30 czerwca, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Gdy szanse na sukces maleją, Rosja próbuje odzyskać siły na Ukrainie

Symbol zastępczy, gdy ładowane są akcje artykułu

Rosyjskie wojsko, pogrążone w niekończącej się wojnie, próbuje ożywić swoją ofensywę oczyszczającą na Ukrainie, strzelając do dowódców, dzieląc jednostki wojenne na mniejsze jednostki i podwajając swoją zależność od artylerii i innej broni dalekiego zasięgu.

Zmiana następuje prawie trzy miesiące po tym, jak rosyjscy i amerykańscy urzędnicy przewidzieli szybkie i zdecydowane zwycięstwo Moskwy. Po lawinie śmierci i porażek tysięcy rosyjskich żołnierzy od inwazji, która rozpoczęła się 24 lutego, prezydent Rosji Władimir Putin zredukował swoje zamiary do kampanii.

Według prezydenta Wołodymyra Zełenskiego co najmniej siedem osób zostało rannych podczas strajku 20 maja w Pałacu Kultury w Łosowie w obwodzie charkowskim. (Wideo: Volodimir Zhelensky przez Storyful)

Ta ocena jest podzielana przez szereg obserwatorów, w tym zachodnich urzędników wywiadu i niezależnych analityków, którzy uważnie obserwowali wojnę. Mick Murran, dyrektor generalny estońskiej Służby Wywiadu Zagranicznego, powiedział, że Ukraina ponosi klęskę militarną, polityczną i moralną.

„Kiedy patrzymy na pole bitwy, zwykłe możliwości Rosji są już wysokie” – powiedział Marron. „Straty rosyjskiej siły roboczej i sprzętu nie są stałe w takim samym tempie operacyjnym, jakie widzieliśmy do tej pory”.

Rosja proponuje, aby osoby w wieku powyżej 40 lat rejestrowały się na wojnę, aby poradzić sobie z recesją

Marron powiedział, że „nie ma rozwiązania”, dopóki Rosja nie rozpocznie mobilizacji wojsk na pełną skalę. Pomimo pozorów, że „wykopał trochę poczucia prawdy” wśród rosyjskich przywódców wojskowych, sam Putin dąży do kontrolowania wszystkiego, od regionu Donbasu we wschodniej Ukrainie po zachodnie miasto portowe Odessa i odosobnioną republikę Naddniestrza w sąsiedniej Mołdawii.

„Widzimy ciągłą kampanię wojskową, która do pewnego stopnia jest oderwana od prawdziwego, inteligentnego lub możliwego przez długi czas” – powiedział Murron. Estończycy od dawna przewidywali, że Rosja jeszcze przed inwazją spotka się ze znacznym sprzeciwem Ukraińców.

Według niedawnej oceny Pentagonu, gdy wojna się nasila, a rosyjska wojna nabiera „równowagi” i „wzrostu”, wielu jej czołowych dowódców zostało zwolnionych. Wśród nich byli generał porucznik Siergiej Kissel, który, według brytyjskiego Ministerstwa Obrony, kierował nieudaną próbą zdobycia przez armię północno-wschodniego miasta Charków, oraz wiceadmirał, który kierował Rosją. Igora Osipowa. Marynarka Czarnomorska podczas sił ukraińskich Zatopił swoją pierwotną Moskwę. Upokarzający cios zadany rosyjskiej marynarce wojennej został wykonany za pomocą pocisków przeciwokrętowych Neptun produkcji ukraińskiej. Od tego czasu w Kijowie są oficerowie Zwiększyli zapotrzebowanie na podobną broń Od zachodnich sojuszników.

READ  Gabriel Petito zmarł z uduszenia, mówi koroner

Powołując się na niedawne oceny wywiadu USA dotyczące wojny, wysoki rangą funkcjonariusz obrony potwierdził, że „rosyjscy dowódcy różnych szczebli zostali zwolnieni ze swoich obowiązków” na podstawie podstawowych zasad określonych przez Pentagon. Urzędnicy Pentagonu powiedzieli, że mężczyzna chciał być ostrożny w przewidywaniu następnej fazy wojny, ale zachęcono ich, że siły ukraińskie nie stoją w obliczu recesji dotykającej Rosjan.

Rosja utrzymuje znaczne zdolności bojowe na Ukrainie, ostrzegł przedstawiciel obrony USA, ale „musisz mieć wolę walki, musisz mieć dobre przywództwo, musisz mieć dowództwo i kontrolę”. Powiedział, że Rosja „cierpi” w wyniku tych i innych niedociągnięć.

Tymczasem rosyjski minister transportu powiedział w sobotę, że sankcje wobec Rosji „praktycznie złamały” krajowe obiekty transportowe i żeglugowe, przyznając się do rzadkich problemów.

Ale minister obrony twierdził, że wojsko zniszczyło dużą liczbę broni dostarczonej Ukrainie przez Stany Zjednoczone i kraje europejskie. Rzecznik Pentagonu powiedział The Washington Post, że Stany Zjednoczone nie skomentowały roszczenia Rosji.

Rosja zintensyfikowała również swoją kampanię polityczną, na stałe zabraniając prawie tysiącowi Amerykanów wjazdu do kraju, w tym prezydenta Bidena i wiceprezydenta Harrisa. Lista zatrzymanych obejmuje różnych urzędników i obywateli, w tym zmarłych prawodawców i aktora Morgana Freemana.

