16 lipca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Tesla Motors, Inc. (NASDAQ: TSLA), Amazon.com, Inc. (NASDAQ: AMZN) – Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, proponuje sprzedaż 10% udziałów w swojej firmie, zachęcając swoich obserwatorów na Twitterze do podjęcia decyzji.

Tesla Motors, Inc.  (NASDAQ: TSLA), Amazon.com, Inc.  (NASDAQ: AMZN) – Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, proponuje sprzedaż 10% udziałów w swojej firmie, zachęcając swoich obserwatorów na Twitterze do podjęcia decyzji.

Elon Musk wysłał w sobotę tweet, w którym zaproponował sprzedaż swoich 10% Tesla Inc. (Nasdaq: DSLA) Stock i poprosił swoich zwolenników o głosowanie za jego decyzją.

Co się stało: Dyrektor generalny Tesli cytuje plan opodatkowania bogatych Amerykanów, aby zapłacić za sieć ubezpieczeń społecznych i politykę dotyczącą zmian klimatycznych w Senacie USA. Plan opodatkowałby niezrealizowane zyski miliarderów od wartości aktywów płynnych, takich jak akcje, obligacje i gotówka. Musk odpowiedział tweetem.

10 minut później Musk wysłał drugi tweet, wyjaśniając, dlaczego sprzedaż swoich akcji Tesli jest taką metodą płacenia podatków.

W momencie publikacji 55,6% popierało sprzedaż akcji Muska, a 44,4% sprzeciwiało się temu pomysłowi.

Dlaczego jest to ważne: Osoby z aktywami przekraczającymi 1 miliard dolarów lub ponad 100 milionów dolarów będą opodatkowane przez trzy kolejne lata, około 700 w Stanach Zjednoczonych. Ci w grupie to Kasturi, Meta Platformy Inc (Nasdaq: pełne wyżywienie) Założyciel Mark Zuckerberg i Amazon.Com Inc (Nasdaq: AMZN) Założyciel Jeff Bezos.

Prawo początkowo nakładałoby podatek od zysków kapitałowych w wysokości 23,8 procent od wartości dodanej aktywów biznesowych miliarderów.

Powiązany link: Dlaczego Paul Crookman oskarżył Elona Muska o bycie „bezpiecznym ego”

© 2021 Benzinga.pl. Benzinga nie udzielała porad inwestycyjnych. Wszelkie prawa zastrzeżone.

READ  Manchester City kontra. Wynik Realu Madryt: Podopieczni Cardioli wygrywają thriller z siedmioma bramkami, ale Benzema utrzymuje w nim zespół Realu.