24 maja, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Były przewodniczący Izby Reprezentantów Illinois Michael Madigan – NBC oskarżony o oszustwo w Chicago

Michael Madigan, były mówca Illinois House i od dziesięcioleci jeden z najpotężniejszych ustawodawców w kraju, został oskarżony w środę o defraudację i przekupstwo w wysokości około 3 milionów dolarów. Stan: schorzenie.

Według aktu oskarżenia 79-letni Mathikan został oskarżony o 22 zarzuty Pobrane przez NBC5. „Madigana oskarżano o kierowanie organizacją przestępczą przez prawie dekadę, poprawiając władzę polityczną i dobrobyt finansowy Madigana, a także zarabiając pieniądze dla jego politycznych wspólników i współpracowników” – podało w oświadczeniu Biuro Prokuratora Generalnego USA dla Północy. Okręg Illinois

Przeczytaj pełną opłatę tutaj

Była redaktor polityczna NBC 5, Carol Marin, nazwała to „największym federalnym śledztwem, jakie kiedykolwiek widzieliśmy, wychodzącym z Dirksena”.

„Skorumpowanie wybranego urzędnika i jego sojuszników podważa zaufanie publiczne do naszego rządu” – powiedział w oświadczeniu John Lash, amerykański prawnik z Illinois North District. „W aktach oskarżenia zarzuca się, że wykorzystywanie urzędu publicznego do nielegalnych korzyści osobistych jest długotrwałym, wieloaspektowym planem. Dla tego urzędu sprawą najwyższej wagi będzie zróżnicowanie i ściganie korupcji zarzucanej w akcie oskarżenia.

Po ogłoszeniu zarzutów we wtorek wieczorem, Madikan wydał następujące oświadczenie:

Nigdy nie byłem zamieszany w żadne przestępstwo. Rząd próbuje kryminalizować regularne usługi blokowe: rekomendacje pracy. To nie jest nielegalne, a te inne zarzuty są bezpodstawne. Jako mój 50-letni urzędnik państwowy ciężko pracowałem, aby zaspokoić potrzeby moich wyborców, zawsze z zachowaniem wymaganych wysokich standardów i z myślą o zaufaniu, jakie pokłada we mnie opinia publiczna. Uparcie zaprzeczam tym zarzutom iz dumą spoglądam wstecz na swój czas jako wybrany urzędnik służący mieszkańcom Illinois.

Mathikan był w pułapce W programie przekupstwa w lipcu. ComEd przyznał, że znalazł pracę, często niewielką lub nie wymagającą żadnej pracy, oraz umowy ze swoimi współpracownikami w latach 2011-2019 w celu uzyskania korzystnego traktowania pod względem warunków. ComEd zgodził się zapłacić w sierpniu 200 milionów dolarów.

Madikan nie został wcześniej oskarżony w procesie i określił się jako „cel okrutnych ataków ze strony tych, którzy próbowali podważyć moje liczne osiągnięcia”.

READ  Strzelanina w Des Moines: 2 studentów nie żyje, personel w stanie krytycznym, policja

Wcześniej dwóch byłych dyrektorów ComEd i dwóch doradców, jeden długoletni współpracownik i powiernik, Madikan został oskarżony o szereg zarzutów federalnych związanych ze schematem wpływów – został wówczas zidentyfikowany tylko jako „Urzędnik publiczny A” – w zamian za prawodawstwo korzystne dla przedsiębiorstwa energetycznego – twierdzą prokuratorzy.

Zarzuty przeciwko Madikanowi pojawiły się prawie trzy dekady po tym, jak prawie rok później zrezygnował z urzędu ustawodawczego.

Madigan był przewodniczącym stanowej legislatury najdłużej we współczesnej historii Ameryki i został nazwany „Aksamitnym Młotem” za podkreślanie ścisłej dyscypliny partyjnej. Podczas jego kadencji obwiniano paradę czołowych polityków stanowych, w tym trzech gubernatorów, ale politycy od dawna wierzyli, że nie będzie wśród nich inteligencji.

Jako mówca Madikan, który zawsze był optymistą, starał się uniknąć ówczesnych skandali politycznych. Rzecznik prasowy Madikan w zeszłym roku Odrzucono zarzuty związane z ComEd Madigan dalej stwierdził, że współpracuje przy śledztwie i ma nadzieję, że „wyraźnie udowodni, że nie popełnił niczego przestępczego lub niewłaściwego”.

Kiedy Madikan po raz pierwszy objął urząd w 1971 roku, to nie wystarczyło dla wielu jego nienarodzonych członków Klubu Demokratów w Izbie Demokratycznej. Pomimo jego determinacji, by w styczniu wygrać 19. kadencję jako marszałek, poparcie osłabło i nie był w stanie. Musisz zdobyć 60 głosów i zachować zwycięstwo. Został zepchnięty w szeregi 118-osobowej rady i zrezygnował ze stanowiska 28 lutego 2021 r. Lider Demokratów z Illinois rezygnuje 22 lutego

Timothy Maps, były dyrektor generalny Madigan, został w maju oskarżony o przeklinanie w federalnej ławie przysięgłych badającej ComEd. W akcie oskarżenia stwierdzono, że Maps jest zwolniony z obowiązku składania zeznań i że jego słowa lub dowody nie mogą być wykorzystane przeciwko niemu w sprawie karnej, chyba że zeznaje on nieprawdziwie.

W listopadzie cztery osoby, w tym wspólnik Madikana, zostały oskarżone o spiskowanie łapówki dla ComEd.

READ  Christian McCaffrey zanotował trifectę TD w drugiej grze jako 49er

Wśród nich był Michael McLean, który pracował w Izbie, zanim został działaczem kampanii w Madikan w latach 70. i wczesnych 80. XX wieku. Jednym z jego klientów jest ComEd.

Oskarżeni są między innymi była dyrektor generalna ComEd, Anne Pramagir; John Hooker, działacz i były dyrektor ComEd; Oraz Jay Doherty, konsultant i były prezes Chicago Nonprofit City Club.

Wszyscy zgodzili się, że są niewinni.

Oprócz pracy i kontraktów oskarżeni zostali oskarżeni o spiskowanie w celu zatrudnienia wybranej przez siebie firmy prawniczej i przyjęcia studentów na program stażowy ComEd w 13. oddziale. Akt oskarżenia.

Były dyrektor ComEd Fidel Marquez przyznał się we wrześniu do winy za przekupstwo i zgodził się współpracować z prokuratorami federalnymi.

Madikan kierował agendą polityczną przez prawie dwa lata od 1983 do 2021 r., przy czym urząd gubernatora lub inny organ ustawodawczy był kontrolowany przez którąkolwiek ze stron. Służył za kadencji siedmiu gubernatorów. Jeden, republikański gubernator Bruce Rouner, skarżył się, że Madigan zarządza stanem.

Jego bazą władzy była dzielnica klasy średniej w pobliżu Międzynarodowego Lotniska Midway w południowo-zachodnim Chicago, gdzie jego lojaliści, wielu opłacanych przez rząd, prowadzili niezawodną kampanię w sąsiedztwie i rejestrowali wyborców. Dzięki ośmiocyfrowym funduszom na kampanię będzie mógł wybrać kandydatów Demokratów w całym Illinois, którzy będą ubiegać się o urząd i finansować swoje wyścigi. W 2014 roku Chicago Tribune zidentyfikowało ponad 400 obecnych i emerytowanych pracowników władz stanowych i lokalnych z linkami do kampanii. Córka Madison, Lisa, była prokuratorem generalnym stanu Illinois w latach 2003-2019.

Opłaty za grę na pieniądze Został podniesiony przeciwko Madikanowi, ale zaprzeczył im i nie wniesiono żadnych zarzutów karnych. W 2013, Prezes Organizacji Transportu Kolejowego Metro w Chicago Po eksmisji Madikan powiedział, że był zmuszany do oferowania pracy i awansów kandydatom politycznym.

READ  Nowy terenowy SUV będzie wyposażony w silnik hybrydowy

We wrześniu 2019 roku agenci FBI wtargnęli do stanowego biura Kapitolu w ówczesnym stanie Chennai, gdzie Madikan był współpracownikiem. Martin Sandoval. Senacki okręg Sandoval otoczył Madigan, a federalny Sapona Madigan próbował nawiązać kontakt między nim a Sandovalem.

Były przewodniczący senackiej komisji ds. transportu przyznał się w 2020 r. do winy za otrzymanie tysięcy dolarów w postaci datków na kampanię od firmy produkującej kamery na czerwonym świetle. Sandoval zgodził się współpracować w śledztwie korupcyjnym prokuratorów federalnych w ramach jego umowy z petycją, ale zmarł w grudniu z powodu spraw rządowych.

W 2014 roku dokumenty sądowe ujawniły w innej sprawie, że FBI umieściło urządzenie nagrywające na biznesmenie, aby nagrać tajną rozmowę z Madikanem.

Prokuratorzy oskarżyli innego wysokiego rangą demokratę z Chicago, radnego miejskiego Eda Burke’a, za rzekome podejmowanie oficjalnych działań dla osobistych korzyści. Jest niewinny.

W październiku 2019 r. Louis Arroyo, były demokrata, został mianowany porucznikiem przez Madigana. Członek zgromadzenia został oskarżony o przekupienie kolegi Z ofertą 2500 dolarów miesięcznie w zamian za poparcie senatora stanu dla ustawy dotyczącej loterii. Przyznał się do winy i zrezygnował.

Madikan jest znany z ignorowania mediów i rzadko wypowiada się publicznie. Ale gdy dziennikarze zapytali go, czy był celem śledztwa w 2019 r., Madigan nalegał.

– Nie, nie celuję w nic – powiedział.

W miarę nasilania się śledztwa Mathikan napisał list do kolegów z House, zaprzeczając jakimkolwiek zarzutom przekupstwa lub osobistej wiedzy. Powiedział, że nie spodziewa się, że ktoś zostanie zatrudniony w zamian za działanie, które podjął. „Pomaganie ludziom w znalezieniu pracy nie jest przestępstwem” – powiedział.

Zobacz ponownie, aby dowiedzieć się więcej o tej rozwijającej się historii.