Organizacja Narodów Zjednoczonych Wysyła regularnie miliardy dolarów W sprzęcie wojskowym dla Ukrainy, w tym ciężkiej artylerii, dronach i pociskach przeciwpancernych. Prezydent Biden podpisał w sobotę nowy pakiet pomocy wojskowej i humanitarnej dla Ukrainy o wartości 40 miliardów dolarów.

Chociaż Putin rozmieścił na Ukrainie ponad 100 batalionowych zespołów taktycznych, każdy liczący od 500 do 800 osób, amerykański wywiad pokazuje, że poczyniły one niewielkie postępy w Donbasie. Istnieją dowody na to, że armia rosyjska podzieliła się na mniejsze dywizje i wysłała małe zespoły bojowe do wsi i przysiółków. Pentagon ocenia, że ​​ma to sens, ponieważ Putin realizuje małe lokalne cele. Ale Rosja walczyła o zachowanie ziemi, a jej siły czasami w ciągu kilku dni zrzekały się kontroli nad Ukrainą i okupowanym terytorium.

READ  Przepisy dotyczące kasków rowerowych w Seattle zostały zerwane z powodu obaw o sprawiedliwość rasową

Rosjanie atakują małymi jednostkami, mówi Pentagon

Na południu Rosja odniosła dwa znaczące zwycięstwa, zdobywając duże miasto portowe Mariupol i małe miasteczko Kersen. Micholew, który przed wojną liczył prawie 500 000 mieszkańców, był nieosiągalnym celem, mimo tygodni zaciekłych walk w pobliżu.

Scott Boston, były amerykański urzędnik wojskowy, który badał wojnę na Ukrainie dla Rand Corporation, powiedział, że w rosyjskiej armii pojawiły się ogromne problemy psychologiczne, które podważają cele Moskwy. Powołał się na niewykonanie rozkazów przez niektóre sekcje oraz brak odpowiedniego rozmieszczenia i wyżywienia sił przez Rosję.

Boston powiedział o rosyjskich żołnierzach: „Jeśli zostanie udowodnione, że ich ludzi nie obchodzi, to rozumieją”. „Trudno tego nie zauważyć”.

Według Pentagonu w ostatnich tygodniach Rosja zdobywała w Donbasie zaledwie dwa kilometry dziennie. W tym tempie Boston przewiduje, że ofensywa może trwać przez rok i że nawet jeśli straty w rosyjskich wojskach będą nadal rosły, „o wiele więcej Ukrainy pozostanie”.

– To nie jest poważny pomysł – powiedział Boston.

Rosyjscy przywódcy mogą czuć, że ich kampania wojskowa słabnie, ale nadal niechętnie przyznają, że przegrywają wojnę.

Na początku tego miesiąca dziesiątki rosyjskich okrętów wojennych zostało zniszczonych przez siły ukraińskie, gdy Rosjanie próbowali przekroczyć rzekę Shivarsky Doniec w Donbasie. Uważa się, że atak zabił setki rosyjskich żołnierzy i pokazuje ich ciągłe niepowodzenie w przeprowadzaniu podstawowych manewrów wojennych.

Rob Lee, rosyjski ekspert wojskowy i starszy członek Instytutu Badań nad Polityką Zagraniczną, przypisywał rosyjskie wojska ich własnym błędom taktycznym i silnym zdolnościom Ukraińca, takimi jak śmiertelna ofensywa w pobliżu Chevroleta Doniecka.

Mosty pontonowe powinny być budowane przez sprzyjające tereny i inżynierów wojskowych do przeprawy przez rzekę. Lee powiedział, że są one z natury niebezpieczne i że ukraińskie wojsko prawdopodobnie przewidziałoby przejścia graniczne i zapisało ich współrzędne dla przyszłych ataków. Ich drony obserwacyjne pozwoliły jednostkom artylerii śledzić, gdzie padają pociski, a następnie skierowały je na rosyjski personel.

READ  Dwa oddziały AP, jeden zabity w I-95; Droga zamknięta w obu kierunkach - NBC10 Filadelfia

Lee powiedział, że dużym błędem było to, że rosyjscy dowódcy nie wysłali niewielkiej liczby żołnierzy przez rzekę. Zamiast tego poskładali je razem. Ten błąd zbyt drogo kosztował 74. batalion strzelców zmotoryzowanych. Według analizy Instytutu Studiów WojennychSzacunkowa utrata 485 istnień ludzkich i utrata 80 sprzętu.

„To znak, że nadal istnieją problemy z przywództwem” – powiedział Lee o próbie okrążenia w pobliżu sił ukraińskich.

Analityk Rand Corp Boston powiedział, że trudno powiedzieć, jak długo Rosja będzie kontynuować swoją ofensywę. Powiedział, że nawet po śmierci tysięcy rosyjskich żołnierzy Rosja może jeszcze przez jakiś czas kontynuować atak artyleryjski z dystansu.

Jednak dezorientuje go ścieżka konfliktu. Rosja pokonała siły gruzińskie w pięciodniowej wojnie w 2008 roku, ale konflikt ujawnił porażki w rosyjskim wojsku. Po tym konflikcie Moskwa zaczęła reformować swoją armię, powiedział Boston, i pokazał postępy w innych.

„Masz wrażenie, że porzucili wszystko, czego próbowali się nauczyć przez ostatnie 10 lat i wrócili do starego stylu, z którym czują się najbardziej komfortowo” – powiedział Boston. „Oczywiście Armia Czerwona w 1944 roku była bardziej zdolna do ognia i manewrowania niż kiedykolwiek widzieliśmy z tej rosyjskiej armii, a ja nie rozumiałem dlaczego”.

Julian Dublin, Timothy Bella i Michael Gronish przyczynili się do powstania tego raportu.