28 czerwca, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Strzelanina w San Bernardino: 9 strzelanin, 1 zabity, strzelaniny wybuchają wśród tłumów.

SAN BERNARDINO, Kalifornia (KABC) – Jedna osoba zginęła, a osiem innych zostało rannych w strzelaninie w piątek wieczorem, która pozostawiła duży tłum zebrany na imprezie w San Bernardino, powiedzieli urzędnicy.

Według śledczych strzelanina rozpoczęła się tuż przed północą w barze z fajkami wodnymi THA Blue Flame w pobliżu skrzyżowania Palm i Highland Avenue.

Strzelanina była kontynuowana po drugiej stronie ulicy, świadek powiedział ABC7. Poproszony o nieujawnianie nazwiska, świadek powiedział, że widział nastolatków zgromadzonych na balu maturalnym i przebywał na pobliskiej stacji benzynowej. Powiedział, że w pewnym momencie na stację benzynową wjechał samochód, a mężczyzna otworzył ogień z wnętrza pojazdu, strzelając do dwóch dziewczyn.

„Kiedy wszystko się wydarzyło, słyszeliśmy strzały i wiele dzieciaków biegało” – powiedział świadek. „Wiele dzieciaków biegało, dzwoniło do swoich mam, ja po prostu tam stałem, co mogę zrobić?”

Jeden zginął na miejscu. Członkowie rodziny powiedzieli później, że ich 20-letni wnuk, zidentyfikowany jako Alan Gresham Jr., został zabity przez policję. Gresham Jr. jest mieszkańcem San Bernardino.

Babcia mówi, że jej wnuk był na przyjęciu, gdy tylko dostał ulotkę.

Policja nazywa imprezę „wydarzeniem specjalnym niedozwolonym” i twierdzi, że doszło do kłótni między co najmniej dwiema osobami w trakcie imprezy i „wymieniono kilka strzałów”.

„Departament policji San Bernardino nie tylko zidentyfikuje i aresztuje podejrzanych, ale także będzie pracował nad zakończeniem nielegalnej działalności, która doprowadziła do strzelaniny” – powiedział w oświadczeniu szef policji San Bernardino, David Green.

Powiązane | Ceremonia leczenia upamiętniająca ofiary w kościele Laguna Woods na celowniku bandytów, Hero Doctor

Wielu poszkodowanych trafiło do szpitali, gdzie leczono ich z powodu urazów, które nie wydawały się zagrażać życiu, powiedzieli urzędnicy.

Incydent wywołał masową reakcję policji San Bernardino, której śledczy byli na miejscu w sobotę rano. W pewnym momencie agencja zwróciła się o pomoc do Departamentu Szeryfa Hrabstwa San Bernardino po tym, jak urzędnicy powiedzieli, że funkcjonariusze, którzy odpowiadali, „stawili czoła ogromnemu wrogiemu tłumowi”.

READ  Jason Momova i Lisa Bonnet położyli kres 16-letniemu związkowi

„Po przybyciu funkcjonariusze napotkali duży tłum i dowiedzieli się, że są w okolicy, aby wziąć udział w imprezie” – podała policja w oświadczeniu. Liczbę rannych początkowo podano jako 9, ale zmniejszono.

Policja twierdzi, że nie wszyscy zabici byli celowo celem zamachowca.

Govt-19, strzelanina: czy masowa śmierć jest teraz tolerowana w Stanach Zjednoczonych?

Policja początkowo zatrzymała dwie osoby, próbując zabezpieczyć miejsce zdarzenia, z których jedna została aresztowana za posiadanie załadowanej skradzionej broni palnej, podczas gdy druga została aresztowana za oczekujące nakazy nakazu, podała policja San Bernardino. Nie było od razu jasne, czy zatrzymani byli podejrzanymi o strzelaninę.

Dane podejrzanego lub podejrzanego nie są dostępne.

Władze powiedziały, że przyczyna strzelaniny jest nadal badana.

Ci, którzy znają informacje związane z tą sprawą, detektyw P. Zadzwoń do Keitha pod numer (909)384-5638 lub wyślij e-mail na [email protected] Dipsterzy mogą również skontaktować się z sierżantem-zabójcą. J. Plummer pod numerem (909) 384-5613 lub e-mailem [email protected]

Copyright © 2022 Telewizja KABC, LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone.