22 lipca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Stany Zjednoczone zakazały rosyjskiej oligarchii powiązanej z Putinem

Stany Zjednoczone zakazały rosyjskiej oligarchii powiązanej z Putinem

Stany Zjednoczone ogłosiły w czwartek nową rundę sankcji wymierzoną w rosyjskich oligarchów prezydenta Władimira Putina i członków ich rodzin, którzy wspierali go podczas wojny na Ukrainie.

Administracja Bidena twierdzi, że nowe grzywny obejmują „całkowite sankcje” dla ośmiu tak zwanych rosyjskich elit oraz ograniczenia wizowe dla 19 rosyjskich oligarchów, 47 członków ich rodzin i bliskich współpracowników.

Jedną z tych elit jest Dmitrij Pieskow, sekretarz prasowy Putina, który został już zatwierdzony przez Unię Europejską na początku tego tygodnia.

Administracja powiedziała, że ​​celuje w wizy, próbując „podjąć bezpośrednie, autorytatywne, finansowe, znaczące wsparcie lub złośliwe działania wspierające destabilizującą politykę zagraniczną Rosji”.

Biały Dom twierdzi, że Departament Skarbu wyznaczy „złe cele”, w tym siedem rosyjskich firm i 26 osób z Rosji i Ukrainy.

„Te osoby i członkowie ich rodzin zostaną odcięci od amerykańskiego systemu finansowego, ich aktywa w Stanach Zjednoczonych zostaną zamrożone, a ich aktywa nie będą wykorzystywane” – powiedział Biały Dom w arkuszu informacyjnym przedstawiającym sankcje.

Rzecznik Białego Domu Jen Psaki powiedział, że Stany Zjednoczone mają nadzieję, że nowe środki będą skuteczne.

„Szczerze mówiąc, to nie jedyny krok, jaki możemy zrobić” – powiedział Psaki. „Mówimy o przejęciu ich własności, przejęciu ich łodzi i utrudnieniu posyłania ich dzieci do szkół wyższych i uniwersytetów na Zachodzie. To ważne działania, które mają wpływ na ludzi w pobliżu.

Rosyjskie elity wymienione w publikacji Białego Domu:

  • Nikołaj Dokariew (jego żona Kalina, córka Maya i jego dwie luksusowe firmy z branży nieruchomości)
  • Boris Rottenberg (jego żona Karina i synowie Roman i Boris)
  • Arkady Rottenberg (jego synowie Powell i Igor oraz córka Lilia)
  • Siergiej Semasow (jego żona Yokoderina, syn Stanisław i macocha Anastasia)
  • Igor Shuvalov (jego pięć firm, jego żona Olga, jego syn Jewgienij i jego firma oraz Jet oraz jego córka Maria i jego firma)
  • Jewgienij Prikogin (jego trzy firmy, żona Polina, córka Ljubow i syn Powell)
  • Dmitrij Pieskow, sekretarz prasowy prezydenta Putina
  • Aliszer Usmanow (jego super łódź i prywatny odrzutowiec, jeden z największych prywatnych samolotów w Rosji)
READ  iSpace: japoński lądownik księżycowy mógł się rozbić

Rosyjskie firmy dozwolone: ​​SDN Strategic Cultural Foundation i powiązane placówki; Odna Rodina, Rytm Eurazji i Dziennik Camertona; தென்முனை; SDN Inforos; Nowa perspektywa wschodnia; Krytyka orientalna; Zjednoczony Świat Międzynarodowy; I geopolityka.

W osobnej publikacji Departament Skarbu opisuje teraz bogate bogactwo niektórych osób, które nakładają grzywny.

Na przykład super łódź Osmano, według urzędników skarbowych, „szacuje się, że jest warta od 600 do 735 milionów dolarów”. Nazwana Tilbar, łódź jest „jednym z dwóch największych lądowisk dla helikopterów i jednym z największych krytych basenów, jakie kiedykolwiek zbudowano na łodzi”, a jej eksploatacja kosztuje 60 milionów dolarów rocznie.

Jego prywatny odrzutowiec służbowy, nazwany na cześć jego ojca, „jest notowany na Wyspie Man i szacuje się, że kosztuje od 350 do 500 milionów dolarów”.

1 marca 2022 r. prezydent USA Joe Biden wygłosił orędzie o stanie Unii do prawodawców w Kapitolu w Waszyngtonie.

Jim Low Skal | Reuters

Sankcje to najnowsza fala grzywien nałożonych, gdy Stany Zjednoczone, Unia Europejska i Wielka Brytania oraz inni sojusznicy starają się wywrzeć nacisk na Putina, aby zakończył inwazję na Ukrainę.

Unia Europejska w poniedziałek wieczorem dodała 26 kluczowych Rosjan i handlowców do swojej listy sankcji, zamrażając ich aktywa finansowe i wprowadzając ograniczenia w podróżowaniu. Tymczasem oczekuje się, że Wielka Brytania wkrótce zagłosuje za zezwoleniem anonimowym zagranicznym właścicielom brytyjskich aktywów na ujawnienie swojej tożsamości i rozszerzenie zasad zamrażania aktywów rosyjskiej elity.

To przełomowa wiadomość. Sprawdź, czy są aktualizacje.

Amanda Macias z CNBC przyczyniła się do powstania tego raportu.