niedawno uchwaliła zamrożenie zatrudnienia.
Bloomberg przez Getty Images

Zmagania Meta zbiegły się z szerszym spowolnieniem w sektorze technologicznym. Nasdaq wpadł na terytorium niedźwiedzi i zanotował najgorszy wynik w historii w pierwszej połowie.

Chris Cox, dyrektor ds. produktów Meta, podkreślił powagę sytuacji w osobnej notatce dla pracowników przed uwagami Zuckerberga, według Reutersa.

„Muszę podkreślić, że przechodzimy tutaj przez niebezpieczne czasy, a przeciwne wiatry są silne. Musimy działać bezbłędnie w środowisku wolniejszego wzrostu, w którym zespoły nie powinny spodziewać się masowego napływu inżynierów i nowych budżetów” – napisał Cox.